Turist gurubumuz ve kıbrıs gezimiz (dikkat aşırı foto dolayısıyla istek uyandırır)

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DSC_0393.JPG sabah kahvaltımızı yaptıkdannsonra altınkum plajı yani zaferburnu tarafına sürmeye devam ettik

DSC_0401.JPG eşekler kadar evcilleşmiş domuzda var dipkarpaz taraflarında

DSC_0405.JPG yollar bçyle stabilize asfalt benim bisikletimde amörtisor yok bilelker müthil titreşime maruz kalıyor

DSC_0415.JPG burası altınkum plajı gerçekden müthiş bi doğa

DSC_0411.JPG burada bungalov evleri mevcut ailece gelinebilir

DSC_0421.JPG zaferbununa kadar gidicez niyetimiz o

DSC_0425.JPG burasu haka faal bir kilise zaferburnuna yaklaşık on km kadar buranın önünde hediyelik eşya pazarı kuruluyor

DSC_0435.JPG

Burada birgün geçirmek için mola veriyoruz deniz çok güzel hemen yanında restoran var saat 11 gibi öğlen burda konaklıyoruz akşama kadar denizden çokmıyoruz ben yğzme bilmiyırum ama 30 metre ileri gittiğim halde su boyumuzu aşmıyor

Saat onbirde buraya geldik dinlenicez iki gün burdayız ertesi gün zaferburnuna kadar gidicez

DSC_0432.JPG şezlonga uzandım üç tane bira aldım ve denizin tadını çıkartıyoruz

DSC_0440.JPG ertesi gün zafer burnu tarafına pedallıyoruz yol hamyol ve gerçekden berbat mamutları restoran sahibine rica edip bırakdık yoksa yol çekilmez büyük taslar ve kum yüzünden yol tutuşu çok kötü

DSC_0446.JPG

DSC_0472.JPG

Burda bir karakol var memur abilerle foto çekip biraz sohbet ediyoruz kendileri çok sıcak kanlı insanlar konuşdukdan sonra ayrılıyoruz

DSC_0467.JPG

Çburdan saat 14 gibi çıkıp kaldığımız yere dönüyoruz gece burda kalıp erkenden yola çıkıcaz hava sıcak olduğu için çadır açmadık direk şezlonga uyku tulumuyla yattık çokda güzel uyuduk yola gece 4 gibi çıkıcaz

DSC_0441-EFFECTS.jpg resme bakarak denizin dediğim kadar temiz olduğunu görebilirsiniz

DSC_0478.JPG gece gece düşüyoruz yollara herzaman gece gitmeyi çok sevmişimdir gelirken birçok yabani eşek gördük ikitanede domuz ben biraz av sporuyla uğraştığım için dopadaki hayvanları ntepkilerini tahmin edebiliyorum gece domuzları görünce yanımdaki arjadaş biraz korkdu ama sıkıntısız bişekilde devam ediyoruz yolumuza

DSC_0481.JPG sabahın erken saatlerinden birkaç kare

DSC_0491.JPG

DSC_0496.JPG

DSC_0498.JPG yollar,yollar,yollar giderken keklikler eşlik ediyor bize okadae çok keklik varki anlatamam

DSC_0523.JPG kaleburnuna varıyoruz önümüzde sağlam bir rampa var rakım 1100 eğim yüzde 11 ila 12 ölçüyor garmin avtepeyi çıkacaz altımızdaki alet ve biz alışkınız bisikletim kulağıma şunu diyor, ;rampamı?en sevdiğim....

DSC_0525.JPG rampayı çıkdım gururluyum ve kendimizi ödüllendirmem gerek hemen bi bakkal bulup yemek yiyeceğiz

DSC_0526.JPG kahvaltıdan sonra bakkalcı abla bize nescafe ve incir ikram ediyor burdan birkez daha kendisine teşekür ediyoruz

DSC_0529.JPG eskiden kilise olan yapıyoı görünce durup bir iki kara foto çekdim

DSC_0536.JPG yol üzerinde köylerde.ufak molalar veriuoruz kahvelerde insanlarla sohbet ediyoruz insanlar çok sıcak kanlı ve türkleri çok seviyorlar

DSC_0537.JPG buda mola verdiğimiz köylerden biri muhtarımız soda ve ayranın ücretini almıyor bizden muhabbet sohbet edip devam ediyoruz yolumuza

DSC_0548.JPG istikamet magusa, marş marş

DSC_0547.JPG

DSC_0549.JPG yaklaşık 60 km sonra salamis harabelerine varıyoruz gece burdayız ertesi gün burayı gezicez piknik alanında bir e görüyoruz sahibiyle sohbet ettikden sonra çadır için şzin istiyoruz adam istediğiniz yere kurabilirsiniz diyor çadırı kurup hooooop doğru denize

DSC_0556.JPG

DSC_0552.JPG

DSC_0551.JPG ümit abim, hep kendini çekiyon der gibi bi gülücükle kadraja giriyor

Hava karardu ama biz denşzden çıkmıyoruz saat 9 gibi denizden.çıkıp akşam yemeği için çadırlarımızın olduğu piknik alanına gidiyoruz denize girince insan kendine geliyor yemek yiyoruz sohbet ediyoruz ve uyku modyna girip yatıuoryz yarın tarih kokan salamis harabelerini gezicez

DSC_0560.JPG

Erkenden kalkıp çadırımızı topladık kahvaltımızı yaptık bisikletin kontrollerini yaptıkdan sonra 8 km kadar yakınımızda olan salamise varıyoruz burada tarihi yapılara bakdıkca doyamıyorsunuz müthiş yapılar kiliseler manastırlar lahit mezarlar sarnıçlar zeytin yağı depoları herşey var ha bide anfi tiyatro zeus tapınağıda var

DSC_0571.JPG

DSC_0654.JPG DSC_0654.JPG 135738 dosyayı görüntüle 135738 dosyayı görüntüle 135739 dosyayı görüntüle 135739 dosyayı görüntüle 135738 dosyayı görüntüle 135739 dosyayı görüntüle 135740 dosyayı görüntüle

DSC_0624.JPG

DSC_0629.JPG DSC_0629.JPG

DSC_0650.JPG

Scudo

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bir şey sormak istiyorum öncelikle böyle kaliteli içerik için teşekkürler

uzun turlara çıkarken bisiklette olabilecek bir arıza ya da bir parçada bozulma ihtimaline karşılık yanınızda hangi yedek parçaları alıyorsunuz?

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Desert Fox
Merhaba vakit bukdukca foto ekliyecem bitmedi sizin konuya gelince eğer düzgün kullanırsanız ve bakımlarını yaparsanız kolay kolay arıza yaşamazsınız bisiklet donanımlarını ileride.paylaşıcam.size daha detaylı bikgi olur telekürler

DSC_0655.JPG

Lıbrısa giderseniz.salamis harabelerini mutlaka gezin hemen girişinde kumsalda var bu bilgiyide verelim

DSC_0671.JPG

Salamisten çıkıp gazimagusaya pedallıyoruz ordan lefkoşeye gidicez niyetimiz.geceyi lefkoşede geçirmek bir parkta çadır açmayı düşünüyoruz

DSC_0675.JPG

DSC_0679.JPG DSC_0679.JPG

DSC_0681.JPG DSC_0679.JPG

Akşam saatlerinde lefkoşeye varıyoruz saat geç oluğu için ilk yere çadır kuracaz lefkoşeye girişde.birisi bize, belediye binasını tarif ediyor park iyi fikir değil diyor tamam diyoruz lefkoşe belediyesine gidip bekçiyi buluyoruz amirini arayıp bize yer gösteriyor gece konaklammız belediye otoparkında oluyor

DSC_0684.JPG

Sabah kalkıyor ve kahvaltı için pastane arıyoruz kahvaltımızı yapıp gözümüzü beşparmak dağlarına dikiyoruz saın hilarion kalesine çıkacağız rampa müthiş bu arada rampalara zaafım olduğunu söylemeliyim

DSC_0685.JPG

DSC_0686.JPG

DSC_0687.JPG

DSC_0690.JPG

DSC_0693.JPG

• Beğen
Tepkiler: polo34 ve ekranci

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SEYYAH OZİ LefkoşE DEĞİL. LEFKOŞA. bilginize. çektiğiniz diğer bütün resimlerdeki gibi. bu arada evimin hemen yanından geçmişsiniz. aynı zamanda iş yerimin de.

• Beğen
Tepkiler: ekranci

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Buradan itibaren kaleye çıkana kadar askeri bölge olduğu için foto çekmek yasak yaya gidilide yasak biz çıkarken askeri araç geliyor asker burdan gidemessin diyor ben biraz sert yapıyorum asker sen türkmüsün diyor çok şükür diyorum tebessüm ediyor, abi diyor bizde türküz diyor ve buzlar.eriyor ben rum sanmışdım bize yolu tarif ediyor foto çekmeyin diyor ivedi bir şekilde.çıkmamızı rica ediyor bende tamam diyorum sonra benim küheylan sarılıyor rampaya sohbet ede.ede çıkıyoruz kaleye

DSC_0706.JPG

Burası hilaryonun ilk yapısının olduğu yer buraya kadar askerim rica ettiği için foto çekmedim

DSC_0708.JPG

Girneyi kuşbakışı izliyoruz manraza tek kelimeyle muhteşem

DSC_0715.JPG

DSC_0717.JPG

Hilaryona girişde bi kafe var orda bi amca bizle sohbet etmek istiyor ben insankarla konuşmayı onların hayatlarını dinlemeye bayılırım kanım ısınıyor başlıyoruz muhabbete 74 de 11 yıl bu kalede nöbet tutmuş savaş anılarını anlatıyor ingilizşn biri sol bacağını av tüfeğiyle vurmuş,gösteriyor ayağın arka tarafı yok çok üzülüyorum ben ve şu cümleyi kuruyor mehmetten allah razı olsun diyor orda gururlanıyorum ve üzülüyorum

DSC_0783.JPG amcam tam bir türk hayranı

DSC_0719.JPG

DSC_0729.JPG

DSC_0736.JPG

DSC_0733.JPG

DSC_0743.JPG

DSC_0763.JPG

DSC_0763.JPG

DSC_0777.JPG

DSC_0750.JPG

Kalenin içini dolaşmakda zor çok dik ve kayalık ancak çok zevkli bi gezi oluyor kaleye gidecekseniz akşam 18 den sonra girişler yasaklanıyor asker yolu kesiyor içerdekiler çıkmak zorunda

Kale gezimizi bitiriyoryz anıt tanka gidecekdik ancak zaman yetmediği.için gidemiyoruz içimde birtek uhte kalan buydu çok üzüldüm

Burdan girneye inicez son noktamız girne feribot gününü bekleyene kadar girnede dolaşıcaz

@Yavuz S.
Bikseydik uğrardık uyarın için teşekürler

DSC_0793.JPG

Şehitlik ziyaretine gittiğimde çok duygulandım buranın insanları gerçekden çok büyük acılar yaşamış insanın kaldırabileceği zulümleri görmüşler şehitliği.dolaşırken gözlerden yaşlar kendiliğinden geliyor

DSC_0801.JPG

Şehitliğin çok yakınında yeni yapılmaya başlayan parka çadırımızı kuruyoruz mekan güzel manzarada güzel bu gece burdayız

DSC_0788.JPG

DSC_0673.JPG bu arada girnede fırın kebap meşhurmuş hakikaten çok lezzetli giderseniz mutlaka tadın

DSC_0804.JPG

Feribota binerken yanımızda birçok anı hatırayla gidiyoruz

DSC_0805.JPG

DSC_0822.JPG

Güneşin batışını izliyorum biraz burukluk kaplıyor insanı üzülüyorum keşke birazdaha uzun sürseydi diye

DSC_0810.JPG

Evet arkadaşlar bizim kıbrıs maceramız böylece bitiyor,şimdi donanım,harcama,ve bisiklet hakkında bigilerş paylaşalım bu konu hskkında sorular var.
Benim bisikletim pınnacle marka ve kendimiz topladık donanımın çoğu xt den oluşuyor lsstikler turcu dostu maraton bagaj çantam topik dx bunu almamın nedeni kızaklı olduğu için sökmesi kolay hemen sk çıkar yapıyosun çadıra yemepe giderken kolaylık,bisikletimde maşa amortisörsüz ben eksikliğini oek hissetmedim bisikletin donamımı xt ama şunu söyliyeyim içinizde azim ve o heves yoksa di2 olması boş hiç lastiğimiz patlamadı mekanik hiçbir sıkıntı yaşamadık çok şükür arkamızdaki mamutları izmir taşocak firması üretiyor kullanımı kolay bisikletin dengesini çok etkilemiyor yük romorkta olduğu için çok zorlanmıyosun göbeklere yük binmediği için göbekler uzun ömürlü oluyor yanımıza iki şort ve tişört aldık kıbrısta yemek içmek çok pahalı değil feribot biletleri 80 tl biz 13 günlük turumuzda kişi başı 1200 lira gibi rakam harcadık bunlara gelirken aldığım hediye ve yol masrafları dahil yani 700 veya 800 liraya bu turu tamamlarsınız buradan tekrar bize yardımcı olan arkadaşlarımıza ümit abime teşekür ediyorum yazım yanlışlıklarından dolayı özür diliyorum,eğer aklınızda kıbrısa gitmek varsa düşünmeyin gidin altınızdaki bisikletin önemi yok içinizde o heves varken gerçekleştirin çünkü yarının garantisi yok.TURİST GURUBUNDAN ÖZKAN SEVGİYLE KALIN HOŞÇAKALIN..,....

Metin_S

Gezgin
Tepki
138
İsim
Metin S
Bisiklet
Diğer
Güzel bir tur olmuş,tebrik ederim.Gitmeyi düşünenler için yol ve rota hakkında iyi bir bilgilendirme olmuş.

• Beğen
Tepkiler: SEYYAH OZİ