Turkcell Granfondo İzmir 05 Eylül 2021

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.568
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sprint finişini viraj çıkışına koymaları problem olmuş.
Lastik patlaması viraj çıkışında değilde düzde olsaydı bu kadar bir tadsızlık yaşanır mıydı bilemedim.

Scudo

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.573
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önemli bir sağlık sorunu olmaması sevindirici..

• Beğen
Tepkiler: gunerokn

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.171
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi adıma keyifli bir sürüş oldu. Organizasyon güzeldi, ufak tefek eksikler hatalar vardı düzeltileceğini umuyorum. Startı aldıktan sonra peloton ile akarken nasıl becerdik bilmiyorum 5-6 kişi yarışılan yolun yan şeridine geçtik, arada beton bloklar olduğu için tekrar doğru yola da geçemedik. :) 1-2 km. pelotona paralel şekilde ilerledik. Yolun ucunda polis araçları falan vardı, bizim kaçış grubunu(!) görünce bir afalladılar önce. Araçların arasından sıyrıldık. Peloton hızlı tren gibi yandan akarken bizde önlerine çıkmak için yandan yardırıyorduk. Önümüzdeki kavşaktan bayağı tehlikeli bir şekilde tekrar pelotona karıştık. İlginç ve heyecanlı bir andı :p

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendi adıma keyifli bir sürüş oldu. Organizasyon güzeldi, ufak tefek eksikler hatalar vardı düzeltileceğini umuyorum. Startı aldıktan sonra peloton ile akarken nasıl becerdik bilmiyorum 5-6 kişi yarışılan yolun yan şeridine geçtik, arada beton bloklar olduğu için tekrar doğru yola da geçemedik. :) 1-2 km. pelotona paralel şekilde ilerledik. Yolun ucunda polis araçları falan vardı, bizim kaçış grubunu(!) görünce bir afalladılar önce. Araçların arasından sıyrıldık. Peloton hızlı tren gibi yandan akarken bizde önlerine çıkmak için yandan yardırıyorduk. Önümüzdeki kavşaktan bayağı tehlikeli bir şekilde tekrar pelotona karıştık. İlginç ve heyecanlı bir andı :p
Sizi gördüm :D Yalnız Eskort araç oldukça hızlıydı, ısınamadan depar atıp, peletonu yakalayabildik.. Geçen seneki gibi yavaş olmalıydı, hazırlanalım demi :)

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.171
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizi gördüm :D Yalnız Eskort araç oldukça hızlıydı, ısınamadan depar atıp, peletonu yakalayabildik.. Geçen seneki gibi yavaş olmalıydı, hazırlanalım demi :)
Şu yokuş meselesini ciddiye almam lazım artık. İlk uzun tırmanışa gelince içinde olduğum grup uzadı gitti, döküldüm. TT kapasitem güzel de rampada lpg'li araç gibiyim, çalışıp dizel olmam lazım. :)

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu yokuş meselesini ciddiye almam lazım artık. İlk uzun tırmanışa gelince içinde olduğum grup uzadı gitti, döküldüm. TT kapasitem güzel de rampada lpg'li araç gibiyim, çalışıp dizel olmam lazım. :)
Benim tam aksi yokuşlarda iyiyim, Bisikletimde tırmanış bisikleti :D İlk yokuşta sonunda geldi! diyerek hemen ön aktarıcı -1, arka aktarıcı +2 vites artırıp ayağa kalkarak depar attım, onumdeki 8-9 bisikletliyi geçerek huzura erdim :D Ufak ufak yokuşları geçtikten sonra, efsane yüzde20-25 eğimli yokuşu tek seferde çıktım kimse yoktu :D Yokuşları seviyorum, güçlüleri güçsüzleri ayırıyor, silkeliyor ve huzura eriyorsun

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.592
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir yarışın yapılabileceği en uygun zaman pazar erken saatlerdir. Bunun bir tartışması olmaz. İzmir özelinde kapatılan yolların zaten alternatifi vardı.

Ama yarış parkuru çok çukurluydu. Kalabalıkta çukuru görmek, kaçmak çok zor. 20. Kmde derin bir çukura sert girmem sonucu sele takozum kırıldı ve 10 km sabit olmayan sele, 30. Kmden sonra da selesiz, ayakta yarış sonuna kadar sürmek zorunda kaldım. Neyse ki domestik olduğum partnerim kategorisinde birinci oldu, yoksa çok daha üzücü ve sinir bozucu olurdu benim için.

Çok kazanın olduğu yarışta bir çok kaza da yol bozuk olduğu için gerçekleşti.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sayın umutçelik katılımcıların bisiklet kalitesi ortada belli, sigorta varmıydı?
Dünyanın hangi bisiklet organizasyonunda hasar alan bisikletin ücretini organizatör ödüyorda yapılan bu organizasyonda olmasını bekliyorsunuz acaba ? Türkiyede durum nedir bilmiyorum ancak yurtdışında seyehat sigortası bu gibi hasarları karşılıyor, yaşadığım ülkede lisansın içinde bu sigortada mevcut. Hatta 3. partlara verdiğiniz hasarıda karşılıyor.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Degerli pedaldaşlarim :D

4eylulde yaristigimiz Granfondo izmir kisaparkur starttan finişe kadar cektigim tam videomu yukledim youtubeye. Ne yazikki hiz-kadans ve nabiz sensorleri kameraya tanitmayi unuttugum icin goruntuye ekleyemedim. Nedense granfondo sistemden ortalama hiz gozukmuyor fakat yolbilgisayarimda 37 km/s gorunuyor yanlis hatirlamadiysam.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti

4eylulde yaristigimiz Granfondo izmir kisaparkur starttan finişe kadar cektigim tam videomu yukledim youtubeye. Ne yazikki hiz-kadans ve nabiz sensorleri kameraya tanitmayi unuttugum icin goruntuye ekleyemedim. Nedense granfondo sistemden ortalama hiz gozukmuyor fakat yolbilgisayarimda 37 km/s gorunuyor yanlis hatirlamadiysam.

Tebrikler güzel yarış çıkarmışsınız. Stabilizasyonu olan bir kamera olsa çok daha rahat izlenebilirdi , özellikle ayağa kalkınca izlemek çok zor :krktm:

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrikler güzel yarış çıkarmışsınız. Stabilizasyonu olan bir kamera olsa çok daha rahat izlenebilirdi , özellikle ayağa kalkınca izlemek çok zor :krktm:
Tesekkur ederim, esas heyecani orda :D şaka bi yana gogus kemerleri gevsek kalmis, kamerada agir olunca sallanti yapti. Bi sonraki granfondoda nefes alamayacak kadar sikcam kemerleri 😂

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
345
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
...

Son düzenleme:
Tepki
385
İsim
ahmet
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
IMG_16623013945233570.jpg

2022 Izmır gran fondo süper dedeler ,birinci ahmet hidayet Akyurek 62 km de süresi 1.34.00 yaş 68
Ikinci kudret kurtcebe süre 62 km de 1.45.29 yaş 65 ,üçüncü zeki türker süre 1.45.43 yaş 66 .
65 artıda toplam 7 yarışçı vardı.

Son düzenleme:

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret Kurtcebe oldugundan suphelenmistim pedallarken 😂

• Beğen
Tepkiler: ahmet sabuncu

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Video için teşekkürler. Arasıra kendimi buldum (907 no). Ben de videoyu montajladıktan sonra paylaşacağım. Starttan 300 m sonra km saati sensoru parcalandigi icin ben de parkuru az çok bildiğim kadarıyla kol saatine göre tempo ayarlamaya çalıştım, kaçanı kovaladım :)

• İnanılmaz
Tepkiler: Burak B.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Video için teşekkürler. Arasıra kendimi buldum (907 no). Ben de videoyu montajladıktan sonra paylaşacağım. Starttan 300 m sonra km saati sensoru parcalandigi icin ben de parkuru az çok bildiğim kadarıyla kol saatine göre tempo ayarlamaya çalıştım, kaçanı kovaladım :)

Rica ederim ve geçmiş olsun.. Arasıra kol saatine bakarak ilerleyen bisikletli gördüğümü hatırladım şimdi :D İçimden dedim nabızı vs saatten takip ediyorsa, neden yol bilgisayarı var? :D

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

10:16 dakikada sen varsın @PuncherZ Ziya

• Beğen
Tepkiler: PuncherZ

sbtnmnr

Üye
Tepki
3
İsim
SABİT NUMAN
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu benim katıldığım 2. granfondoydu. İlki İstanbul'da kısa parkurdu ve orta sıralarda bitirmiştim. Büyük bir hata yaparak bu sefer uzun parkura katıldım. Düzenli sürüş yapan ya da spor amaçlı kullanan birisi değilim. Baştan sona en arkalarda tek başıma rüzgarla savaşarak 4 saat 50 dakika gibi çok uzun bir sürede sürüşü bitirebildim. En arkada ara ara polis ve otobüs eskortunda sürdüm ve bu da çok sinir bozucuydu. Bu kadar uzun süre yolların trafiğe kapatılması ve neredeyse her 100 metrede bir görev yapan yüzlerce polis memuru ve diğer destekçi görevlilerin varlığı İzmir açısından organizasyona ne kadar önem verildiğinin ve emeğin göstergesiydi. Yalnız finishe geldiğimde hiç bir görevli muhattap bulamadım, ortamı çok gürültülü buldum ve hatıra madalyası alabileceğim bir görevliye de ulaşamayıp organizasyonun keyfini çıkartamadan kaçtım. Yiyecek içecek vs konularında da maliyet artışı nedeniyle olsa gerek koşu-bisiklet gibi organizasyonlar hep geriye gidiyor gördüğüm kadarıyla. İstanbul ile kıyaslanınca da İzmir'de sanki bazı şeyler çok eksik gibi geldi profesyonellik anlamında. Yine de emeği geçip yorumumu okuyan varsa herkese çok teşekkür ederim.

ugur3458

Üye
Tepki
83
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Benim ilk granfondomdu kısa parkurda G2 ile 02:03 lük süreyle bitirdim CP lerdeki suların sıcak olması dışında pek sorun yoktu gibi oda normal İzmir sıcağında dolap koyulmadığı sürece su yarım saatte ısınır. yiyecek boldu sosisli ve sucuk ekmek bolca vardı belki geç geldiğiniz için bitmiş olabilir katılım madalyası ben finishi geçtikten sonra kalmadı dediler orda dinlenirken başka bir görevli bir kucak dolusu getirdi ve dağıttılar keşke hemen gitmeseydiniz.