Tur Sürati?

ilhami35

Üye
Tepki
205
İsim
İlhami kolgak
Bisiklet
Scott
Belki daha önce sorulmuştur.Ama ben rastlayamadım.
Bir tur bisikletçisinin seyahat esnasında ortalama sürati nedir?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.085
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gidilen yolun durumuna eğime taşıdığın yüke kullandığın bisiklete göre değişiklik gösterir eğimli bir yolda yokuş çıkılmıştır ortalama 7 km/h olur yokuş inilmiştir bol bol 25 km/h olur...Düz yoldada kullandığınız bisiklet tur bisikleti ince lastik ise ortalama 18-25 arası diyeyim ama performansa bağlı...

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şahsi tecrübelerimden gördüğüm kadarıyla bu hızın dolu bir bagaj ile topoğrafyaya bağlı olarak (20 kg) 20 km nin üzerine pek çıkamayacağıdır.

uniteamsah

Üye
Tepki
233
İsim
rmzn
Bisiklet
Cube
Bu yaz ege turu yaptığımda 25kg yük ve 38c schwalbe maraton plus ile rampalı yollarda 16-17km ortalama ile düz yollarda ise 22-23km ortalama ile kullandım.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@ilhami35 sanırım siz plan yapmak için sordunuz. Planı saat üzerinden değil de gün üzerinden hesaplarsaniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Günlük 50-60 km ideal diye biliyorum. Tur 3 gunluk ise cok daha fazla olabilir.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Turlarda gün, saat, süre hesabına çok takılmamak lazım. Kafana estiğince keyfekeder sürmek en iyisi. Bir yere yetişmeye çalışır gibi sürekli pedala abanmak işin tadını kaçırır. Gezerek, görerek, hissederek yol almak lazım. Hele güzel yerlerde geziliyorsa bol bol duraklamak da şart bence.

Zaten tur bisikletçisi için hız felakettir. Yüklü bisikleti kontrol etmek hem bazı açılardan daha kolay, hem de aslında daha zor. O yüzden ben olabildiğince 25-30 arasını geçmemeye çalışıyorum, çok güzel inişlerde bile. 15-20 km/s arası seyahat etmek en güzeli.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel başlık güzel cevaplar @C.Koc ve @mariokaldato çok güzel cevaplar vermiş diğer arkadaşlarda ne güzel söylemiş. Turdan geriye kalan gezip gördüğün yerler, pedala her basışında aldığın keyif, manzaralara doyamazsın ama az önce tırmandığın yokuşun acısını çıkartmak adına özgürce kuşlar misali saldığın rampa aşağı kaçan manzaraya aldırış etmeden yüzüne vuran buram buram rüzgarın hazzı yeterli. Ortalama tırı vırı. Turcularda ne ego olur ne haset. Xtr, dura ace de neymiş. Altus yeter ona. Kom neymiş. Hikaye

uniteamsah

Üye
Tepki
233
İsim
rmzn
Bisiklet
Cube
@Birhan K. Kesinlikle haklısınız.
Ege turum ilk uzun turum olacaktı ve hep hesap kitap yaparak ilerliyordum. Taki İzmir Torbalı'ya kadar. O gün 90km pedallayacaktım hesabıma göre. Alışveriş için BİM'e girerken bisikleti dışarıda bir yere kilitlemem gerekiyordu ve etrafa bakınırken BİM'in yan tarafında taburelerde oturup çay içen mobilya tamirhanesinde çalışan gençler vardı. Selam verip bisikletime göz kulak olur musunuz dedim. Tabi abi ne demek dediler. Alışveriş sonrası kafamdaki kask ve bisikletimdeki heybeler ilgilerini çekti. Hayırdır abi yolculuk nereye dediler. Masalarına oturdum çay söylediler. Karnın açsa yemek de söyleyelim dediler. Bir başladım anlatmaya. Anlatış o anlatış tam 2 saat geçmiş.. Sonra bende hesaba kitaba boşverdim.. :koptum:
TURCU ADAMIN KAFASI RAHAT OLACAK. ANIN VE MEKANIN KEYFİNE VARACAK ;)

srtkmc

Aktif Üye
Tepki
472
İsim
Serhat
@Çağdaş78 Hocam merhaba 50 60 km az degılmı su ana Kadar hıc kamplı uzun tur yapmadım sabah cık aksama doğru don seklınde 70 km cıvarı turluyoruz genelde ama yazın Canakkale -izmır yapasım var biraz daha guneye de gıdebılırız gunluk 100 km yaparız dıye dusunmustum.Hergun 100 km zorlayıcı bır rakammı dersınız?

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@srtkmc 1 hafta boyunca ev rahatlığı olmadan ,hergun bisiklet üzerinde ,çadırda ,gezmede olunca gayet mantıklı . Ustaların söyledikleri bu şekilde. Üstelik yükünün olduğunu ve rampaları da hesaba katarsak makul. Bir de bunun dönüşü var tür sonrası evde işte yamulma olmasın. Tatlı bir yorgunluk yeter . Yoksa günübirlik için elbette 60 km hafif kalıyor. Ama bir de yukarı da arkadaşlar bahsetmisler ;turun tadını çıkarmak asıl hedef. Bazen bisikletle gezmek bile bana hizli geliyor. Yürümek ve hatta oturup hiç hareket etmeden keyfini çıkarmak en iyisi. :harika:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@soneryen
Ehehe agirlik yapmasin diye almadim kanka :D keh küh

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@atasoy
Hahaha iyimis abi :D

@bilgin b.
Masalllah usta supersin. Bisikletin 60 kilo olmasinin sebebi hikmeti nedir acaba ?

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Yıllar var ki km saati kullanmıyorum ben de. Stravaya zaten yeni başladım sayılır ve bazen açıyorum bazen unutuyorum. 20 km üzeri ortalama tur işinde olmaz. Hatta 20 km yi çıkarmak da pek mümkün değildir. Yoluna göre, yüküne göre çıkar ortalama. Keyfine göre gider turcu.