Türkiye coğrafyası bisikletli macera yarışı

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamam isim bulun o zaman...
Mümtaz Ağabey sana isim bulmadaki hünerimden bahsedeyim.

Benim kullanıcı adım "Hamlet" biliyorsunuz. Hamlet ise benim çok sevgili kediciğimin ismiydi.
Ben bu kediyi sokağa atılmasın diye bir yaşlarındayken birisinden aldım. Kedimin ilk ismi "Hamiyet" idi. Kedi bize geldi, ismini de biliyordu. Sokağa çıkmasına gezmesine izin veriyorduk. "Hamiyet, Hamiyet gel kızım" dediğimizde de geliyordu. Yalnız büyük bir problem vardı.:kötü: Sokağımızda bir de Hamiyet abla vardı. Hamiyet diye bağırdığımızda Hamiyet abla da üstüne alınıyordu.:ssrtcbya: Ben de bu sorunu çözmek için kedimin ismini değiştirmem gerekiyordu. Ve buldum kedimin yeni adı Hamiyete benzeşen "Hamlet" oluverdi.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ne yapalım şimdi, yarışın ismini hamiyet mi koyalım... :koptum:

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de takılmıyorum yarışın adına. Kendimce adını Feriha koydum.
Yalnız takınılmayacak gibi değil:TCBMY. Uzatılmış halini mi söylesek kısaltılmış halini mi bilemedim. Türkiye Cumhuriyeti..... der gibi:ssrtcbya:

Katılmak için kendimi zorlayacağım. Öncelikle bisiklete binmeyi hatırlamam gerekecek:krktm:
Bir an için TCMB politika faizi artışına mı gidiyor diye düşündüm.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bir yarışmaya katılacaksınız.
İsmi - Hala tartışmalı, forumda biri güzel birşey yazarsa değişebilir
Web Sayfası / Sosyal medyası - Olsun diye yapılmış
Önceki organizasyon - Başlayıp, çeşitli aksaklıklarla iptal edilmiş.
Yapılacak olan organizasyon - Büyük ihtimal yapılacak deniyor.
Sponsor - destekçi - kar amacı gütmeyen bir kuruluşun desteği yok.

Bana kızan çok olacak. Ama kendi adıma söylüyorum. Bu şartlar altında neye güvenip motive olur ve yarışır bir insan? 1 hafta - 10 günümü böyle riske atmak istemezdim ben.
Daha öncede yazmıştım, tekrar yazmak istedim. Önce bir organize olunmalı, planlama bitmeli öyle sunulmalı bu iş insanlara. Herşey çok güzel olacak filmindeki "Barı bu sene kesin açıyoruz" mevzusu gibi bu yarış.
Nasıl bir yönetmen filmini henüz planlama aşamasındayken sunmuyor, bir şef daha malzemeleri almadan sipariş toplamıyorsa sizinde organizasyon oluşmadan yarışmacı toplamanız bana garip geliyor açıkçası.

İyi niyetle yaklaşıyorsunuz eminim ama heyecanınız size bu basit hataları yaptırıyor gibi geliyor bana.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bütün yemişlerin böğürtlenlerle aynı anda olgunlaştığını sananlar, üzümleri hiç tanımamıştır...Paraselsus.
Sevgili Berk Evren yapmak istediğim ultra mesafe yarış organizasyonu ile ilgili bir şeyler yazmış, ben de dilim yettiğince bir şeyler yazayım istedim.
Şöyle diyor : Bir yarışa gireceksiniz ama daha ismi belli değil. TCBMY Türkiye Coğrafyası Bisikletli Macera Yarışı isim sayılmıyor mu. Birisi güzel bir isim söylerse değişmeye hazırmış, peki ismi kötümü ya da çirkin mi ki güzel bir şey yazılsa değişecek. Ben yazan arkadaşlar kırılmasın diye esnek cevaplar veriyorum, bunu yönünü bulamamış bir organizasyon olarak ele almayın.
Web sayfası olsun diye yapılmış...? Olmasın diye yapılan bir web sayfası hayal etmekte zorlanıyorum. Yaptığım web sayfasında yarışla ilgili açıklanmamış bir nokta var mı, ya da havada kalan anlaşılamamış bir cümle var mı...? Belki de siz çok şatafatlı yapılmış bir site bekliyordunuz ama ultra mesafe yarışmalarına az kişi katıldığı için çağrının çok gösterişli olması bir anlam taşımıyor. Ülkemizde bu tür yarışmalara katılmış ve bitirebilmiş çok az sayıda maceracı var. Onlarda bir birlerini tanır ve aralarında haberleşir zaten. Yani davul çalmaya gerek yok. Toplamda 3 (üç) yarış yapıldı ülkemizde. Toplam katılan sporcu sayısı 63 kişiydi. Bunlardan 20 kişi bitirebildi. Şunu söylemeye çalışıyorum : sizler sunuma takılmayın, eğer katılmaya cesaretiniz varsa destek verin ve gelin katılın. Yok şurası olmamış, burası yamuk olmuş, şurası niye böyle olmuş soruları beni hiç ilgilendirmiyor. Ben katılanlara en iyi şekilde macera yaşatmak amacındayım ve onun detaylarının peşindeyim. Dikkat edilirse 30 kişi ile sınırladım katılımcı sayısını.
Yapılacak organizasyon büyük ihtimalle yapılacak, çünkü ülkede pandemi var ve ne olacağı belli değil. Salgın kontrol dışına çıkar, yasaklar konur ve yarış yapılamaz. Gerekli katılım sayısına ulaşılmaz ve tüm katılacak olanların da kararı ile iptal edilir. Hayatta ne garanti ki...
Bana kızan çok olacak diyorsunuz : niye kızayım ki, ömrü hayatında uzun mesafe yarışlarına katılmamış, yarışın içindeki sıkıntıları yaşamamış, parkta, camii bahçesinde uyumamış bir sporcu kardeşimin eleştirileri beni hiç enterese etmiyor. Çünkü o ortamı bilmeyenin tavsiyeleri ya da eleştirilerinin yarış ortamıyla hiç alakası yok. Efendim neymiş, site amatör olmuş, destekçisi yokmuş, ismi bile tam belli değilmiş...vs...vs..Sevgili arkadaşım, güzel kardeşim her zaman söylerim, tam da sizin istediğiniz profesonellikte olan yarış organizasyonları var, onlara katılın. TCR, RAAM, Redbul siberian extrem...vb gibi onlarca yarış. Bir katılın bakalım neler oluyor, bizlerde eşsiz tecrübenizden yararlanmış oluruz...Sevgilerimle...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla ne oluyor ben anlamadım neden bu kadar gerildi ortalık. Pr çalışması mı yapılıyor birşeyler mi kaçırdım. Bisiklete bu kadar emek veren kişiler böyle sebeplerle birbirine girmemeli bence.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Valla ne oluyor ben anlamadım neden bu kadar gerildi ortalık. Pr çalışması mı yapılıyor birşeyler mi kaçırdım. Bisiklete bu kadar emek veren kişiler böyle sebeplerle birbirine girmemeli bence.
Valla onu bunu bilmem. Yarın öbür gün ben tutup 400-500 lira katılım ücreti ile organizasyon yapmaya falan kalkarsam bana daha fazla soru sorun, cevap vermek yerine terbiyemi bozarsam da sakın para vermeyin.
.................
Forum adminleri alenen tehdit içeren mesajlardan sonra yazışmaları silmiş. Ki konu hakkında yazılan mesajlar neden siliniyor çözemedim.
Madem öyle 745, 746 ve 748 numaralı mesajları da silin rica ediyorum. Ben hukuki haklarımı korumak adına (işin içinde konu sahibinin tehdit ve hakaretleri olduğu için) zaten ekran görüntülerini aldım mesajların. Ayrıca forumun beni alenen tehdit eden biri için özelden mesajlaşın demesi sorumluluktan kaçmaktır kusura bakmayın.
@Admin @cazci

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Sungur ve M.İhsan

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türk gibi başla, Alman gibi devam ettir, İngiliz gibi bitir..
(link)