Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

TREK 4300 DISC veya SALCANO NG101 hangisi tercih sebebi olabilir.

ArzawA

Üye
Tepki
6
TREK 4300 DISC veya SALCANO NG101 hangisi tercih sebebi olabilir.

yeni bir bisiklet alacağım. ilk başta aklımda SALCANO NG350 vardı. fikrim biraz değişti. almışken ii bişey alalım diye düşünüyorum. sizce yukarıdaki modeller nasıl? yorum yapabilirmisiniz?

Scudo
NG101'in amortisörü ve 27'li Deore vites sistemi, 4300'e göre daha üstün. Ancak Salcano'lardaki en büyük soru işareti kadro kalitesi ve kadro ağırlığı. Bisikletiniz üzerinde yapacağınız değişikliklerin en zoru, zahmetli olanı ve bulması da zor olanı kadrodur. Bu yüzden başlangıçta tercihinizi yaparken bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var.
Ancak siz yine de Kron'lara da bir göz atın derim. Yine Yeşil Bisiklet/Gürsel Abi tarafından Nisan ayının sonlarında yeni Amoeba ve Sedona'ların çıkacağı duyurulmuştu. Eğer aceleniz yoksa beklemenizde yarar olacaktır. Gerçi insanb bu güzel havaları görünce de dayanamıyor ama... :)

Ya dedigim gibi havalar cok güzel.. Bisiklet merakım depreşti birden.
Peki başka bir soru.

salcano ng 350 nasıl bir bisiklet ben motoshow da inceledim, ii geldi bana.

Bu arada ben İstanbul-Avrupa yakasında oturuyorum.BU işlerden iyi anlayan bir satıcı ve servis tavsityeniz varmı. bütcem max.1000ytl oda taksit olursa..

teşekkürler..

İstanbul Avrupa yakasında forumumuzda da alanı bulunan Metin Bisiklet'in yanı sıra, Bakırköy'de Bike And Outdoor, Ortaköy'de Kaçkar Bisiklet de size bu konuda yardımcı olabilir.

salcano ng 101 kullanıyorum..genel olarak memnunum; ilk aldığımda arka göbek boşluk yaptı ve 2 kez değişti garantiden ama sanırım biraz uç bi durumdu..neyse..
bence bu seviyede disk frene sahip bir bisiklet alma..şu an pişman olamsam da keşke hidrolik diskli veya çok iyi v frenli birşey alsaymışım diye düşünüyorum..çünkü ng101deki diskler kaliteli falan değil ve çok bir avantajları da yok mekanik oldukları için; ağırlık mevzusu var üstüne bir de..ancak genel olarak ng101 hoş makine; trek'in de kadro avantajı var bence de..
şunu al diyemeyeceğim disk frenle ilgili düşüncem yüzünden; belki alırken disk frenleri verip üstüne biraz daha verip(veya iblmiyorum vermeyip) iyi bir vfren alabilirsin..ya da hidrolik; bu durumda ng101i önerebilirim..

ArkadaŞlar Uzun AraŞtirmam Sonucunda Trek 4300 Disc Uygun Olur Dİyorum.. TeŞekkÜrler

merhaba arzawa,

bence trek 4300 disk, bisikleti illâ ki hafifleteceğim diye bir derdin yoksa güzel bir bisiklet. zaman içersinde, eksiğini gediğini zaten gördükçe değiştirmek isteyeceğin parçalar da olursa, o zamana dek seni üzmeden taşıyacak, ve heyecanını dindirmeyecek bir seçim.

2005 yılının haziranında bende de depreşen ve sendekiyle benzer bir heyecan sonucu ben, senin gibi araştırma da yapmadan, hop! diye atlamıştım 4300 disk'in üzerine ve sadece kadro boyundaki yanlış seçimim nedeniyle sattım, 2-3 ay önce.

zaten kadro önemli olan. hafifini istiyorsan, hangisi olduğunu bilmiyorum ama, 4300'ün üzerindeki modellerden birinde başlıyor kadro 100 g. (veya biraz daha üstü) gibi hafiflemeye. bence o da önemsiz bir ayrıntı eğer profesyonel yarışçı olmak gibi bir düşüncen yoksa...

karar verdiğin bisikletin kadrosunu; keyfine göre sen donatırsın, içine de siner, bisikletine daha da çok bağlanırsın.

Yeni bisikletiniz şimdiden hayırlı olsun :). Lütfen kaskınızı takmayı unutmayın

Back