Trek 4300disk mi, yoksa 4500mü?

gorgor

Üye
Tepki
0
sevgili arkadaşlar, şarköyden izmire(bozcada ve gökçeada da dahil) bir gezi aşamasındayım. ve bütçeme göre trek 4300disk yada 4500 arasında kararsız kaldım. 105 kiloyum ve alacağım bisikletle sadece gezi yapmayı düşünüyorum(öyle yarışla falan işim olmaz). Sizden bana bilgi vermenizi ya da tavsiyelerde bulunmanızı istiyorum. sevgiler...

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sevgili Gorgor, eğer yarışmayacak ve araziye pek girmeyeceksen disk frenden uzak dur derim. Öyle ki boşuna ağırlık taşıyor olacaksın.
Tavsiye olarak ise biraz daha araştır derim. Bisiklet için ayırdığın bütçe çerçevesinde bir markaya takılıp kalma ;). Eskiden ülkemizde marka kıtlığı vardı, şimdi ithallerden Scott'ı, Corratec'i, Cannondale'i ve şimdi aklıma gelmeyen markalar, yerli üretimde ise Kron'u Sedona'sı gibi bir çok kaliteli marka var. Hepsini internet sitelerinden detaylı şekilde inceleyip, gerek forumdan, gerek firmalardan detaylı bilgi alabilirsin. Ne de olsa yüksek kaliteli bisiklet ürettikleri için, cevaplamaktan kaçacakları hiç bir kusurları yok ;) (Maşallah hepsine :))
Sonra tüm alternatifleri beraber karşılaştıralım :).

gorgor

Üye
Tepki
0
@HaliliOzturk
teşşekürleer sevgili halil.. bana bi kaç bisiklet seçeneği üzerinde tavsiyede bulunursan çok sevinirim... bisiklet binmeyi çok seven ama teknik mevzulardan anlamayan bi de 105 kilo bi adam olarak 500 euro civarında alabileceğim (sadece gezi amaçlı) hangi bisikletleri önerelebilirsin ayrıca trek in kampnayasının ne zaman sona ereceğinden haberdarmısın... bana trek 4500 bu fiyatla iyi gibi geliyo, sen nedersin? sevgiler...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Gorgor bakman gereken bir çok marka daha var :). Ben direk marka/model belirtmeyeceğim, çünkü direk yönlendirme yapmak istemiyorum. Ancak (link) , (link) ve (link) adreslerinden, kendi bütçen sınırlarında ki bisikletlere bakabilirsin. Hiç bir marka modeli atlama derim. Zaten buradakilerin hepsi çok kaliteli bisikletler ancak -olmaz ya- olur da hatalı bir seçim yaparsan biz zaten buna engel oluruz :).

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@gorgor

Sevgili Gorgor. Trek kampanyası stoklarla sınırlı. Bazı modellerin boyları kalmadı bile..Trek markası ile ilgili sorularını bana veya Alperen'e (Velespit) sorabilirsin..
Selamlar

ferdibo

Üye
Tepki
4
ben uzun sure arastirdiktan sonra ameoba scuud ile trek 4500 arasinda takildim.. ikiside 500 avru civarinda idi... 4500 de karar kildi ve cumartesi gunu aldim :) simdi cok memnunum.. ama suruste on fren takiminda vbi takim sesler geliyor, yeni oldugu icin, tekrar ayar falan gerekir mi ?

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan. Yeni bisikletlerde bu tip sorunlar normaldir. Endişe edecek bir şey yok. Teknik bilgisi olan birisi rahatlıkla çözebilir.

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Merhabalar!

boyum170cm
bacak aram 73cm
tek 4300 D için kadro boyum 19.5" çokmu büyük?

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@elinex

185cm boyum. 4300 disc 19.5" kullanıyorum. Bence 19.5" size yüksek gelebilir.