Türkiye coğrafyası bisikletli macera yarışı

Yarış start günü ne zaman olsun

 • 11 Temmuz

  Katılım: 15 31,3%
 • 4 Temmuz

  Katılım: 4 8,3%
 • 27 Haziran

  Katılım: 29 60,4%

 • Toplam katılım
  48

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Kayıt
1 Ekim 2018
Başlık
3
Mesaj
1.025
Tepki
5.993
Yaş
60
Şehir
istanbul
İsim
mümtaz öztürk
Başlangıç
1967—68
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili Arkadaşlar : ultra mesafe dalında organize etmeye çalıştığım yarışla ilgili tüm paylaşımlarımızı bu başlık altında toplayalım.

Bu macera yarışı ile ilgili tüm detayları çok yakında burada paylaşacağım. Kurallar da dahil olmak kaydıyla yepyeni bir rotayla karşınızda olacağım.

Maceralı yarışımızın kuralları iki yönlü, birincisi yarışa katılma kuralları, ikincisi yarış içindeki kurallar.
Yarışa katılma kuralları :
1- 20 yaşını bitirmiş olan herkes bu yarışa katılabilir. 2000 ve daha öncesi doğumlular.
2- Tüm katılacak olanlar sağlık yönünden herhangi bir olumsuz durumları olmadığını bildirmek sorumluluğundadır.
3- Bu macera yarışına yalnızca yol bisikleti, mtb tarzı bisiklet ve şehir bisikleti ile katılım yapılabilir. Katılacak bisikletlerin her iki freni de olmak zorundadır.
4- Yarışa katılım öncesi tüm teknik donanım yeterli seviyede olmalıdır ve kontrolu yapılacaktır. Ön ve arka ışıklar, yedek lastik, reflektör yelek, kask.
5- Katılım bedelinin verilecek hesap no suna yatırılmış olma kaydı.
6- Katılımcıların yarış süresince takibi android telefonlara yüklenecek uygulama ile yapılacağından tüm katılımcıların android telefon bulundurma şartı vardır.
7- En az 10000 mah güçünde power bank yedek güç için bulundurulmalıdır.
8- Tüm katılımcılar yanlarında ilk yardım kiti bulunduracaklardır. Gazlı bez, tentürdiyot, turnike lastiği, çeşitli ebatlarda yara bandı ve flaster.
9- Gerekli olması durumunda listeye ilaveler olabilir.

Yarış içindeki kurallar :
1- Yarışa bireysel veya iki kişilik takımlar halinde katılabilinir.
2- Katılım durumuna göre her iki kategorinin ilk üç yarışmacısına para ödülü verilecektir. Miktar daha sonra açıklanacaktır.
3- Profesyonel olarak yarışmış hiç bir sporcu yarışa katılamaz..
4- Yarış içinde peleton sürüşü yapmak, bir aracın arkasında tutunarak veya rüzgardan korunmak maksadıyla yirmi metreden daha yakından sürüş yapmak yasaktır. Tespit edildiğinde uyarmaksızın diskalifiye edilir.
5- Yarışmacılar hiç bir surette dışarıdan yardım alamazlar. Kendi evinde veya bir arkadaşının evinde veya karavanında konaklayamazlar. Tespitinde diskalifiye uygulanır.
6- Takım halinde yarışanlar kontrol noktalarına ve finişe birlikte gelmek zorundadırlar. Aksi durumda brevet kartları onaylanmayacaktır.
7- Yarışta zorunlu rota uygulaması vardır. Rota dışında sürüş yasaktır. Tespit edilirse diskalifiye edilir.
8- Bisikletin girmesinin veya geçmesinin karayolları tarafından yasaklandığı yollardan veya köprülerden geçilmesi durumunda diskalifiye uygulanır.
9- Cep telefonları 24 saat açık tutulacaktır. Uyulmaması durumunda yarışmacı ikaz edilecek, tekrarlanması durumunda zaman cezası alacaktır. Zaman cezası 5 saatten az olamaz.
10- Yarışmacı, bisikletinin tüm tamirini yapabilecek yeterlilikte olmalıdır.
 
Son düzenleme:

En beğenilen 5 mesaj

  Süper Dede

  Forum Bağımlısı
  22
  Sevgili arkadaşlar ; Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, Tüm hayatım boyunca papaza kızıp ta oruç bozmadım. Mutlaka yapmak istediklerinizi bozmak isteyen, sekteye uğratmak isteyenler olacaktır. Ve hatta hiç bir şey bilmeyen insanlar bile yapmaya çalıştığınız işlere olur olmadık yorumlar yapıp türkü bile söylemeye kalkacaktır. Atalarımız bakın ne demiş , bir şeyler biliyorsan konuş feyz alsınlar ama bilmiyorsan bari sus da adam sansınlar....
  Önümüzdeki yıl yapmayı düşündüğüm ultra mesafe yarısının organizasyon çalışmaları hızla devam ediyor. Check point gönüllüleri konusunda eğer kimseyi bulamazsam bu yıl olduğu gibi organizasyona ait aracı rota üzerinde hem kontrol hem de teknik destek olarak kullanıcam. Sponsor konusunda şu an arayış içindeyim ama bulamazsam da katılımcılardan alacak olduğum kayıt ücretleri bu iş için yeterli olacaktır. Rota konusunda mümkün olduğunca tatlı sert modunda bir güzergah ayarlamaya çalıştım. Bu konudaki elli yıllık tecrubem buna yeter sanıyorum. :) :) :) Bu seneki rotayı da ben hazırladım. Her türden yol sarti vardı sanirim.
  Yapılmaya çalışılan bir şeyi yıkmaya değil, ayağa kaldırmaya çalışırsak kendi değerimizi de biraz olsun arttırmış oluruz. Saygı ve sevgilerimle.


  Not; lütfen ankete katılım sağlayınız...

  trainspotting35

  Forum Bağımlısı
  21
  Bir aksilik olmazsa bir delilik yapıp eşten vize kaparsam(ki) en önemli aile içi diplomatik sorun bu, aşarsam katılırım. Çünkü malum bir deprem olayı yaşadık ve durum bu olunca gece evde olmamak üstelik bu bir gece ile sınırlı değil... yanisi aile haliyle haklı olarak tedirgin.. Diğer taraftan mesafe ve tahmin edilen süre 15 gün gibi sürmesi (zaten üç aşağı beş yukarı ortalama yıllık izinler 15 - 16 gün gibi) yıllık izine çıkıp o yorgunluk üzerine tekrar işe devam etmesi durumu var..haydi hayırlısı diyorum
  images (1).jpgBenim evde bunlardan var boş gitmeden dolduruyorum. ? ? ?

  Süper Dede

  Forum Bağımlısı
  20
  Sevgili Arkadaşlar : Öncelikle yorumlarınızla katkı sağladığınız için çok teşekkür ederim..Dilim yettiğince tüm önerilere ve sorulara cevap vermeye çalışacağım. Tabii önce " ultra mesafe bisiklet yarışı " nedir sorusuna cevap arayalım. Tüm dünyada da benzerleri uygulanan ve en kısası 2500 km civarında olan, günlük kat edilmesi gereken mesafenin 200 km den az olmadığı, yükseklik kazanımlarının 25 bin ila 80 bin metre arasında olan yarışlar, ultra mesafe yarışları olarak anılır. Örnek, Trans Continental Race 55 bin kazanım ve 3900 km ile finişe iter sizi. Trans Am Amerike 4225 mil mesafe ve 60 bin kazanımla biter. Race across Amerika 5000 km mesafe ve 40 bin kazanımla biter. Tüm bu yarışların ki dünyada 25 adet böyle yarış var, en önemli özelliği katılanların her türlü zorluğa katlanabilecek ve bunu göze alabilecek yarışmacılardan oluşması. Öncelikle tüm katılmayı düşünen arkadaşlarımın tcr nin ve benzeri yarışların videolarını çok miktarda izlemesi gerekir diye düşünüyorum.
  Özcan kardeşimin Edirne'den Mardin kırsalına uzanan rotası kağıt üstünde çok güzel. Ama ben bu yaz düğünümüzün olması sebebiyle Diyarbakır, Mardin dolaylarındaydım. İnanın o bölge kaynayan bir kazan. Mardin ömerli de düğün süresince özel harekat panzerleri tüm sokak giriş çıkışlarını tuttu ve biz düğün yaptık. Burnumuzun dibi kızıltepe'de gece kimse sokakta gezemiyor. Kaldı ki bisikletle gece sürüş ve konaklama çok iddialı olur.
  İstanbul veya İzmir den başlasın ve oralarda km tamamlayalım düşüncesi olayı yarıştan çıkarır tur bisikletçiliğine taşır. Bunun için zaten organize etmeye gerek yok 5-10 kişi bir araya gelir istediği yere pedallar. Biz organizasyon olarak ttubr de özellikle İstanbul'un cehennem trafiğinden yarışmacıları kurtarmak adına Edirne kontrol noktasını rotadan çıkardık. Yani ben rotayı çizdim gidin yarışın, başınıza gelecek olanlar beni çok ta ilgilendirmiyor mantığı bana uymaz. Benim yaptığım rota son derece güvenli olmalı. Yarışmacı gece sürüş yapabildiği gibi, istediği bir yere çadırını kurup yatıp uyumalı.
  Çoğu arkadaşımın, bisikleti otobüse vermek yüzünden katılmayacağını görüyorum. Ben otuz sene yarıştım ve hep bisikletimi otobüse verdim. Hiç bir sıkıntı da yaşamadım. Güzelce bisiklet kolisine koyarsın, verirsin kimse gık edemez. Adamlar yarışmaya binlerce km den gelip katılıyor. Tcr ye Avustralya'dan gelen bir sürü yarışmacı var. Ayrıca, ben hanımdan izin alamam, hayatta yollamaz gibi mazeretler de geçerli değil. Bu işe gönlünü vermiş kişi yarış takvimi geldiğinde yarış süresince kendiyle başbaşadır. Günlük yaşamla arasındaki irtibatı keser ve tamamen yarışa konsantre olur. Yeri gelir kapalı otobüs durağında gecenin ikisinde yatar bir iki saat uyur, yeri gelir bir akaryakıt istasyonunun yeşil alanında serer uyku tulumunu yatar. Bu yarışın konseptinde var bu. Aman hocam şöyle bir rota yap ta suya sabuna dokunmadan bölgemizin dışına çıkmadan dönüp duralım ve km yi tamamlayalım. Ultra mesafe yarışında, evden uzakta, zor yol ve hava koşullarında, gerek kondüsyon gerek mental olarak zorlanmayacaksanız size tavsiyem evinizde oturun. Bu tür yarışlar size göre değil. Yarışın bir anında oturup ağlayanlar gördüm ben. Tcr de ilk edisyonda Recep Yeşil bir ağacın dibinde oturup ağladı. Küçümsemek için söylemiyorum. Yeri gelir ağlarsın, yeri gelir korkudan ödün patlar eşini arayıp bir sesini duymak istersin. Bu yarışın doğası böyle arkadaşlar. Herkesin isteğine göre bir yarış yapmaya kalkarsanız o yarış kuşa döner ve hiç tat vermez. İleride çocuklarınıza, torunlarınıza anlatacak bir heyecan bulamazsınız. Ben 61 yaşımı bitirmek üzereyim ve bu maceraya katılabilmek için yerime görevlendireceğim adam arıyorum. İki kez katıldığım ultra yarışta kendimi tanıdım. Neler yapabileceğimi, yapamayacağımı gördüm. İmkanım olsa tcr ye katılmayı çok istiyorum. İki kez çağırılmama rağmen maddi olanaksızlıklar yüzünden gidemedim. Ama o aşkla yanıp tutuşuyorum. Geçen yıl 72 yaşında bir yarışmacıya arkadan bir aracın çarpması sonucu ölümlü kaza yaşandı. Rahmetlinin vasiyeti varmış, bana bir şey olursa asla yarış durmasın devam etsin diye. Tcr nin kurucusu Mike Hall indian Pacifik yarışında sabaha karşı bir aracın arkadan çarpması sonucu mart 2017 de aramızdan ayrıldı ve vasiyeti var, tcr devam edecek....Arkadaşlar : Bu bir yarış değil ( kendinle yarış ) bu bir macera. Bu söz rahmetli Mike Hall'un sözü. This is not a race, This is an adventure....

  Süper Dede

  Forum Bağımlısı
  16
  @Ziya On Road
  Rota size kolay gözüktü herhalde. :) Zaten amacım katılanları bayıltmak ya da öldürmek olmadığı için bu rota yeterli:). Daha önce ultra mesafe yarısına katildiniz mi bilmiyorum ama Trabzon-Sinop rotasını bir günde alan turcu ya da yarışçı ben görmedim.:ssrtcbya: Tur başka bir şey, ultra yarış bambaşka. Amaç insanları aşırı zorlayarak yarışa prestij kazandırmak değil zaten. Makul ölçülerde kalıp olayın tadını kaçırmamak. Yoksa aşırı zor koşullar isteyenler için extrem Sibirya veya raam veya seksen bin metre tırmanışın olduğu yarışlar mevcut.

  Abdülkadir Ergin

  Forum Bağımlısı
  15
  Fikir edinme ve bilgi açısından dünyada halihazırda koşulan ultra bisiklet yarışları takvimi:

  2019 start date​
  EventRegionDistance
  (km)
  Terrain
  Notes
  04/11/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Taiwan​
  1,200​
  Road​
  Through the mountains and along the island’s east coast.
  07/11/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Taiwan​
  1,000​
  Road​
  Across southern Italy and into Sicily, linking the two volcanoes of Vesuvius and Etna.
  26/11/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Australia​
  1,000​
  MTB​
  From Canberra to Melbourne via the Australian Alps.
  27/12/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  New Zealand​
  4,000​
  Road​
  Complete tour of New Zealand’s South Island.
  02/02/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Rwanda​
  1,000​
  Road​
  Circular route around this high-altitude central African nation.
  17/02/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  New Zealand​
  3,000​
  Gravel​
  Crosses New Zealand on roads and trails. First held in 2016 and held every second year.
  22/02/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Oman​
  1,100​
  Road​
  Became the first event of this nature in the Middle East in 2018.
  01/03/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Alaska, USA​
  1,600​
  Snow​
  The original bikepacking race and still the longest fat-bike race in the world. Started in 1987 using a much shorter route, but has used the current format since 2000.
  07/03/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Germany &
  Denmark​
  1,300​
  Gravel​
  Starts and finishes near Hamburg and visits the northern tip of Denmark.
  21/03/2020​
  Indian Pacific Wheel Ride
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  ,
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Australia​
  5,500​
  Road​
  Goes across the southern part of Australia between the Indian and Pacific Oceans. It started as an organized race in 2017, but became an unofficial “Ride” in 2018.
  10/04/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Australia​
  1,000​
  MTB​
  Traverses the ridgetops of the Great Dividing Range in south-eastern Australia.
  26/04/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Spain​
  1,700​
  Gravel​
  Crosses Spain using unpaved roads and trails. 1200 km version also possible.
  27/04/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Corsica
  (France)​
  850​
  Road​
  Short race with non-stop climbing on the Mediterranean island.
  01/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Italy​
  1200​
  Gravel​
  From Rome, central Italy, to the Alps.
  01/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Netherlands​
  1,900​
  Road​
  It would be difficult to find a flatter event than this, but the wind can be a major factor.
  03/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  France​
  1,000​
  Gravel​
  Mixed surface route over the hills and along the coast of Brittany.
  09/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Poland​
  1,200​
  Road​
  Free choice of route between various checkpoints.
  20/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  France​
  900​
  Road​
  A relatively short race around NW France.
  22/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  England​
  1,000​
  Road​
  Free choice of route between 10 checkpoints.
  23/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Scotland​
  900​
  MTB​
  The main bikepacking race in the UK, started in 2013.
  24/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Spain​
  ?​
  Gravel​
  Route along lots of gravel roads and tracks in southern Spain.
  24/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  USA​
  5,700​
  Gravel​
  Portland, OR to Washington, DC on mixed surfaces including a lot of gravel rail-trails.
  30/05/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Italy​
  500​
  MTB​
  The most popular MTB bikepacking race in Europe is around central Italy and started in 2014.
  04/06/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Ireland​
  2,500​
  Road​
  Generally follows Ireland’s Atlantic coast; 2019 will be the 4th edition.
  05/06/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  France-Switzerland-Italy​
  1200​
  Road​
  Mountainous root linking ancient citadels across 3 countries.
  07/06/2020​
  Trans Am Bike Race
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  ,
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  USA​
  6,900​
  Road​
  First run in 2014, it goes from Oregon to Virginia along the TransAmerica Bicycle Trail.
  11/06/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Germany​
  1,000​
  Gravel​
  Convoluted route through the small Taunus mountain range north of Frankfurt.
  12/06/2020​
  Tour Divide
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  ,
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Canada-USA​
  4,400​
  MTB​
  Race along the Rocky Mountains from Canada through the USA to the Mexican border. It started in 2008 and had evolved from the slightly shorter Great Divide Race, which ran from 2004-10.
  14/06/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  World​
  ?​
  Road​
  Planned to be held for the first time in 2020 using the rules of the Guinness World Record for global circumnavigation, but fully self-supported. It will be a similar format to the World Cycle Race that was held in 2012 and 2014, but with different organizers.
  20/06/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Norway-Spain​
  7,400​
  Road​
  The longest self-supported race in Europe. Options to finish in Finland (1700 km), Austria (4100 km) or France (5400 km).
  27/06/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  B. C., Canada​
  1,000​
  MTB​
  Generally follows the Trans Canada Trail for over 1000 km in the Rocky Mountains of southern British Columbia.
  27/06/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  UK​
  2,000​
  Gravel​
  Across the length of Britain, with half of the route off-road.
  27/06/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  France &
  Spain​
  1,000​
  Road​
  Traversing the Pyrenees mountains between the Atlantic and Mediterranean. A separate event to the one organized by LostDot in the autumn that has a very similar name.
  28/06/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Scotland​
  1,700​
  Road​
  Around Scotland, including a lot of the west coast and a couple of islands.
  04/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Norway​
  3,200​
  Road​
  Start & finish in Oslo, looping through the southern Norwegian coast, fjords and mountains.
  04/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Poland​
  1,200​
  Gravel​
  Mostly follows the Vistula river through Poland.
  05/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  UK &
  Ireland​
  2,600​
  Road​
  Through England, Wales, and Ireland including two ferry crossing of the Irish Sea.
  08/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Italy​
  1,200​
  Road​
  Mountainous route through the Dolomites and Italian Alps.
  10/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  France​
  1,100​
  Gravel​
  Circuit around the southern French Alps.
  12/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Denmark​
  2,000​
  Road​
  The route uses a lot of dedicated bike paths and several ferries.
  12/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Spain &
  Portugal​
  2,800​
  Road​
  Several checkpoints around the Iberian peninsula, including Europe’s highest road up the Pico del Veleta.
  12/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Germany-
  Romania​
  2,900​
  Gravel​
  Crosses eastern Europe to the mouth of the great Danube river via several mountain ranges.
  13/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Peru​
  1,600​
  Gravel​
  Includes a pass in the Andes mountains at over 4,700 m elevation.
  19/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Belgium​
  1,200​
  Gravel​
  Mainly around Belgium, but sections in the 4 bordering countries.
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  is a shorter, 500 km version.
  25/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Austria-France​
  2,000​
  Road​
  Traverses the Alps, including 3 checkpoints on classic passes.
  25/07/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Italy-Norway​
  4,000​
  Road​
  Crosses Europe from south to the far north.
  01/08/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Italy &
  France​
  1,000​
  MTB​
  20,000 metres of climbing on many high-altitude old military roads near the Italian-French border.
  01/08/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Italy-
  Switzerland
  -France​
  1,500​
  Road​
  20,000 metres of climbing throughout the eastern Alps including 9 passes over 2,000 m elevation.
  07/08/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  South Africa​
  1,600​
  Gravel​
  Including “as much dirt as possible” over challenging South African terrain.
  08/08/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  France​
  2,200​
  MTB​
  Goes from the Belgian to the Spanish borders on many gravel roads and trails.
  15/08/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Alberta, Canada​
  700​
  MTB​
  Follows the foothills of the Rocky Mountains.
  15/08/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Slovenia
  -France​
  2,700​
  Road​
  Follows the spine of the Alps, crossing many high passes.
  17/08/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Alaska, USA​
  1,700​
  Gravel​
  From Anchorage to Deadhorse through some very remote regions.
  21/09/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Portugal​
  950​
  Road​
  Includes the Algarve mountains and Atlantic coast.
  10/10/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Morocco​
  2,900​
  Gravel​
  Cross Morocco via the Atlas mountains. 2,000 km option also possible.
  22/10/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Arizona, USA​
  1,200​
  MTB​
  The race started in 2006 using a much shorter route, but has used the current format since 2010.
  26/10/2020​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Laos​
  900​
  Road​
  “A mountainous race course through the tropical jungle.”


  2020 etkinliklerinden tarihi netleşmeyenler:

  Previous edition​
  EventRegionDistance
  (km)
  Terrain
  Notes
  01/06/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  USA​
  8,000​
  MTB​
  Sort of an east-west version of the Tour Divide (instead of north-south), but far longer.
  04/10/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  France &
  Spain​
  1,500​
  Road​
  Traversing the Pyrenees mountains between the Atlantic and Mediterranean and back again. Organized by Lost Dot, the same team as the TransContinental Race.
  07/07/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Germany​
  1,600​
  Gravel​
  Lots of off-road riding over some of the more mountainous regions of Germany.
  07/07/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Oregon, USA​
  1,600​
  Road​
  The route is primarily on paved roads, but about 10% is on gravel/un-paved roads.
  07/09/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Australia​
  3,000​
  MTB​
  The starting location and route of the race varies each year, but it always finishes at Uluru (aka Ayers Rock) in central Australia.
  08/06/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Portugal​
  ?​
  Gravel​
  Checkpoints at the extreme N, E, W, and S points of the country.
  09/09/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Italy-France​
  700​
  Gravel​
  Covers many of the gravel, old military roads in the Alps.
  12/10/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Japan​
  2,500​
  Road​
  Several checkpoints around Japan must be visited, but it’s not a timed race.
  15/06/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Switzerland​
  1,000​
  MTB​
  The first bikepacking race in Switzerland, started in 2015 and previously called the Navad 1000. Date announced as “mid-June”.
  16/09/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  S. Dakota, USA​
  750​
  MTB​
  South Dakota now has several other bikepacking events, but this was the first in the region in 2014.
  17/06/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Germany​
  1,250​
  MTB​
  Runs along the former East Germany-West Germany border. Started in 2009; will only be held every 2nd year after 2019.
  17/08/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Kyrgyzstan​
  1,700​
  MTB​
  Covers many dirt roads and trails in the Tian Shan mountains of Kyrgyzstan (between China and Kazakhstan).
  17/10/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Israel​
  1,400​
  MTB​
  Goes through the historic places and landscapes of Israel.
  23/05/19​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Lithuania​
  800​
  MTB​
  Traverses the eastern part of the country, including some singletrack and riding through the capital city.
  27/07/2019​
  Transcontinental Race
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  ,
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Europe​
  4,000​
  Road​
  The most iconic race of this style and one of the first, starting in 2013. Goes from NW Europe to SE Europe via various checkpoints with a free choice of route in between.
  27/10/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Chile &
  Argentina​
  1,500​
  Road​
  Traverses dry deserts and high mountains.
  28/07/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Colorado, USA​
  800​
  MTB​
  The third of the three classic races in the Rocky Mountains, started in 2007.
  31/08/2019​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  Australia​
  6,500​
  MTB​
  Ride from the northern to the southern tip of Australia’s east coast.
  —​
  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
  S. America​
  ?​
  Gravel​
  Planned to be held for the first time in late 2020 and to traverse the entire length of South America along the Andes mountains, with a shorter option as well.

  Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Ziya On Road

Hem Yolcu Hem Turcu
Kayıt
20 Şubat 2017
Başlık
9
Mesaj
634
Tepki
2.980
Yaş
33
Şehir
Eskişehir
İsim
Ziya Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kurallar kredi kartı turcuları için uygun değil. Sadece aydınlıkta sürüş yapan, otelde/motelde konaklayan, yanında sadece 1-2 litre çanta taşıyan ona da 2-3 iç lastik ve sarj aleti sığdıran yolcu turculara uymuyor :D
Arkadaşlara söylediğimde ne gerek var bunu bir organizasyon altında yapmaya dediler, yanı olayın bir çekiciliği olmalı.
Bu seferki rotada Sinop - Amasra arası var ki zorlu parkurdur (Özellikle Karedenizi tavaf eden Ukraynalılar nefret eder). Ödül olmasa bile zamanında bitirebilenin koltuklarını kabartacak bir zorluğa ve üne sahip rotaları olsun ki etkinlikte saygı kazansın. Yoksa şu yukarıda ki haritada Sinop Amasra ve Bolu Ankara arası hariç neredeyse düz ve hakim rüzgarların hep arka ve arka çaprazdan olduğu rotalar. Örneğin Trabzon Sinop arası hakim rüzgar Poyraz (KD) eser, 500 km'yi ikili kd turcusu 1 günde aşar (aydınlık saatler). Keza Ankara - Çanakkale. Onun yerine İç Anadolu'ya doğru belirli geçişleri (dağ - tepe zirverini) barındıran bir rota bence çok daha prestijli olacaktır. Buna örnek Bolu'dan Eskişehir'de bir rotada Sakarya Vadisi seçilirse 180 km'de 4000 m tırmanışlı zorlu bir parkur çıkar.
 

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Kayıt
1 Ekim 2018
Başlık
3
Mesaj
1.025
Tepki
5.993
Yaş
60
Şehir
istanbul
İsim
mümtaz öztürk
Başlangıç
1967—68
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
 • Başlık sahibi Başlık sahibi
 • #6
@Ziya On Road
Rota size kolay gözüktü herhalde. :) Zaten amacım katılanları bayıltmak ya da öldürmek olmadığı için bu rota yeterli:). Daha önce ultra mesafe yarısına katildiniz mi bilmiyorum ama Trabzon-Sinop rotasını bir günde alan turcu ya da yarışçı ben görmedim.:ssrtcbya: Tur başka bir şey, ultra yarış bambaşka. Amaç insanları aşırı zorlayarak yarışa prestij kazandırmak değil zaten. Makul ölçülerde kalıp olayın tadını kaçırmamak. Yoksa aşırı zor koşullar isteyenler için extrem Sibirya veya raam veya seksen bin metre tırmanışın olduğu yarışlar mevcut.
 
Son düzenleme:

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Kayıt
1 Ekim 2018
Başlık
3
Mesaj
1.025
Tepki
5.993
Yaş
60
Şehir
istanbul
İsim
mümtaz öztürk
Başlangıç
1967—68
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
 • Başlık sahibi Başlık sahibi
 • #8
@mariokaldato
Teşekkürler kardeşim, sağ olasin...
 

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Kayıt
12 Kasım 2010
Başlık
8
Mesaj
473
Tepki
1.569
Şehir
İSTANBUL
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sevgili @Süper Dede öncelikle hayırlı olsun, iş durumlarımı denk getirebilirsem mutlaka katılmak isterim, yarış zamanına kadar umarım ios’da destekleyen bir sistem bulunabilir yoksa şimdiden şarjı uzun giden ucuz android telefon paylaşımlarına başlayalım ???.
 

Cemal Ç.

Gökte kartal, yerde kurt ol!
Kayıt
28 Nisan 2016
Başlık
4
Mesaj
1.817
Tepki
5.374
Yaş
33
Şehir
France/Caudry _ Afyonkarahisar/Dinar _ İzmir
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şu IOS'çuları hiç anlamıyorum yav ?. Ben programı kurdum bile. Müzik mi istiyorum, atıyorum telefona, istediğim yerde dinliyorum ?. En basiti bu ???.
 

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Kayıt
1 Ekim 2018
Başlık
3
Mesaj
1.025
Tepki
5.993
Yaş
60
Şehir
istanbul
İsim
mümtaz öztürk
Başlangıç
1967—68
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
 • Başlık sahibi Başlık sahibi
 • #11
@Gökay Akçay
Hayırlısı inşallah. Katilman beni mutlu eder... :harika:
 

Arkockutay

Üye
Kayıt
13 Kasım 2018
Başlık
0
Mesaj
99
Tepki
118
Yaş
19
Şehir
İzmir
İsim
Kutay
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence bu tarz yarışlara ne karadeniz ne de marmara katılmamalı. Karadeniz yolları ve sürücüleri çok kötü olduğu için, marmaraysa çok yoğun olduğu için tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Ege ve akdeniz bölgesi yarış için bence daha uygun olur çünkü araç sürücüleri bir tık daha duyarlı ve yollar da biraz daha iyi. Tabi sadece Ege -akdeniz arası bir yarış olursa adını değistırmek gerekebilir.
 

bilalfidanboy

Forum Demirbaşı
Kayıt
12 Eylül 2013
Başlık
17
Mesaj
757
Tepki
1.839
Yaş
44
Şehir
istanbul
İsim
Bilal Fidanboy
Bisiklet
Cube
@Süper Dede Bolu Ankara arası rota tercihi olarak Sanırım Beypazarı Ayaş üzerini seçtiniz, Kızılcahamama göre isabetli olmuş diyebilirim, Kızılcahamam yolu hem araç trafiği açısından hemde yol kalitesi bakımından Neredeyse Gerede sonrası rezalet ötesi diyebilirim, üstelik Gerede İle Kahramankazan arası yiyecek yer konusunda sıkıntı yaşanabilir (yok denecek kadar hatta yok diyebilirim) rüzgar açısından her Ne kadar +sı olsada Sinop hattı sonrasından sonra özellikle Bolu Ankara hattı uzun rampalara sahip... Şimdiden hayırlı olsun, inşallah aksilik olmazsa dediğim gibi izin denk gelirse sizlerleyim..

Saygılar
 

MakRo

Forum Bağımlısı
Kayıt
5 Temmuz 2015
Başlık
4
Mesaj
1.170
Tepki
3.514
Yaş
27
Şehir
Denizli / Manisa (iş)
İsim
Alperen
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökay Akçay
@Cemal Ç.
Ne ios, ne android. Symbian s60 (nokia c6-01) kullanan ender insanlardanım, şirket telefonu var ama onla olmuyor. İş gereği olsun, strava tarzı uygulamalar için olsun şart oldu bu aralar arayıştaydım zaten yarışla birlikte tam oldu.

@Süper Dede Eline sağlık inşallah bu sene bende katılmayı düşünenlerdenim işten fırsat buldukça ufaktan sürüyorum. Rotanın sabit olması bir yönden iyi olmuş ilk yarışta herkes kendi rotasını hazırlarken bilmedikleri bölgelerde tereddüt içinde kalıp hatalı yada bozuk satıhlı rota tercihi yapmış olabilir. Resmi olarak açıklanacak tarihi beklemekteyim. Umarım yıllık izin planında sıkıntı çıkmaz.
 

Ziya On Road

Hem Yolcu Hem Turcu
Kayıt
20 Şubat 2017
Başlık
9
Mesaj
634
Tepki
2.980
Yaş
33
Şehir
Eskişehir
İsim
Ziya Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede Öncelikle yaptığınız işe saygı duyuyor ve destekliyorum. Tamda dediğim gibi saydığınız yarışların tanınıyor olmasının ve sürekli devam etmesinin bir nedeni var. Şöyle olsun böyle olsunculardan ziyade elinizi taşın altına sokuyorsunuz. Yola geçmeden önce performans turcusuydum, kendi kendini kısıtlayan ve zora sokan birisi olarak çizdiğiniz rotanın bir çok yerinden bir çok kez geçtim. Yaptığınız rota bir turcu için zor olabilir fakat benim düşüncem yarış için vasat. Bartın Amasra memleketim, İnebolu'ya kadar her indi çıktığı ezberlediğim yer. Eskişehir'de yaşıyorum. 300 km çapında alan günlük rotalarım içerisinde. İnebolu Amasra 170 km ama 12 saatte yakın sürüyor, Eskişehir Lapseki 400 km oda 12 saat sürüyor. Birisi essiz manzaralarıyla bitirdiğinde vay be ne yoldu ne tırmandım ne zorlandım diyerek gururlanacağın bir rota diğeri git git sıkındım tırlar baydı hele o Bursa'nın trafiği yok mu lanet gitsin diyeceğin bir rota. Ankara Eskişehir yolunda transa geçiyorsun zaten sağ sol bozkır git git ip gibi. O ana halter yolu kullanmaktansa Domaniç tarafına veya Söğüt tarafına (Sakarya deltası) sokacaksın ki hem trafikten (tehlike) kaçacaksın doğal güzellikleri olan zorlu bir rota elde edeceksin. Benim gözümde biraz otobanda geçen Tour of Turkey gibi olmuş.

İşin özeti şu haliyle bana ve çevremdekilere çekici gelen bir yarış değil. Küçümsemek için söylemiyorum. Çalışan ve zaman sıkıntısı olan insanlar olarak var olan zamanımızı bizi en mutlu edecek şekilde geçirmek istiyoruz. Gün doğumundan gün batımına, cumartesiden pazara, yıllık izinin başın sonuna hep daha fazla sele üstünde daha fazla km yapmak için uğraşıyoruz. Hep yarış içinde olduğumuz için belki de daha ekstrem bir yarış arıyoruz. Bu yarış bir çok kişiyi de tatmin edebilir ama bu rotayı tamamlayan birisi iyi bir tur cv olan birisin yanında işte bizde şu yarışı tamamladık ya diyebilir ancak.
 

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Kayıt
1 Ekim 2018
Başlık
3
Mesaj
1.025
Tepki
5.993
Yaş
60
Şehir
istanbul
İsim
mümtaz öztürk
Başlangıç
1967—68
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
 • Başlık sahibi Başlık sahibi
 • #18
@Ziya On Road
Tamamıyla katiliyorum. Ancak ultra mesafe yarışları ülkemizde çok yeni, bu yüzden biraz daha orta sertlikle başlayıp zamanla tam karşılığını vermeyi düşündüm. Belki de bir noktadan sonra yani rota için söylüyorum, sert rota isteyenlere ayrı bir parkur çizmek gerekebilir. Tabii onlar için ayrı bir klasman oluşturmak gerekli. Bu yıl ki yarışta yirmi yedi kişi başlayıp sekiz kişi bitirdi. Sonuçta bir orta yol bulmak lazım. Fikirlerinizi bekliyor olacağım... :harika:

Sevgili Arkadaşlar : Kayıtla ilgili olarak katılımcı sayısının 50 kişi ile sınırlı olduğunu belirtmek isterim. Bunun nedeni tek başıma ancak bu sayıdaki yarışmacıya yardımcı olabileceğimi düşünmemdir. Bu sebepten ön kayıt açıp durumu görmem lazım. Bu başlık altında ön kayıtlarınızı istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Kesin kayıt ise Ocak 2020 de başlayacak ve Nisan 2020 sonunda bitecektir.
 
Son düzenleme:

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Kayıt
1 Ekim 2018
Başlık
3
Mesaj
1.025
Tepki
5.993
Yaş
60
Şehir
istanbul
İsim
mümtaz öztürk
Başlangıç
1967—68
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
 • Başlık sahibi Başlık sahibi
 • #19
Bu arada kontrol noktaları ile ilgili gönüllü olmak isteyen arkadaşım varsa lütfen buradan irtibata geçsin... :kötü: Samsun veya Sinop, Eskişehir, Çanakkale...Yani üç arkadaşa ihtiyaç var. Bulamazsam yine "B" planı...:D
 
Yukarı Alt