Trike Drift Yapımı (3 Teker Drift Bisikleti)

MOSAD

Üye
Tepki
11
İsim
Erkin Azcan
Bisiklet
Kron
Verrado-Electric-Drift-Trike-mr.png

Arkadaşlar uzun süredir bu drift bisikletini yapma planım var. Autocad ve 3dsmaxte çizimlerimi yapmaktayım ve yakın bir zamanda hayata geçirmeyi planlamaktayım bu projeyi.
Arka tekerleri 5inch ön tekeri 20inch bmx tekerleği ve maşası ile yapmayı planlamaktayım.
Ön tekerin yanlarında genelde sadece ayak ile basmak için demir bulunuyor ama bazılarında pedalda mevcut onu nasıl yaparım bir bilgiye ulaşamadım henüz. Fikirleri ve bu konu hakkında bilgisi olanların mesajlarını bekliyorum.
HTB1RHUxGVXXXXXhapXXq6xXFXXXS.jpg HTB1866xGXXXXXb2XFXXq6xXFXXXI.jpg HTB1IwQzGVXXXXcVXVXXq6xXFXXX1.jpg drift_trike_modernline_cover_photo_of_trike__56325.1375602587.1280.1280.jpg HTB1YyvBGXXXXXaEXXXXq6xXFXXXr.jpg

Scudo

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Ayak koymak icin olan demirlerin kadro uzerinde oldugu modellerde var, bu sayede gidonu saga sola cevidiginizde bacaklariniz rahatsiz olmuyor, bu modelleride dikkate alin isterseniz :)

MOSAD

Üye
Tepki
11
İsim
Erkin Azcan
Bisiklet
Kron
Örnek bir fotoğraf bulabilirseniz paylaşırsanız sevinirim. Çünkü dediğiniz gibi videolarda dikkat ediyorum ayaklarını hep havada tutuyorlar drift yapanlar ve bu rahatsız edici olabilir gerçekten. Ayrıca arka tekeri en masrafsız nasıl yaparım araştırıyorum, go kart tekerleri pahalı bir seçim oluyor onun yerine büyük pvc boru içine yuvarlak ahşaplar kesip içlerine rulmanmı koysam diye düşünüyorum. Herşey netleşsin bu işe girişirsem kademe kademe video çekip herkesle paylaşacağım.

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Tr yapimi

Tabi bu isin standarti, kadro acilari, boyutlari nedir nasil olmalidir uzun uzun arastirmak lazim, bu tip motorlu bi tasit daha iyi is gorecektir diye düşünüyorum cunku sadece inis icin kullanmaniz gerekecekse turkiyede bunun icin yol ayirmak cok cok zor Allah korusun cok sakincali kazalar ortaya cikabilir. Ama bu isin pesini birakmayin guzel ve eglenceli bir ugras, turkiyede bunu yapan arkadaslari bulun ve bilgi karisimi yapin kolay gelsin :)

Dosyalar

MOSAD

Üye
Tepki
11
İsim
Erkin Azcan
Bisiklet
Kron
Motorlu yapmayı istiyorum fakat önce motorsuz bir tane yapmak istiyorum daha sonra motorlusunu da yapmak istiyorum. Türk yapımı olan çok güzelmiş motorlu yapmış ayrıca. Arka tekerlekler gokart tekeri üzerine pvc boru sanırsam onu tam anlayamadım.

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Gokart lastikleri sanki yolu biraz fazla tutar gibi, olayin adi neticede"drift" kaymasi lazim.

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Yaklasik 9 ay once 150 cc lik motor kullanip bmx gibi kucuk bir bisikletin iskeletine ek yaparak abimle beraber yapmistik fakat arka lastikleri ustune geçecek saglam bir malzeme bulamadik o arada araya kis geldi vs derken depoda kaldi

MOSAD

Üye
Tepki
11
İsim
Erkin Azcan
Bisiklet
Kron
Ne tür malzemeler kullandınız nasıl bir süreçten geçtiniz anlatıp fotoğraflarsanız çok sevinirim. Motorlu yapmayı düşünüyorum ama ilk bisikleti motorsuz yapacağım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Adrenalin dolu bir iş olduğunu düşünüyorum umarım bu projeyi gerçekleştirirsiniz. Bilmeyenler için videoyu şuraya iliştirelim. Devamı için yutup cyprus trike.

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Maliyetini ve ölçülerini yazabilirmisiniz

MOSAD

Üye
Tepki
11
İsim
Erkin Azcan
Bisiklet
Kron
Halen bilgi toplama aşamasındayım. Canlı bir şekilde görüp deneme fırsatım olsa daha net kafamda bir şeyler canlanacak fakat şu anda internette topladığım görseller ile birşeyler yaratmaya çalışıyorum. Halen plan projesini çizme aşamasındayım. Son hali bu dediğimde 3dsmax ile 3d halini çizeceğim. O yüzden her türlü fikire ve öneriye ihtiyacım var şu anda.

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ön tekere rott8 gibi bataryalı hazır sistem uygulanabilr mi? Güzel proje olur bence, sıvı yakıtlı motordan daha kolay olur...
(link)

MOSAD

Üye
Tepki
11
İsim
Erkin Azcan
Bisiklet
Kron
Uygulanabilir diye düşünüyorum ama maliyeti çok yüksek olur gibi sanki. Onun yerine 100cc falan bi motoru arkaya takmak daha iyi olur sanki, birde drift araçlar arkadan çeker olur ya o yüzden arkada olması daha iyi olur gibime geliyor

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadan çeker ise neden önde pedallar var? Pilli hikaye destek için bulunur bence yokuşa ulaşmak için sonra inişte yerçekişi alır götürür... sıvı yakıtlı motor işini yapabilirim diyorsanız diyecek sözüm yok zaten... rott8 1000euro yanlış bilmiyorsam , sayfada fiyat var mı bakmadım...

MOSAD

Üye
Tepki
11
İsim
Erkin Azcan
Bisiklet
Kron
Pedalı bilerek koyuyorlar dediğiniz gibi ama motorluların mantığı düz yerlerdede drift yapmak ve o yüzden izlediğim videolara dayanarak konuşuyorum arkaya motoru koyuyorlar. Motorun gücüyle drift yapıyorlar yani. Fiyat dediğiniz gibi iyi bir batarya ile 1000-1500euro buluyor.

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ok pil zaten drift yapacak güce ulaşır mı bilmiyoruz....

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Arka aksı dar yapan arkadaşlar virajlarda devrilmis, dikkat edin :) belki ureten firmalarin sitelerinde kadro ölcu, uzunluk ve acilari bulabilirsiniz.

MOSAD

Üye
Tepki
11
İsim
Erkin Azcan
Bisiklet
Kron
Ölçüleriyle ilgili bilgisi dökümanı olan varsa paylaşırsa sevinirim. Hala araştırma aşamasındayım ölçülere bir türlü karar veremiyorum. Arkadaşlar koltuk ve arka tekerlek konusunda sıkıntı yaşıyorum. Plastik stadyum koltuklarından kullanıp maliyeti ucuzlatmak istiyorum fakat tekli olarak satılan bir online site bulamadım. Ayrıca arka tekerleri direk karting tekeri yerine daha ucuz bir malzeme kullanmayı düşünüyorum fakat ne kullanabilirim ona benzer birşey bulamadım. Varsa fikirlerinizi bekliyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
geçenlerde bunun motorlusu geçti yanımdan epeyde bi hızlı geçti inceleyemedim ama çok güzeldi benimde çok hevesim var buna ama ne koyacak nede yapacak yerim var o geçen süperdi yaww...
inşallah sizin videoları seyrederiz burdan

bunlar elektirikli galiba

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Koltuklarla ilgili
(link)
(link)
Bu ürünlerden söz ediyor olabilr misininz...?

• Beğen
Tepkiler: Recephan Yılmaz