Tur çantası karşılaştırma

Ömer Ertuğ

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
KTM
herkese merhaba,
Uzun turlar esnasında rahatça kullanabileceğim, sıkıntı çıkarmayacak, su geçirmez uygun fiyatlı çantalar arıyorum. Aşağıda seçeneklerim mevcut, yorum yapar tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

(link)
(link)
(link)

hemen hemen aynı fiyatlara yerli malı yurdum malı gözüyle baktığım Sem çanta ürünleri de mevcut fakat kullanan varsa yorumlarını çok merak ediyorum.
(link)

Bol pedallı günler dilerim.

Scudo

Ömer Ertuğ

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
KTM
Kimsenin mi tecrübesi, yorumu olmaz yahu :\

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Sıkıntı çıkarmayacak diyorsunuz da; o seçtikleriniz zamanla delinmeye yırtılmaya başlar, su geçirmezlik özelliğini de kaybederler. Bir kere alayım tam alayım diyorsanız XLC var. Ben kullanıyorum, memnunum.
(link)
Çiftinin fiyatı 250 tl;) Ortileb'le aynı özellikteler.

Şu fotoğrafta su geçirmezliği hakkında fikir verir sanırım
zlQt1U7.jpg

Tepki
6
Bisiklet
Mosso
eğer bütçe 100-150 civarı ise kesinlikle semçanta yı öneririm. link verdiğiniz ürünler su geçirmez yazıyor ama üzerine yağmur koruma kılıfını takınca geçirmemesi ümit edilen ürünler. gerçekten geçirmiyor olsada çantadan bir şey almanız gerektiği zaman çıkarmanız sonra tekrar takmanız lazım. semçanta yı izmirde çok kullanan var memnunlar .ayrıca bir örtü gerekmiyor. kumaşları su geçirmez diye biliyorum. umarım yardımcı olmuştur ...

• Beğen
Tepkiler: semçanta

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@ahmet ersoy
Merhabalar,tavsiyenizi gördüm ve bu ürünü begendim.Ne dersiniz alinir mi ?

(link)

• Beğen
Tepkiler: Namık incekara

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Namık incekara
Abi çok sağol fotoğraf için.Son yorumunla beraber alıp almamam kesinleşecek,mesajını bekliyorum :)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ömer Ertuğ
Merida'yı iki yaz kullandım ve bu çantayla 12 ülke gezdim. Çok ergonomik bir çanta; giysileri buruşturmadan yerleştirebiliyorsunuz. Yanlarda kullanışlı cepleri ve gözleri var ama maalesef su geçiriyor. Çantanın kumaşı da zayıf; köşelerde yırtılmalar, delinmeler oldu. Deri parçalarla yamayarak bir yıl daha kullandım ama, bu sene benim de yeni bir çantaya ihtiyacım olacak. Eşyalarımı torbalara koyarak ve çantayı naylon bir örtüyle kapatarak içindekileri korumaya çalıştıysam da rüzgarlı havalarda o örtüyle çantayı kaplamak çok zor oldu. Ortileb, Vaude ya da muadili bir çanta alacağım bu sene.

gokaykr

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
@can onur
Bende de var merida heybeden fakat daha kullanamadim. Yazdiklarinizi okumam iyi oldu. Yaz aylarında kullanicam . Isimi gorur o zaman.

Ömer Ertuğ

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
KTM
Yorumlar için çok teşekkürler. Gönül ister ki ekonomik şartlar uygun olsun da Ortlieb, Vaude gibi kaliteli, uzun ömürlü çantalarla bisikletlerimizi donatalım. Şimdilik geçici de olsa bir çanta almak mı yoksa bir defa almışken en kalitelisini alıp uzun yıllar kullanmak mı arasında gidip geliyorum. Hangi ürünü alırsam alayım buraya yorumlarımı ekleyeceğim.

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Sen çantanın kırmızı uzun tur heybesi gerçekten çok hoş gözüküyor.Kalitesi ise tartışılır

semçanta

Üye
Tepki
49
İsim
Engin
Bisiklet
Mosso
Merhabalar. Foruma yeni üye oldum. sormak istedikleriniz varsa cevaplamaya hazırım.

• Beğen
Tepkiler: ilker Coşkun

Ufuk A.

Üye
Tepki
110
İsim
Ufuk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Cyclocross
Ankara'da çantalarınızı satan mağaza var mı?

semçanta

Üye
Tepki
49
İsim
Engin
Bisiklet
Mosso
Şimdilik yok. Ama Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo ile gönderebiliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: ilker Coşkun

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
Sem çanta, kumaşlarının "su geçirmez" olduğunu belirtiyorlar. Ürünlerinin dikiş yerleri arkadan ısıl bantlanmadığından malesef "su geçirmez" değiller..