2021 Türkiye MTB Şampiyonası

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Mustafa Zeybek O dert değil, halatı biraz yüksekten bağlarlar olur biter.

Scudo

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Belgrad Ormanında izciler yılın belli zamanlarında organizasyon düzenliyorlar. Bazen de crosscular ve tabi bisiklet. Zaman zaman bu organizasyonlar sonrası yılardır ama pisliklerini start finiş alanı dışında pek toplamadan gittiklerini bilirim. Haftalarca onlar ormanın içinde kalır. Zaten bizim millet piknik yapacağım ayağına ormana gidip işi bitince de çeri çöpü toplayıp insan kostümünü yırtmadan terk i mekan yapacağım derken r ağacın altına bırakır çöplerini. Halbu ki arkasında Osmanlı tuğrası altında da Mustafa Kemal Atatürk imzalı doblolarına koyup yaklaşık 1 km ileride çıkış kapısının orada çöp alanına bıraksa ne güzel olacak ama yeri yok herhalde. Ertesi haftasonuna kadar orada olan aç hayvanlar yemek aramak amacı ile gezinirken bu dayının bıraktığı çöpleri bir güzel karıştırıp dağıtır. Sonra da her yer çöp. Haftasonu gelir, amcalar gene aynı yere gelir piknik hevesi ile, bir de ne görsün her yer çöp, dönüp demez mi "yahu buraları da bok ettiler ne biçim insan bunlar, ama hep insan kirletiyor doğayı" ye söylenip başka bir yer bakmaya giderler. 😂😂

Bunun gibi dolu örnek var. Burada da adam belli ki organizasyon bitti sanmış toplamış, hemen duyar kasmış diyenler var yafta ne kolay. Ardından uyarmışlar yahu yarış işareti falan, o yola girmiş bir kere malum geri vites de yok zaten başlamış saçmalamaya, durumu kurtarmak için ona buna tutunmaya 😂
Organizasyon yapanlar da aralara not yazsalarmış şu tarihli organizasyon güzergah işareti diye en azından karışıklık önlenmiş olur.
Olay olduktan sonra adama mal demek ya da birilerini eleştirmek çok kolay.
Madem 2 gündür bu olay konuşuluyor e o zaman organizasyon yapanlar neden gidip işaretleri yenilemediler? Ya da neden işaretler yollandı parkur kayıp antrenman yapanlar dikkat edin demedi? Bunu demek saçma olur esas işaretler yenilenmeli idi.
İğne başkasına çuvaldız kendine. Unutmamak lazım.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim de garibime gitti. Allah Allah diyorum, bu saat olmuş niye ortalıkta başlık yok diyorum. :ssrtcbya:
@necmeddin ağabey konuya yazmamışsın daha. Necmeddin ağabey yazmadığına göre başlık açılmamıştır ellaham dedim.
Necmeddin ağabey buralar dolmuş yalnız. @can_celik @Atasoy ,@cazci ,@makaram @seko35.50 @Ali Kılıç 35.5 @suat akman diğer forumdaşlar herkes burada. Sağolsun @can_celik beni de kapıda karşıladı :komik:

Necmeddin ağabey bi sen yoksun, bi @Cemal Ç. yok bi de @mariokaldato yok. Çetin zaten gözükmüyor.
Adamın mallığını tweeti ilk gördüğümden beri öyle yaydım ki çevreye, adam haberlere falan çıkmış beni arıyorlar seninki haberlerde diye :ssrtcbya:

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İşin acı yanı ne biliyor musunuz? Bu adam doktor. Cahil kokan bir doktor.
Son yılların kaçınılmaz sonucu bu aslında. Genel kültür gelişimi sıfırın altında. Özellikle belirli konularda uzmanlaşan bu derece elit olması beklenen tipler o bildikleri konular dışında tırtlar. Mesleki konular dışında iki kelam etsen kaçarsın yanından. Dolu böyle tipler.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Son yılların kaçınılmaz sonucu bu aslında. Genel kültür gelişimi sıfırın altında. Özellikle belirli konularda uzmanlaşan bu derece elit olması beklenen tipler o bildikleri konular dışında tırtlar. Mesleki konular dışında iki kelam etsen kaçarsın yanından. Dolu böyle tipler.
Ağzına sağlık sevgili kardeşim. Çok doğru bir tespit. Cumhuriyet döneminde yetişen doktor, mühendis vb olan pek çok yazar şair eleştirmen var. Bugün yetişenler arasında bir elin parmaklarını geçmez bu rakam. Muhasebecilik yapan edebiyat eleştirmeni var mesela. Günümüzde kitap okuyan muhasebeci gösterebilene aşk olsun. 200'e yakın köy enstitülü şair, yazar var. Mühendis biriyle klasik müzik üzerine tek kelam edemiyorsunuz bugün. Doktorla opera sanatı üzerine bir muhabbet etmek hayal bile değil. Adamlar teknokrat kafasıyla yaşıyorlar. Kültür, sanat ve özellikle teorik politika alanında tamamen boş bir teneke gibiler. Sonuç da işte böyle vakalarla bizim karşımıza çıkıyor. Yazık.
Ekleyeyim. Bunları yetiştiren öğretmenler de bitcoinci, borsacı... 12 yıldır öğretmenim, öğretmenler odasında bir gün bile kültür, sanat muhabbeti yapıldığını görmedim. Varsa yoksa dedikodu... Bunların yetiştirdiği öğrenci doktor olunca böyle doktor oluyor işte.

IMKEREM

Üye
Tepki
16
İsim
Kerem
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bugün parkurdaydım ve biz daha önce dağ bisikleti sürmüyormuşuz. Bu parkur bana dropper satın aldırdı. Ayrıca parkura önceden geldiğimde şerit olmadığı için kaybolmuştum aşağıda paylaştığım video sayesinde yolumu buldum.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bugün parkurdaydım ve biz daha önce dağ bisikleti sürmüyormuşuz. Bu parkur bana dropper satın aldırdı. Ayrıca parkura önceden geldiğimde şerit olmadığı için kaybolmuştum aşağıda paylaştığım video sayesinde yolumu buldum.
Belgrad ormanını deneyin. Bu gibi ve daha zoru sayısız parkur var. Tavsiye ederim.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.700
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ya bu kadar saçma bir şey olamaz, her gün ormanın içinde antrenman MTB'ci ormanı mı yakacak? Şehrin trafiğinden kaçıp ormana sığınan kişiler neden ormanı yaksın? Resmen bahane olmuş. Bu arada Fatih Abi'ye geçmiş olsun dileklerimi buradan iletiyorum, düşmüş galiba.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim de garibime gitti. Allah Allah diyorum, bu saat olmuş niye ortalıkta başlık yok diyorum. :ssrtcbya:
@necmeddin ağabey konuya yazmamışsın daha. Necmeddin ağabey yazmadığına göre başlık açılmamıştır ellaham dedim.
Necmeddin ağabey buralar dolmuş yalnız. @can_celik @Atasoy ,@cazci ,@makaram @seko35.50 @Ali Kılıç 35.5 @suat akman diğer forumdaşlar herkes burada. Sağolsun @can_celik beni de kapıda karşıladı :komik:

Necmeddin ağabey bi sen yoksun, bi @Cemal Ç. yok bi de @mariokaldato yok. Çetin zaten gözükmüyor.
Yıllık izindeyim.😂😂

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
Ben bu ormana giriş yasağını tam anlamadım. Federasyon yeni yarış yüklemiş siteye, Karabük Yenice'de MTB yarışı olacakmış bu haftasonu

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben bu ormana giriş yasağını tam anlamadım. Federasyon yeni yarış yüklemiş siteye, Karabük Yenice'de MTB yarışı olacakmış bu haftasonu
Ormana giriş yasağı esnek aslında biraz. Hedef göstermeden belirteyim, X Ormanına girişte birilerine denk gelirseniz, siz bisikletçisiniz derinlere girebiliyorsunuz, şüpheli bir şey gözünüze çarparsa haber verirsiniz gibisinden yaklaşımlar da mevcut. Normalde kağıt üzerinde yasak ağustos ayı sonuna kadardı. Belki kısaltmışlardır.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru