Tür- Kadro- Marka- Model Seçimi?

Tepki
0
Bisiklet
Peugeot
Corratec Superbow veya marin kadro arıyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Scudo

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@S.Paker

Hocam kendi çektiğiniz fotoğrafları var mı ben onu çok merak ediyorum

sportive 227 ve sedona 325'i forumda resimleri var mı kişisel çekimler...

Siz den ricam yoksa bana fotoğraf atabilir misiniz?

Baki S.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Sedona
Ben de benzer seçenekler arasında kalmıştım fakat tercihimi 325 den yana kullandım. Aldığımdan beri havalar yağışlı olduğundan dün akşam adam akıllı sürebildim. Frenler gayet tatminkar. (hele ki v frenden geçiş yaptıysanız) Vites geçişleri çok iyi ve sessiz bana göre. Schwalbe lastikleri çok övmüşlerdi akıcı olduklarını ve patlamaya karşı daha bi dayanıklı olduklarını söylemişlerdi; evet akıcılar. Sele rahat ama daha rahat olabilirmiş. Elcikler eldivensiz sıkıntı olabilir. Şekli güzel ama malzemesi terleme soyulma (elcikte ve elde) yapabilir gibi geldi. Bunlar elciği tuttuğumda hissettiklerim ama eldivenle kullanımda böyle şeyler hissetmedim. Kilitlemeli maşa düz yollarda seri bir sürüş imkanı veriyor. Kısa bir sirüşte edindiklerim bunlar. İlerleyen günlerde edindiğim tecrübeleri aktarırım. Fotoğraf çekmedim hiç ama bidahakine foto çekip yüklerim. Görenlerin bakışı ve sorduğu sorular görünüş olarak da kaliteli bir bisiklet aldığınıza sizi ikna ediyor.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Baki S.

ilk mesajınızı konuma yazdığınız için teşekkür ederim öncelikle.

Hocam bende 325i çok düşündüm ancak 100 dolar daha verebilirsen 345 al dediler o yüzden şu anda

carraro sportive 227 ile sedona 345 arasındayım hâla sedona'nın görüntüsü çok iyi özellikle kişisel çekimler harika...

Carraro sportive daha 1-2 haftaya piyasada olacakmış bizde bekliyoruz bakalım...

Resimleri bekliyorum,attığınızda beni haberdar ederseniz sevinirim.

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Safa hocam aynı dertlere sahibiz şu aralar inan :) Şu son 1 aydır araştırma yapmaktan gına geldi plaket bekliyorum bir yerlerden.İlginç olan,aynı bütçeye,aynı şartlara ve isteklere sahibiz :) Bu konu bana yardımcı oldu ve olacak gibi duruyor.Umarım pişman olmayacağınız bir alışveriş yaparsınız,iyi şanslar ve iyi pedallamalar :)

• Beğen
Tepkiler: Safa Arslaner

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Uğur Kırelli

Konum size yardımcı olduysa ne mutlu hocam...

Yazın yaklaşık 700 km'lik bir tur yapmayı planlıyorum

Kask-gözlük işini buldum sipariş vereceğim yakında, tüm ekipmanı bisikleti almadan toplayacağız sanırım zihinsel olarak , zaten sıkıntı alması değil karar vermesi onu anladım...

iletişimde kalalım o halde Uğur hocam ben şimdilik Sportive 227nin çıkmasını bekliyorum ondan sonra tam olarak karar vermiş olacağım ancak kadro boyu soruma cevap bulamadım hala

Boy : 174-175
Bacak boyu- 78-80

Şehir-tur bisikleti için hangi boyutta kadro almalıyım?

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Benim takıldığım nokta daha çok komponent seçimi.26" jant,V-fren,gidondan kilitlenebilir,27'li vites sistemine sahip (ya da en azından 24) bir bisiklet bulmak benim için şuan asıl olay ama birinden biri eksik olunca işler zora biniyor.Daha bunun ekipmanı var bagajı var...Kurların bu kadar yüksek olmasından dolayı ikinci el bisikletlerinde fiyatlarının uçması ayrı bir güzellik oldu bizim için.Bilmiyorum galiba en sonunda gözümü karartıp birşey alacağım.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Uğur Kırelli

siz de mi
Sedona 345 ile Carraro Sportive 227 arasında kaldınız hocam tam anlayamadım olayı.

Boy : 173
Bacak boyu- 78-80

Şehir-tur bisikleti için hangi boyutta kadro almalıyım?

• Beğen
Tepkiler: Uğur Kırelli

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
@Safa Arslaner

Hayır ben V-Fren ve 26" Jant baktığım için Sedona 345 ve Carraro 227'yi kafadan eledim zaten.Ama alacak olsaydım kesinlikle Carraro'yu seçerdim.Sebebi ise, Sedona'dan farklı olarak Deore arka aktarıcıya sahip olması.Sedona'da Scwalbe Plus lastikler var ancak bu büyük 300 küsür liralık bir fark değil bence.Buna değmez yani.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Uğur Kırelli

Hocam böyle bir konu açtım herkes onu tartışıyor sana bir kısmına göre deore+altus kalite iken diğer grup alivio+acera daha iyidir diyor...

Ayrıca carraro tüm parçaları yazmamış ancak sedona yazmış...

Kadro boyu öneriniz nedir 17-19-21 inch var sedona da
carraro ise 46-51 cm