Türkiye korsanda dünya 8'incisi

BF Okuru

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
311
Tepki
280
DÜNYA çapında korsan ürünler ticaretinin yılda 200 milyar euroyu bulduğu bildirilirken bu konuna en "sorunlu" ülkeler arasında Türkiye’nin de bulunduğu belirtildi.

Avrupa Komisyonu, AB telif haklarını üçüncü ülkelerde korumak için harekete geçti. Uluslararası telif haklarının kararlılıkla ve etkin bir biçimde uygulanmasını sağlamaya yönelik bir Eylem Planı’nı benimseyen Komisyon yetkilileri, korsanlığın giderek arttığına, suç örgütlerinin sektöre el attığına dikkat çekiyorlar.

Korsan ürünler açısından en problemli ülkenin Çin olduğu belirtiliyor. Çin’de marka ürünlerinin yüzde 20’sinin taklit olduğu kaydediliyor. Avrupa Komisyonu’na göre, Korsan ürünler konusunda en "sorunlu" ülkeler listesinde ayrıca Tayland, Ukrayna, Rusya, Endonezya, Brezilya, Türkiye ve Güney Kore yer alıyor.
 
Scudo
T

Tuğrul

Misafir
He he bizim forumda da korsanlıkta 1. bir mod arkadaşımız :) O kendini bilir :D
 

Barbaros

Forum Demirbaşı
Kayıt
16 Eylül 2004
Mesaj
593
Tepki
193
Şehir
İstanbul
Eh yani türkiyede korsanlığın olmasının nedeni belli.Daha maddi sıkıntıları aşamamış karnını doyuramayan bir ülkede, Dvdler orjinal oyunlar 60 milyondan satılırsa korsanlık ticaret haline gelip ekmek teknesi olur diye düşünüyorum. Gelişmekte olan ülkelerin hepsinde bu var. Yine 8 izmişiz iyi bari :)
 

TREK

Üye
Kayıt
22 Ekim 2004
Mesaj
72
Tepki
4
abicim tr de orjinal fiyatları düşmeli...düşmeli de düşmeli....yoksa elbette korsan artar...ve bitmez...
 
T

Tuğrul

Misafir

Aynen katılıyorum .Türkiye'nin alım gücü zayıf ama fiyatlar İngiltere seviyesinde seviyesinde
İngiltere de asgari ücret yaklasık 1.500 YTL
Bizde ise 320 YTL
Fiyatlar düşmezse istedikleri kadar önlem alsınlar korsan bitmezzzzzzzz. :(