Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
Yanimizda kas gevşetici kesinlikle olmali zaten. Eczaneye girer genel spor yaralanmalariniçin kullanilan var mi diyip 1 tane alirsiniz. 15 20 tl oluyor. Gerektiginde kullanalim bosuna vucuda bisiler sokmamiza gerek yok :harika: :harika:

Ben sordum 18 tl dendi marka bakmadim tabi ama alicam kas gevsetici krem şeklini tabi

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim yarışı düşündüğümüzde ,kullandığımızda ertesi gün sürüşümüze zarar vermeyecek,bağırsaklarımızı gevşetmeyecek kas gevşetici ticari ismi ile hangisidir.
@Gökay Akçay @mmakif ve diğer değerli dostlar

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hamlet2006
Benim profesyonel spor yaptığım yıllarda ertesi gün yarış varsa volteren, muscoril vs gibi kremler kullanamazdık daha doğal olan bangay veya tiger balm ile masaj yaparlardı bu tarz kremlere vücudunun nasıl tepki vereceğini kestirmek zor şu antreman günlerinde bir tiger balm deneyin isterseniz bakın ertesi gün nasıl uyanıyorsunuz

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Uzun süre sele üzerinde kalacağın için kesinlikle Assos Chamois Creme öneririm, uzun süre sele üzerinde kalmadan cilt üzerinde oluşacak aşınmaları önlediği gibi cilde uyguladıktan sonra bir miktar taytın pedine se sürüldüğünde oluşacak bakterileri önlüyor. Türkiyede fiyatı nedir bilemiyorum ama yurtdışında 2 paket sigara fiyatında. Almak isterde temin edemezsen özelden ulaş bana 21 Haziranda Türkiyede olacağım getiririm birtane sana. :)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron

Assos Chamois Creme Türkiye'de satılıyor mu?
Satılmıyorsa bu ürünün yerine kullanılabilecek benzer özelliklerde yani ikamesi olan ,muadili kremler var mı?

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Assos Chamois Creme kesinlikle harika bir kurtarıcı fakat TR de olmadığından ve malum yurtdışındanda kozmetik ürünü kısıtlamaları olduğundan gelme ihtimali çok zayıf, TR de ise muadili olarak (şahsen kendim kullanmadım) ama önerilen sudocrem diye bir ürün(kullanan varsa net bir bilgi verebilir) birde vazelin,

Tr de yok diyorum ama belki ben bilmiyorum, varsa bilen Assos Chamois Creme satan kişi yada kuruluş paylaşırsa makbule geçer....(forumda bir arkadaş satıyordu ama yurtdışı fiyatına mukayesen baya bir pahallı idi)

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tiger Balm ve Sudocrem için internet ortamında baya öven var.
Tiger balm'da 2 renk varmış kırmızı ve beyaz. Hatta beyaz olanını House MD. (çılgın doktor dizisi)'nde G.House'da kullanıyormuş. Oradan bulup deneyenler dahi olmuş. Yine sayfalarda Çin viksi diye sorarsanız bulabileceğinizden bahsetmişler. Kas ağrıları dışında viks gibi burun deliklerinin önüne sürdüğünüzde nefes açtığını söyleyenler de var.
Sudocrem'i de arko krem'in tüp versiyonunda da olduğu gibi bebekler için üretilmiş ama onlar dışında herkes kullanmış.
İlgili görseller biraz sansür içerir.

Dosyalar

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Ben bunu kullanıyorum tablet olarak. Her gece yatmadan önce birtane alıyorum. Hem kaslara iyi geliyor hemde kramp girmesini engelliyor. Herhangi bir magnezyum hapı alman yeterli. Bu linke bak istersen birçok çeşit var

(link)

20190605_203912.jpg

Tepki
516
Bisiklet
Trek
@hamlet2006
@hamlet2006

Ben magnorm kullanıyorum

2.MAGNORM nedir ve ne için kullanılır?
MAGNORM efervesan tablet etkin madde olarak magnezyum oksit içerir.

Magnezyum, mineral destek ürünleri olarak isimlendirilen ilaç grubuna dahildir.

MAGNORM içerisinde 30 efervesan tablet, silikajelli kapakla kapatılmış, polipropilen tüpte

ambalajlanmıştır.

MAGNORM,

• Magnezyum eksikliğinde ortaya çıkan semptomların giderilmesi,

• Kalp ve damar sisteminde: Kalp atımının hızlanması, kalp atım düzensizliği, kalp krizi, anjina pektoris (kalbi besleyen damarların daralması/tıkanması ile ortaya çıkan göğüs ağrısı), hafif şiddette yüksek tansiyon,

• Sinir ve kaslar: Kaslarda ani ve aşırı kasılmalar (tetani), kaslarda kramp oluşumu, mide-barsak krampları, kas ve sinirlerin artmış uyarılabilirliği, baldır krampları, yeni doğmuş ve küçük çocuklardaki kramplı durumlar ve stres

• Kadın hastalıkları, doğum ve gebelik ile ilgili: Zamanından önce (pre-term) kasılmalar, rahim ağzı yetmezliği, erken zar yırtılması, gebelikte kasılmalar (eklampsi [gebelikte havale nöbetleri, kan basıncı artışı, idrarda protein bulunması ve vücudun su tutmasıyla seyreden hastalık]/pre-eklampsi [gebelikte kan basıncı artışı, idrarda protein bulunması ve vücudun su tutmasıyla seyreden hastalık]), betamimetik kullanımını gerektiren tokolizis (döl yatağı kasılmalarının durdurulması), ağrılı adet görme

• Ortopedi: Kireçlenme ve kemikleşmeler

• Böbrek taşı oluşumunun önlenmesi (kalsiyum oksalat ürolityazı tekrarının önlenmesi),

• Şeker hastalığı tedavisi ve migren (bir çeşit baş ağrısı)

durumlarının tedavisinde kullanılır.

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
Abiler naçizane tavsiyem oncelikle yine kas gevseticiler için : ilk gun az agrim var sonraki gune dinç kalkayim diye kremlere ozellikle haplara abanmayin. Vucudun kendine göre bir işleyişi var. Agriniz cok veya kaslarinizin çok sert olduğunu düşündügünüzde kullanin demek istedigim Gerekirse Kullanin.

Bu önemli çünkü içlerinde kortizol kortizon türevi ilaclar var bunlar tamam kası gevşetmesi güzel ama özellikle HAP şekli için uzun süreli kullanimi önerilmez. Herkes kendisinden veya annesinden biliyodur 7 gunu gecirtmezler bu ilaclari kullanimda sürekli bir hastalik değilse. Çunku bu kortizol türevi ilaclar deriyi inceltir, kaslarda zayifliga goturur, kan Ca munu dusurur.

Bi yerden alirken bi yerden goturen ilaclardir masum degillerdir gerektiginde kullanmamiz gerekir Ya Rabbi şifa niyetine diye hafif ağrilarda asla kullanmayin abi kendi haline birakin uyuyun uyanin az bi cevirin bakalim bacaklar kendine gelcek mi ?

Yine kas gevseyiciyi hap seklinde kullancaklar olan abilerim mide rahatsizliginiz diyabetiniz felan varsa surekli hastaliginiz yani bi doktorunuza danisin veya eczaneye sorun.
KISACA bu ilaçlari bilinçsizce kullanmiyalim herkesin ulaşabilecegi belki ama uzun kullanimda tehlikeli ilaçlar.

Magnezyum sodyum olaylarinda da aşiriya kacmayalim magnezyum alamayanlar sodaya abansinlar ogleye kadar 1 tane ogleden sonra 1 tane mesela.

Belki yapanlar vardir diye dipnot düşeyim dedim bunlari. Hepimiz kaza bela olmadan ve rahat bitirmek istiyoruz bu yuzden pimpirik davraniyoruz hakliyiz ama vucuda ekstradan giren takviye gidalarda ve ilac olan kas gevsetici konusunda elimizi korkak alistiralim.

Gerektiginde kullanalim. Şifa niyetine derken 5 tablet gömmeyelim. Ya karaciger ya bobregi zorlamayalim :koptum:

Hepimizin saglikli güzel sürüşleri olsun bunlar da TTUBR spotu olsun :) :harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Çağdaş78
Gün içinde bir adet muz ve bir litre maden suyu bütün açığı kapatıyor. İlaç, hasta olanlar içindir, kimyasaldır, laboratuvar ortamında üretilir.

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
Kesinlikle @Süper Dede Mumtaz abiye katiliyorum. Dogal maden suyu ve muz acigi kapatiyor. Eksik geldigini hissederseniz ekstralara yonelinebilir tabi herkes kendi vucudunu bilir.
Muz bayagi pahaliya geliyor o yuzden hurma da alternatif olabilir :ssrtcbya: Ben kilosu 20 tl olanen ucuz Iran hurmasi stoklamayi dusunuyorum çoğu kuruyemiscilerde bulunuor sonra hapur hupur :harika:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün 110 km lik bir tur yaptım.Ortalamam 23 km/sa yani zorlama yok.Ancak dizim çok ağrıyor ve varsayalım ki yarıştayız yani yarın kalktığımda tur yapmak zorundayım.Ben şimdi bu diz ağrısını gidermek için ne yapacağım.Krem mi kullanacağım,kas gevşetici mi,doğal bir ürün mü tüketeceğim yoksa yatınca geçer mi diyeceğim.Sorumun cevabı benim için önemli, hakikaten dizim ağrıyor ve yarın bir 100 km daha devirmeyi hedefliyorum.

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hamlet2006
Kilitli pedal mı ? Kullanıyorsunuz kullanıyorsanız ne zamandır ? Diz olayı biraz sıkıntılı sorun kas veya eklem kaynaklı olabilir ilk aklıma gelen tabiki tüm eklemlerde olduğu gibi buz ama tur sırasında bulmakta güçlük çekebilirsiniz ağrı kesiciler tabiki sadece ağrıyı maskeler, dönelim kilitli pedala şimdi kilitli pedaldaki çekme hareketi sırasında kullandığımız kaslar günlük hayatta hiç kullanmadığımız kas grubu kaslar zayıf olduğunda diz eklemlerinizi ekstra zorlarsınız kiliti pedala vücudunuz alışması belirli bir yaştan sonra zaman alabilir evinizde bu kasları çalıştıran antremanlar yapabilirsiniz

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006

Benim tecrübe ettiğim bir kaç neden var;
  • Düşük kadansla kullanıyor olabilirsiniz. Düşük kadans, yüksek tork dizleri zorlayacaktır. (ideal kadans 90 diyorlar)
  • Sele borunuz alçak olabilir.
  • Sele ayarı yanlış olabilir. (setback ayarı gibi)
  • Kilitli pedal kullanmıyorsunuzdur ya da kalleriniz doğru ayarlanmamış olabilir.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökay Akçay @rodya İlginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.
Mtb kilitli pedalını yaşadığım bir kaza tehlikesi nedeniyle 10 gün kadar önce bıraktım,normal konvansiyonel pedala geçtim.Kilitli pedalda kullandığımız çekme kaslarım kötü değil.
Yüksek kadans kullanmaya hep dikkat ediyorum.
Performans için zorlamam da yok.
Bike fit yaptırmadığım için fit ayarlarım tam doğru mudur bilmiyorum ama sırt,boyun,omuz,bel,bilek, diz ağrım olmuyordu.Bir kere 3 ay kadar önce nispeten ham vücutla zorlayınca dizimde biraz ağrı oluşmuştu.

Tek sıkıntım ramazanlıkta biraz kilo aldım ve sadece 3 kere tur yapabildim.Belki bu sebep olabilir.Geçeceğini biliyorum ancak tek korkum yarışta hergün 200 km 200 km ardı ardına uzun tur atınca dizim patatese dönerse çare olarak ne tür bir şeyler yapabilirim.Hangi krem ,ilaç ,takviye vb kullanabilirim.

@Çağdaş78 Tavsiyen için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.