trek mi corratec mi ???????

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
arkadaşlar herkese merhaba yeni üye oldum bir aydır bisiklet tutkusu başladı. daha doğrusu zaten bisikletim vardı ama kaliteli ve daha profosyonel tutkusu diyelim.bianchi miwok , salcano ng 101,whistle dirty rap marka ve modeller hoşuma gitti. tabi ki ilk başta acıkcası fazla bilgim yoktu .birkaç site gezdikten sonra bilgilendim biraz ama daha tam değil.beni ilk cezbeden seçtiğim modellerden de anlayacağnız gibi disk fren ve aluminyum kadrolar oldu. ama disk frenin o kadar da önemli olmadığını birazcık anladım .katılırmısınız bilmiyorum.ve en son Kron XC 3000 Deore ilgimi çekti bu modeller arasından seçim yapmak istiyorum . acelem yok arkadaşlar yardımınızı bekliyorum 1000 ytl civarı bütcem var.

Scudo

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
Selamlar..
Bisiklete ayırdıgın paranın karşılıgı bence bundan iyisi olamaz..
ayrıca disk fren kullanıcıları,bir daha v-brake sisteme geçmeyeceklerini açıkca söylerler..
tabi tercih meselesi bu..
ben olsam 1000 ytl lik paramı bu bisiklete verirdim ve pişman olmazdım..
saygılar..

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166

Butceye gore alternatıfler degerlendırılebılır..

Sıralama olarak Trek 4300,Kron xc 3000.Corratec motıon,Bırde Wisthle marka ıthal edılmeye baslandı ben ınceledım baslangıc olarak ıyı bır bısıklet..

Bu yukarıda sıralamadakı bısıkletler ortalama aynı fıyat aralıgına sahıp..hepsı olabılır sen hangısı arzu edersen :D ..meselaaa..;)

Bu Bısıkletlerın hepsı ıyı parcalardır,herhangı bır problem yasamassın,Donanım acısından bakıldıgı zaman corratec ve kron bıraz daha agır basıyor trek ve whıstle ye gore,Ama su da bır gercek sankı trek ın kadro acıları herkes tarafından begenılır hemen heryerde bır TREK LE karsılasabılırsın;) her markanın kendıne gore dızayn farklılıkları oldugu ıcın degısıklık gosterebılır.

Sen yıne bu markaları oncelıkle kron,trek,corratec sırasıyla bır test surusunden gecır ve kullan hangısınde rahat ve huzurlu hıssedersen bırını tercıh et ve gule gule kullan.

saygılar.

cheddar

Üye
Tepki
15
Bence Kron Xc 3000 Harika Bir Model Kilitli Amortisor Sistemi Lock Out Cok Kulaniliyor.ayrica Alasimlari Cok Inceltilmis.trek 4300 Dn Daha Iyi ..disk Fren Cok Agir Zeminde İyİ Oluyor Kisin Kullanmiyorsan Gerek Yok

Kemal

Üye
Tepki
0
1000 YTL ye Trek 4500 de düşünebilirsin. RockShox amortisör + Deore 9 lu. Superlight Kadro.

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
biraz daha paraya kıyabilirsen kron xc4000 hidrolik disk fren tipini tercih edebilirsin deli bir alet kullanıyorum oradan biliyorum şahsen :D

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için .bu form sayfasının cok faydası olldu. önemli olanın kadro olduğunu anladım . bisikletimi aldım no name resimlerini koyarım en kısa zamanda herkese iyi yoculuklar:)

ismail issi

Daimi Üye
Tepki
118
ben trek in corratec ten daha ii olduguna inanıyorum bence trek al bende trek kadro arıyorum