Trek FX 7.5 için lastik önerisi

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
Mrb arkadaşlar goccia city zero ve scoot s10 umun yanına bir tane trek FX 7.5 kattim.sanırım bundan sonra trekle devam ediyor olacağım.herşeyi çok güzelde lastiklerin performansından çokta memnun olmadım. Daha akışı iyi üst sınıf bir lastik önerisi bekliyorum. Eğer kullanan arkadaşlar yorumlarda çok sevinirim.
Saygılarımla

Scudo

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
Yok mu hiç trek FX serisi kullanan. Dış lastik önerisi bekliyorum. Yol durumu ortaya karışık.%70 asfalt kalanı malum İstanbul yollari

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Ben kullanıyorum. Üzerinde gelen Bontrager All-Weather lastikler tur için oldukça uygun ve sağlam lastikler.
Ama siz performansım artsın, daha hızlı gideyim diyorsanız 25mm'lik bir lastiğe geçebilirsiniz. Yol bisikleti lastiklerinin yuvarlanma direnci tur lastiklerine göre daha düşük oluyor.

Atıyorum şöyle bir ürün alıp deneyebilirsiniz;
(link)

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
ben de fx 7.3 kullanıyorum
günlük yüksüz turlarım için marathon supreme evolution kullanıyorum
uzun mesafeli çadırlı tura giderken marathon green guard endurance lastiklerimi takıyorum
iki lastiğin uzun sayılacak bir incelemesini yapmıştım (link)
scott s10 yol bisikletiniz varken bu bisiklete de yol lastiği takmayacağınızı düşünerek marathon supreme evolution öneririm.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@barbaros soylerkaya

28 yerine 25 tercih ederseniz isteğinize daha çok yaklaşmış olursunuz. Şu anda üzerindeki lastiklerin de 28 olması lazım..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@barbaros soylerkaya

Akıcı jant almalısınız. Akıcı olan bir çok jant var. Bütçenize göre seçersiniz.

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
Birkac fiyat performans i iyi olan model yazarsaniz sevinirim.bugün gittim sordum benim jantlar standart tellerden değilmiş fX7.5 in teli daha azmıs o yuzden de akıcılık adına sadece gobekleri değişemiyorlarmış 2 Jant seti koplesi toplama olarak 650 tl yi fln bulur dediler. açıkcası şu aşamada çok para belki 2. el birseyler bakmam lazım yada yurt dısına yonelmek gerekir. ama hiç marka model bilmediğimden arkadaslar bir başlangıç yazarsanız sevinirim. ben ordan tutar işi yürütürüm:))

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
(link)
Denedim kalitesini gördüm. Aylarca kullandım bir kez bile lastik patlamadı. Akıcılığı da benzerlerine göre çok iyi.
Kesinlikle tavsiye ederim.
Ben tanesini 120 TL'ye almıştım.

AycanT

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Focus
@barbaros soylerkaya
Merhaba,
Bende 7.3 vardı. Satmadan önce 700*25 sipariş vermiştim. Satınca boşa çıkmıştı. Geçenlerde yol bisikletine takmak zorunda kaldım. Lastikleri gayet beğendim 7.3 ede çok güzel olurmuştu. Yol tutuşu ve konforu muhteşem Fakat 23 mm kadar akıcı değil. Beğendiğim lastiğin fiyatı uygun olunca bugün aldım yakında gelecek.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@clubber
dostum jantların akıcılığında ağırlıklı pay kime ait? göbeğe mi, jantın ağırlığına mı, jantın alaşımına mı, akorda mı? bilgin varsa yardımcı olabilir misin?

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Ben de fx 7.4 deki 32c lastikleri conti gatorskin 28c ile değiştirdim.. Anlamlı bi fark oluştu.. Ama bildiğim kadarıyla 7.5 te zaten 28c lastik var... Daha iyisini istiyorsanız 25c ye geçebilirsiniz. Fakat 7.5 un üzerindeki jantlar için ideal kalınlık 27 gibi.. Onu da göz önünde bulundurun derim...