Triban 520 fiyatına değer mi?

Scudo

alifurkan

Üye
Tepki
3
İsim
Ali Furkan
Bisiklet
Salcano
merhaba arkadaşlar, bende triban 520 almayı düşünüyorum tur bisikleti olarak kullanmak için fakat tekerlerin inceliği beni düşündürüyor. aşağıda linkini verdiğim videoda triban 520 ye 700-35 lastik takmış. bizce bu mümkünmü? kullanışlı olurmu? o janta 700-35 lastik uyarmı? triban 520 si olan arkaraşlar çevrelerinde bu lastiği kullanan varsa takıp deneyebilirlermi?

• Beğen
Tepkiler: Ozicu

CeyhanV

Üye
Tepki
112
İsim
Ceyhan
@alifurkan Forumda arama yaparsan bu konuda epey bilgi bulabilirsin. 32 de sorun yok. 35 hiç tavsiye etmiyorum, olmuyor zaten. Ben ikisini de denedim. Şu an 32 kullanıyorum ama tur için bile olsa ( özellikle asfalt ağırlıklı yol yapılacak ise ) 28 ölçüsünde lastik ideal bence bu bisiklet için. Benim görüşüm böyle.

@vetohan, Triban Adept için hastasıyız dede diyeyim.

alifurkan

Üye
Tepki
3
İsim
Ali Furkan
Bisiklet
Salcano
@CeyhanV bilgi için teşekkürler dostum. acaba fotoğraflarını atabilirmisin, nasıl durmuş.

CeyhanV

Üye
Tepki
112
İsim
Ceyhan
(link)

Bu sitede var bir foto. Yakın plan için biraz beklemen gerekebilir. Arkadaşım drop bar 520' ye 32 takmış idi. Ancak benim de henüz görme şansım olmadı. Uygun bir zamanda atarım kısmetse.

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
154
@alifurkan profesyonel tur yapacaksan tur bisikleti almalısın. tribanlada tur olur daha az yorulur daha sık jant ayarı yaparsın. İnişlerde frenler elini zorlar. Seri gitmek niyetinde bu bisiklet bunu unutma. Binlerce kilometre kullananlar oldu bu bisikletleri. Neden tur olmasın...ince tekere fazla takılma.Avantajı yaptığın kilometrenin artması. Mazgala çukura bakarak oluyorsun bir sorun kalmıyor.

alifurkan

Üye
Tepki
3
İsim
Ali Furkan
Bisiklet
Salcano
@Deniz Duman bende salcano city wings 30 hd var. turlara onla çıkıyorum, triban 520 alıp 700x32 lastik takarak turlara onla çıkmak istiyorum. normal gidonda el ve kollarda sorun yaşadım, kelebek gidon aldım bi nebze azaldı ama yine sorun var. yol gidonu olan bi bisiklet kullanayım diyorum. hem 5 kg daha hafif benim bisikletten.

Berke Şahan

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Berke ŞAHAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Triban 520'ye 2700 lira vermektense başka bir şeyler bakmak lazım. Hatta şu zamanda sıfır bisiklet almak yerine ikinci el Sedona 650 ayarında bir şey almak çok daha mantıklı olur.

@Cem Kahveci Bu ömür boyu garanti olayı yalan. Triban3 kullanırken matara civatası kırılmış, kadronun içine düşmüştü. 2 sene önce 30 lira istediler yapmak için.

alifurkan

Üye
Tepki
3
İsim
Ali Furkan
Bisiklet
Salcano
@Bisikletliyaşam evet 32 mm lastik takılıyormuş. dahasrapat olur diye öyle yapmayı düşünüyorum.

@Berke Şahan ikinci el alacağım bisikleti. sıfıra o kadar bütçe ayıramam

mrth

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Diğer
Benimde aklımda triban 3 veya triban 500 var. Tavsiye eder misiniz?

Berke Şahan

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Berke ŞAHAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mrth 900 lirayken beyaz modelini almıştım, başlangıç için güzel bisiklet, en azından pişman etmez. Muadili Salcano XRS'e tercih edilebilir. Fakat bugün ikinci eli bile sıfırından pahalı. Şimdilerde btwin modellerindense ikinci el başka bir şeyler bakmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: mrth

Berke Şahan

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Berke ŞAHAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet, beyaz modeli 900 liraydı 3-4 sene önce. Bugün o paralara değecek bisiklet değil bence.

CeyhanV

Üye
Tepki
112
İsim
Ceyhan
@Thranduil

@Thranduil Ben de HG-400-9 ruble taktım ama bir sorunum var. Aslında hiç bu hataya düşmemeliyim ama insan bazen dalgın olabiliyor. Aynakol en büyük dişlide iken rubleyi 32' ye takarsam arka attırıcı sıkışıyor ve arka tekeri sökmeden bu durumdan kurtulamıyorum. Zincirin kısa olmasından kaynaklanan bir durum. Zinciri biraz uzatırsam bu teknik sorundan kurtulacağıma eminim. Bu sorrunu yaşayan oldu mu acaba aranızda. Hangi zincir ile değiştirmek mantıklı olur? Teşekkürler.

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@CeyhanV Çapraz kullanımda olası bir durum, o yüzden çapraz kullanmadığınız sürece sorun olmaz. Ben zinciri değiştirmemiştim, gayet uyumlu çalışıyordu 11-32 ruble ile.

tsotsi01

Üye
Tepki
0
İsim
İNAN
Bisiklet
b'Twin
Merhaba Arkadaşlar, aranıza İstanbul Maltepe' den katılıyorum, daha önce Geotech Atlas dağ bisikleti kullanıyordum geçen hafta itibari ile Triban 520 yol bisikleti alarak yol bisikletine geçmeye karar verdim. Dün Maltepe-Fenerbahçe arası giderken bir abimiz arka rulman ve zinciri değiştirmemi tavsiye etti, benimde bu konularda pek bilgim yok size sormak istedim, Triban 520 bisikletime daha rahat yokuş ve daha konforlu sürüş için neler yapabilirim? Teşekkürler.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tsotsi01
Antrenman yapabilirsiniz :) Eğer paranız bolsa rubleyi büyütürsünüz ancak 2 ay sonra yetersiz gelir ve eski rubleyi geri takarsınız...

• Beğen
Tepkiler: Abdullah ozturk

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@CeRKeZ Orijinal T520 rublesi 12-25. Ben 11-32 taktım (Bkz. Az Yakar Çok Kaçar başlığı). İçinde hem 12 var hem 25. Fazlası var eksiği yok yani :) Neyin yetersiz geleceğini anlamadım doğrusu?

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi