Trek FX 7.1 Upgrade

kod_black

├ťye
Kay─▒t
22 May─▒s 2017
Ba┼čl─▒k
1
Tepki
54
Ya┼č
30
┼×ehir
istanbul
─░sim
volkan
Bisiklet
Merida
  • Ba┼čl─▒k sahibi Ba┼čl─▒k sahibi
@C.Koc
Bende bu sekilde dusunuyorum. ─░leride 11-36 cikartabilirim. ­čśŐ

Kay─▒t
1 Kas─▒m 2015
Ba┼čl─▒k
48
Tepki
13.541
Ya┼č
39
┼×ehir
Bursa
─░sim
Alp Tigin
Ba┼člang─▒├ž
1991ÔÇö92
Bisiklet
Trek
Bisiklet t├╝r├╝
Triathlon
Kulland─▒─č─▒n Formula g├Âbeklerin ak─▒c─▒l─▒─č─▒ nas─▒l? Ben Fx 7.1 ├╝zerindeki Bontrager At 750 arka jant─▒ bitirdim ve yerine Fx 7.0 ├╝zerindeki standart At 550 jant denk getirdim ama arada b├╝y├╝k ak─▒c─▒l─▒k fark─▒ var..

─░lanlar─▒n─▒ ge├ž g├Ârd├╝m Altus kol tak─▒m─▒na bir s├╝redir ihtiyac─▒m vard─▒ buldum da ama sendekiler olduk├ža bak─▒ml─▒ym─▒┼č. K─▒smet i┼čte..Par├ža aray─▒nca denk gelmiyor bulunca da farkl─▒ yerlerde ┼čaka gibi kar┼č─▒na ├ž─▒k─▒yor :)

kod_black

├ťye
Kay─▒t
22 May─▒s 2017
Ba┼čl─▒k
1
Tepki
54
Ya┼č
30
┼×ehir
istanbul
─░sim
volkan
Bisiklet
Merida
@Alp Tigin Tengrikut

Formula g├Âbeklerden ├žok memnundum asl─▒nda. Arka rulmanl─▒ ├Ân bilyal─▒ zaten. Arka g├Âbe─či Deore lx ile de─či┼čirdim mecburen ├žnk├╝ 9 lu sisteme uygun de─čildi. Jant─▒ arkada┼č─▒m ├Ârd├╝ ve ├Ârerken ├žemberin ├žok iyi oldu─čunu, akorda ├žok ├žabuk yan─▒t verdi─čini s├Âyledi. Teller standart oem teller.

Kollara gelince sa─č kol yapt─▒─č─▒m kaza sonucu darbeye ba─čl─▒ bozulmu┼čtu. Her ne kadar tamir etme ├╝midiyle a├žsakta i├žindeki 2 t─▒rna─č─▒n k─▒r─▒ld─▒─č─▒n─▒ g├Ârd├╝k. Sadece sol kalm─▒┼čt─▒ onu ve di─čer ├ž─▒kan par├žalar─▒ da ilana koydum. Kol sat─▒ld─▒. ruble ve zincir ise rezerve Sana da k─▒smet olmam─▒┼č:( zaten bisiklet ├žok az kullan─▒lm─▒┼čt─▒ keza bende ├žok titiz kullan─▒c─▒y─▒m. Umar─▒m ihtiyac─▒ olana gider ve memnun kal─▒r.

mariokaldato

En yeniden bir ├Ânce kayit olan adam
Kay─▒t
1 A─čustos 2015
Ba┼čl─▒k
99
Tepki
32.950
┼×ehir
Bursa
─░sim
Ra┼čit Cumhur ├çak─▒n
Ba┼člang─▒├ž
1980ÔÇö81
Bisiklet
Merida
Bisiklet t├╝r├╝
┼×ehir - Tur
@kod_black

Guzel.jantlar olucak o lx Jantlar. Ben eskiden deore gobekli jant kullaniyordum 9 lu sistemde, sonra fulctrum power xl rulmanliya gecince 9 lu rubleye yanit vermedi. O anda cok korktum uyum problemi olur diye. Ama usta rubleyi taktiktan sonra tahta tokmak ile hafifce yandan vururarak kaydirdi rubleyi ,endiselendim hatta icimden "gitti lan guzelim jantlar" dedim ama vites ayarlarina bakinca tikir tkir calistigina sahit oldum. Gercekten bazi jantlar 9lu sistemlere yanit vermeyebiliyor hatta ┼ču an jantlar guzel yanit veriyor ama ses cikariyor sanki bilya dagitmis gibi :(

Kay─▒t
1 Kas─▒m 2015
Ba┼čl─▒k
48
Tepki
13.541
Ya┼č
39
┼×ehir
Bursa
─░sim
Alp Tigin
Ba┼člang─▒├ž
1991ÔÇö92
Bisiklet
Trek
Bisiklet t├╝r├╝
Triathlon
Umar─▒m ihtiya├ž sahibi birine k─▒smet olur.

Bontrager At 750 ├žember, Formula g├Âbeklerle uyum i├žinde. At 550 kullanmak zorunda kal─▒nca aradaki fark─▒ net olarak hissettim. Yerdeki en ufak ta┼č─▒ bile selede hissediyorum. At 750 ├žok olmasa da dik profil yap─▒s─▒na sahip At 550 ise yayvan bir yap─▒da bu da daha fazla titre┼čim demek..

kod_black

├ťye
Kay─▒t
22 May─▒s 2017
Ba┼čl─▒k
1
Tepki
54
Ya┼č
30
┼×ehir
istanbul
─░sim
volkan
Bisiklet
Merida
Evet arkada┼člar d├╝n itibariyle bisikletimin y├╝kseltme i┼člemi bitti. Asl─▒nda d├╝n ak┼čam saatlerinde payla┼čacakt─▒m ama yeti┼čtiremedim. Yeni halini sizlerle payla┼č─▒yorumÔÇŽ.

KOKP─░T
Bahsetti─čim gibi eski gidon ve gidon bo─čaz─▒ ├Âl├ž├╝lerime uygun de─čildi ve yoldan gelen darbeyi ├žok fazla hissettirdi─či i├žin 25.4 ├Âl├ž├╝lerindeki bo─čaz ve 600mm lik gidon; 31.8 lik yine Bontrager marka 100mm 10 derece bo─čazla de─či┼čtirildi. Orjinalli─čini bozmama d├╝┼č├╝ncesinde oldu─čum i├žin piyasadan bulmaya ├žal─▒┼čt─▒m ve buldum. Gidonu ise arkada┼č─▒m─▒n Giant Escape 2 bisikletinden ├ž─▒kma 640mm gidon u kulland─▒k.
184811

184812

V─░TES - FREN KOLLARI VE KABLOLAMA S─░STEM─░
  • Vites kollar─▒n─▒ Alivio m4000 3*9S olarak tercih ettik. Mevcut 9ÔÇÖlu sistemlerde kullan─▒lan ve en ├žok tercih edilen serilerden. Keza forumlardaki kullan─▒c─▒ yorumlar─▒ ve al─▒┼čveri┼č sitelerinden g├╝zel geri d├Ân├╝┼čleri g├Âr├╝nce kafam─▒zda netle┼čen ilk par├žam─▒z bu oldu. Malzeme kalitesi olarak ciddi anlamda ┼ča┼č─▒rtt─▒.
Kollardaki ─░tme- ├žekme sistemine al─▒┼č─▒k olmad─▒─č─▒m i├žin biraz zaman al─▒cak ama olsun ona da al─▒┼č─▒r─▒z.

• Fren sisteminde ise Giant escape 2 de kullan─▒lan ve estetik olarak sol kol ile b├╝t├╝nle┼čik zili de b├╝nyesinde bulunduran kollar─▒ kulland─▒k. Zilin desibeli olduk├ža y├╝ksek knog oi ilekap─▒┼č─▒rJ. Kollar─▒n Performans─▒na gelecek olursak; Kavray─▒┼č ve ├žal─▒┼čma anlam─▒nda stok bir par├žaya g├Âre beklentinin ├žok ├╝zerinde ├ž─▒kt─▒. Uzun s├╝re kullanaca─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.

• Kablolama sisteminde ise olduk├ža dikkatli ve titizdik. Marka olarak Jagwire tercih ettik. Bu konuda markay─▒ ciddi anlamda ├Âvmek istiyorum ├ž├╝nk├╝ piyasadaki y├╝ksek fiyatlar─▒n─▒ sonuna kadar hakeden bir marka. Kullan─▒lan malzeme o kadar sa─člam ki kesme s─▒ras─▒nda uygulanan kuvvete ├žok iyi diren├ž sa─čl─▒yor. Kablo kesildikten sonra deli─čin a─č─▒z k─▒sm─▒ tekrar eski formuna geliyor ve ├žok az miktarda tornavida ile a─čz─▒n─▒ esnetip a├ž─▒yorsunuz. D─▒┼č kaplamas─▒nda kullan─▒lan teller ├žok sa─člam ve birbirinden ayr─▒lm─▒yor. ─░├ž duvarda kullan─▒lan mavi renkli kaplama ├žok iyi. Teli ya─člaman─▒za gerek kalm─▒yor ve i├žeriye teli s├╝rd├╝─č├╝m├╝zde s├╝rt├╝nme yok denilecek kadar az. Bunu ciddi anlamda hissediyorsunuz.
184814

184815

AYNAKOL
Aynakol olarak daha ├Ânce da─č bisikletinde kullan─▒─č─▒m Deore M590 serisini tercih ettim. Di┼čli say─▒s─▒ olarak ise 26-36- 48 olarak belirledim. Bu oranlar hem ┼čehir i├ži hemde uzun turlarda amac─▒ma hizmet edecek oranlar. Sa─člaml─▒k ve rijitlik anlam─▒ndaki tatmin edicili─či, fiyat performans anlam─▒nda ise hakk─▒n─▒ veren al─▒nabilecek aynakollardanÔÇŽ Keza piyasada nadir bulunuyor. E─čer d├╝┼č├╝nyorsan─▒z ka├ž─▒rmay─▒n derim.

184816

ORTA AKTARICI
Bu par├žada da yine kollarla uyumlu Alivio T4000 serisi 34.9mm 48T di┼č kapasiteli orta aktar─▒c─▒y─▒ kulland─▒k. Malzeme kalitesi olarak olduk├ža iyi bir se├ženek ve etli yap─▒s─▒yla olduk├ža g├╝ven verdi bana.

184817

184818

ARKA AKTARICI
Arka k─▒s─▒mda ise kollarla hem seri hemde ├žal─▒┼čma prensibi olarak uyumlu Alivio M4000 9s uzun bacak arka akatar─▒c─▒ kullan─▒ld─▒. Malzeme kalitesi ve Shadow sistem olmas─▒yla, hem g├Âr├╝nt├╝ hemde performans olarak olarak olduk├ža iyi bir par├ža. 36 di┼či desteklemesi en b├╝y├╝k tercih sebebi oldu.

RUBLE
Se├ženek olarak ├žok zorlanmad─▒─č─▒m fiyat performans olarak ihtiyac─▒m─▒ kar┼č─▒layacak shimano HG- 201 11-34 rubleyi tercih ettim.

184820

184822

ARKA G├ľBEK
Belki de bizi olduk├ža zorlayan, piyasay─▒ alt ├╝st edip arad─▒─č─▒m ama bir t├╝rl├╝ bulamad─▒─č─▒m par├ža arka g├Âbekti. ├ç├╝nk├╝ v-brake sistemine uygun iyi bir arka g├Âbek bulmak ├žok zor. Keza normalini deÔÇŽ Hatr─▒ say─▒l─▒r bir ├žok ma─čazay─▒ ve teknik servisi arad─▒m ama bulamad─▒m. Sora serisi buldum ama o da olduk├ža zay─▒f geldi g├Âz├╝me. ├ç├╝nk├╝ uzun turlara dayanakl─▒ bir g├Âbek tercih etmek istiyorduk. Uzun bekleyi┼čten sonra arad─▒─č─▒m─▒z g├Âbe─či bulmu┼čtuk. O da Shimano LX HB-T670 32HÔÇŽ
Bu g├Âbek turcular─▒n ├žok tercih etti─či ve sa─člaml─▒k olarak ciddi yol yapabilen, ├želik mil kullanan, olduk├ža rijit bir g├Âbek. Tek dezavantaj─▒ biraz a─č─▒r olmas─▒J tam olarak 365 gr.

184821

TOPARLAYALIMÔÇŽ
Ba┼člang─▒├žtan biti┼č an─▒na kadar ├žok uzun bir s├╝rede bu hale getirdik bisikleti. Al─▒rken bakt─▒─č─▒m ┼čey kadroydu. Grup seti ve di─čer komponentleri hi├ž g├Ârmedim ├ž├╝nk├╝ bu bisiklet benim i├žin projelik bir bisikletti. Keza ona g├Âre y├╝kseltmeleri ger├žekle┼čtirdim. Agresif ve atak bir geometrisi vard─▒. Ki bu haliyle bu ┼čehir kullan─▒m─▒na olduk├ža uygundu. Ben sadece uzun vadede ve turlarda kullan─▒lacak bir seviyeye ├ž─▒kartmak istedim. Sonu├ž olarak amac─▒ma ve istedi─čim bisiklete kavu┼čtum. Bundan sonra ki i┼člemler ise s─▒ras─▒yla jant telleri ve tur ekipmanlar─▒ ├╝zerine olacak.
Upgrade i┼čine girecek arkada┼člar i├žin s├Âyleyebilece─čim tek ┼čey; istedi─činiz ve amac─▒n─▒za uygun olarak acele etmeden bisikleti toplaman─▒z. ├çok d├╝┼č├╝n├╝n, iyi mukayese edin. Yedek par├ža anlam─▒nda orjinalli─či bozmadan toparlay─▒n. Ufak ayr─▒nt─▒lar─▒ atlamay─▒n. En ├Ânemlisi sabredin J
TE┼×EKK├ťR
Yedek par├žalar─▒n tedari─či, ├že┼čitlili─či anlam─▒nda b├╝y├╝k imkan sa─člayan ba┼čta Bisikletsepetine, Erdo─čanlar bisiklete te┼čekk├╝rler. Arad─▒─č─▒m b├╝t├╝n par├žalar─▒ uygun fiyata ve h─▒zl─▒ kargo hizmetiyle bu firmalardan sa─člad─▒m. Teknik destek ve montaj anlam─▒nda yard─▒mc─▒ olan, gece yar─▒lar─▒nda taciz edip bu nas─▒l olur diye rahats─▒z etti─čim arkada┼č─▒m S─░NA ÔÇśya ├žok te┼čekk├╝rler.

Herkese iyi s├╝r├╝┼člerÔÇŽ

Yukar─▒ Alt