Trek FX 7.3 teknik ve kullanici bilgi :)

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
herkese merhaba bende trek fx 7.3 kullanıyorum ve hergün işe gidip geliyorum bisikletle.ayrıca elimde birde scott sportster p2 var ikiside bu sene alındı yani 2009 model.hangisinden daha memnunsun diye sorarsanız hiç düşünmeden trek 7.3 derim bisiklet hem hafif hem hızlı hem de her türlü ihtiyacıma karşılık veriyor bagaj da takıldı.bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım ve makinayı kesinlikle tavsiye ederim.p2 yi daha çok denize gideceğim ve daha çok bozuk yollara da çıkacağım zamanlar kullanıyorum aradaki ağırlık farkı bariz belli oluyor.bu arada yanlış anlaşılmasın p2 ye kötü demiyorum ama kullanım açısından fx daha rahat bir makine.mesela uzun yola çıkacak olsam hiç düşünmeden fx i alırım yanıma.

• Beğen
Tepkiler: caner ünsal
Scudo

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@birolnsu

Farklı yerlerde tartmak yerine yöntem üzerine odaklanırsanız daha güvenilir değerler elde edebilirsiniz,
not: İlk mesajımda beni özel mesajla bilgilendirmenizi gerektirecek bir anlam yok.

Birol YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
32
bisiklet 11.3 kg. (51cm) üzerinde iki küçük reklektör ve hız göstergesi ile

kayhan1907

Daimi Üye
Tepki
454
merhaba
trek scott dan ön maşa nedeniyle bariz hafiftir ama bence buna kesinlikle kanmayın. Uzun süredir ve binlerce km tur yolundan sonra kesinlikle düz ön maşa almayın derim. düz maşa 500-700 gr arası karbonlar 350 lere bine iniyor Scott lardaki 2000-2500 arası ama yollar çok bozuk elinize bleklerinize yük biniyor ve bilek dirsek omuz ağrısına neden oluyor üstelik hafif maşalarda sağlamlık yeterli düzeyde değil sizin ve turun yükü (ki 20-25 kg bulabiliyor) ciddi bir yük bindiriyor ön maşaya. Paran varsa hafif gidon kitlemeli ön maşalar var Türkiyede satılmıyorlar 2010 da satılmaya başlıyormuş bu arada. Trek 7 serisi sorunsuz bir seri ama donanımı en az deore serisine çıkarman gerekli uzun yol düşünüyorsan üst modeller zaten öyle ama alıp modifiye edilebilir. Düz yolda bu aletler çok rahatlar ama MTB gibi kullamaya hiç uygun değiller ağırlık merkezi yukarda kalıyor ve sert dönüşlerde savrulma eğilimi var fren mesafesi ince lastikler nedeniyle daha uzun özellikle ıslak zeminde (fren kalitesini arttırmakta çözüm olmuyor dengeli kullanmayı gerektiriyor. Ukalalık demessen arka rubleyide 34 lü seç derim yükle yokuşta işe yarıyor. Bir de konu dışı olarak arada mesaj yazan dostlar gördüm onlarada kocaman bir merhaba. Yardım edebileceğim bir şey olursa öm yolla lütfen

McMILLERR

Aktif Üye
Tepki
238
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar,
Trek 7.3 ile yokuş yukarı tırmanırken oturmak yerine ayakta kullanmayı tercih ediyorum fakat gidon tutuşumun düzlüğü hareket ve ergonomik olarak yorucu ve zor olabiliyor. Ben de bir bar-end takmak istiyorum.

7.3 olsun ya da diğer FX modelerinde gidon tam düz değil. Acaba bar-end bu bisiklet için uygun mudur? Ayrıca görüntü olarak sizce nasıl bir görüntü oluşturur.

???

Tepki
27
@kayhan1907

Merhabalar ;
Bende bisiklet alarak sizlerin arasına katılmaya karar verdim. Scott sub 20 ve trek fx 7.3 arasında gidip geliyorum.fx 7.3 daha ağır basıyor gibi ancak boyum 172 cm benim icin uygun olan 16" gibi duruyor. Ref : (link) trek modellerinde kadro boyu 15" , 17.5".. Acaba 17.5" bana uyarmı yoksa fx serisinden vazmı geçeyim. konuyu (link) adresinde tartıstık. Birde size de sormak istedim. Saygılar.

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@majesty

SPD pedal ile SPD ayakkabıyı aldınız mı? Aldıysanız marka ve fiyat bilgisi verebilir misiniz?

Ali Kader Erol

Aktif Üye
Tepki
138
...trek 7.3 fx modelinde sizin boyunuza 17.5 inç uygun olur.. aynı boydayız ve ben de 17.5 inç kullanıyorum ve memnunum... ve trek söz konusu olduğunda ortaköy merkez ofisine uğramanızı ve hem diğer modelleri görüp hem de deneyimli trek ekibi ile tanışmanızı öneririm...

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
Trek' i, İzmir' de Sundu bisiklet satıyor ama bu firmadan memnun mu kullanıcılar bilemiyorum ?