Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Trek mi & Corratec mi?

well

Üye
Tepki
0
3 Arkadaşlar bisiklet almayı planlıyoruz.
Corratec motion ve Trek 4300 D arasında karar vermekte zorlanıyoruz. Hemen hemen aynı fiatlarda satılmakta. Kalite ve klullnım rahatlığı acısından hangisini önerirsiniz.
Yada daha makul fiyatla satılan trek 3900 mu?. Bisikletlerden beklendimiz sabah yada akşam vakitlerinde yolda ve patikada gezmek fırsat bulursak hafta sonları biraz daha kırsal kesimlere gitmek.
Trek 3900 ile diğer 2 model (motion ve 4300) arasında yaklaşık 300 YTL'lik bir fiyat farkı var bu farka değecek kadar bisikletler arasında kalite ve kullanım rahatlık farkı var mı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Scudo
3900'ü direk olarak çıkarıyorum bu karşılaştırmadan :). Çünkü gerek ağır kadrosu, gerek aluminyum görünümlü demir gidon gidon boğazı vs parçaları ile çok alt model bir bisiklet. Onu alana kadar Ülkemizde üretilen ondan çok daha kaliteli onlarca bisiklet var.
X-Vert Motion ise 4300 değil 4500 seviyesinde bir bisiklet. Gerek daha kaliteli amortisörü, gerek Komple Deore çekiş sistemi ile 4300'e nazaran daha üstün.
Zaten 4300'de Alivio 24 vites çekiş sistemi var, Motion'da 27 Vites Deore var. Ayrıca 4300'ün en sevmediğim yanı SR Suntour marka 22-32-42 dişli ayna kolu, çok ağır ve standartın dışında (42 diş?). Corratec'te ise oldukça kaliteli ürünler üreten Zzyzx'in 22-32-44 dişli ayna kolu mevcut.
Detaylara indiğimiz zaman dahi fark var, öyle ki Trek'in jant telleri standart siyah jant telidir. Corratec ise DT Swiss'in 1,8 mm çaplı tellerini kullanmış. Bana kalırsa doğru tercih X-Vert Motion ;).

4300 diskte rst gila ts amortisör yok muydu halil... yeni modellerde değiştirmişler mi...

Tekrar merhabalar,
Halil hocam peki trek 4500 ile motion karşılaştırdığımızda kalite ve kullanım rahatlığı olarak hangisi daha ağır basıyor sizce. Ayrıca 1000 YTL bütçe için tavsiye edebileceğiniz başka marka/model varmıdır?

4500'de tek fark Deore vites sistemi ve Rock Shox J1 maşa. Tabi ki Rock Shox marka bir maşaya sahip olması avantaj, ancak J1 çok düşük model. Ayrıca Lock Out özelliği de yok. Yine ayna kol, jant teli vs gibi kötü noktalar 4300'de olduğu gibi 4500'de de var.
Corratec'te ise RST Gila SL maşa var 100 mm. Her ne kadar marka değeri olarak RST gözümüzü çok doldurmasa da, sonuç olarak bu maşa J1'den daha üstün bir maşa. Lock Out özelliği de var ayrıca.

Teşekkürler,
peki sizin önerebileceğiniz alternatif bir marka/model var mı ?

@well
ben corratec kullanıyorum x-vert expert . ve cok memnunum üstündeki donanım cok kaliteli bence buna bi bakabilirsin

Arkadaşlar bence xvert motionu almayı düşünenler almalılar.bende yeni aldım ve çok memnunum.trek 4500 ve 4300D de iyiler ancak bence motiondaki deore 27 vites ve zzyzx gibi kaliteli parçalar kalitesinin kesinlikle arttırıyor.yani ben motionu tavsiye ediyorum.ama sonuçta karar yine alanın olacaktır.
son bir ayrıntı şu anda satılan yani en yeni x vert motionlarda aynakol zzyzx deil corratec.kalan parçalarda değişiklik yok

Back