Trans atlantic way 2018 - irlanda ekstrem bisiklet yarışı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar, Yusuf ( iki teker bir adam ) 1500 km yi geçti ve yaklaşık 700 km yolu kaldı. Desteklerimizi ortaya koyalım. Orada, bizi, Türkiye'yi temsil ediyor. Yarıştaki tek Türk katılımcı Yusuf. Kalbimiz seninle Yusuf, pedalına kuvvet...hadi aslanım tekerine taş değmesin..:)

Scudo

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İki Teker Bir Adam Helal olsun, Allah güç kuvvet versin kardeş :harika: Dualarımız seninle, Allah'a emanet ol..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yusuf bitirdi...:eek:
110. olarak listeye adı yazıldı.
Hadi geçmiş olsun.
Detaylar var, kendisinden dinliiyeceğiz...:)

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Yusuf'un dün sabah 700 km.si kalmışken akşama bitirdiği bildirildi. Kendisi de nihayet tamamladım demiş.
Trackleaders sitesindeki Yusuf'un yol izi biraz değişik:

upload_2018-6-20_10-10-37.png

Rota dışına çıkıp epey bir kestirmeden gitmiş görünüyor. Bakalım neler anlatacak. Son yüklediği fotoğrafında şöyle demiş:

Ve TransAtlanticWay biter! -Islanmaktan su geçirmiş vücut derimle, -Son günlerde sık sık girdiğim ağlama nöbetleriyle,
-Uyuşmuş ayak tabanlarım, el parmaklarımla,
-Tutmayan belimle,
-Malum yerde çıkmış 4 kocaman yarayla;
#Bu yarış bitti.
Teşekkürlerim var tabi ki;
Sevgili @carraroturkiye ‘ye! Beni dünyanın öbür ucuna Carraro Manifesto’yla gönderip bu acıları çektirdiği için

Tebrikler Yusuf @İki Teker Bir Adam . Geçmiş olsun :harika::harika:

İki Teker Bir Adam

Daimi Üye
Tepki
1.483
İsim
Yusuf Akkuş
Bisiklet
Lapierre
Dostlarım selamlar,

Nihayet bitti yarış. Evet son sektördeki kulaklara girmedim, direkt aşağı Cork’a indim. Sağlık sorunları, psikolojik sorunlar artık baş göstermeye başlamıştı. Kalbimle ilgili yarışta yaşadığım sorunu da daha önce paylaşmıştım. O sebepten böyle bir karar alıp kendi rotamla yarışı bitirdim. Amacım bitirmekti, kazasız belasız bitirebildim :)
Takip ettiğiniz, desteklediğiniz için çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@İki Teker Bir Adam
Geçmiş olsun öncelikle. Merak ettiğim bu şekilde rotadan çıkıldığında yarış bitirilmiş sayılıyor mu? :confused: Nedir tam prosedür?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hep kendime sorarım sorarım sorarım şöyle bir yarış neden Türkiyede yapılmaz diye. Un desen var, yağ desen var, şeker desen oda var e ne duruyorsun helva yapsana. Türkiyenin eşi benzeri olmayan bilmem kaç kilometrelik kıyı şeridinde sarp sınır kapısından başlayıp samandağ asi nehrinin denize döküldüğü yere kadar bir ultra maraton yapılmalı. Veya dilucu sınır kapısından kapıkuleye kadar. Bu arada iki teker bir adamda iyi para varmış. (carraro göndermiş günahını aldım adamın)

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
@İki Teker Bir Adam Kendi kafamıza göre kestirmeden bir rotayla yarışı tamamlayınca yarışı tamamlamış sayılıyor muyuz yahu? :D:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar , ultra mesafeler fizikse kondisyondan daha çok psikolojik bir savaş hali. Belli bir noktadan sonra kendinizle kavga etmeye başlıyorsunuz. Kaldı ki Yusuf kardeşimiz sağlık sorunları da yaşamış. Bence iyi bir karar verip en kısa rotadan finiş noktasına varmış. Bunu organizasyon da teyit edip bitirenler listesine yazdığına göre bize kardeşimizi tebrik etmek kalıyor. Yok illa eleştireceksek, o zaman benzeri bir ultra mesafe yarışına katılıp bitirdikten sonra eleştirelim...:)

İki Teker Bir Adam

Daimi Üye
Tepki
1.483
İsim
Yusuf Akkuş
Bisiklet
Lapierre
Yarışın organizatörü Adrian’la konuştum bu rotaya girmeden önce, bizim için bir sorun yok tadını çıkarmaya bak cevabı aldım. Zaten yarışın başında bir sözü vardı; Biz finisher lafına inanmıyoruz, starter deyimini kullanıyoruz demişti. Onlar da rahat adamlar :)

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Yarış tanıtımında ilk etap olan Dublin-Derry arasında rota serbest, ikinci etap olan sahil yolunda gidilecek rota zorunlu demişlerdi.
Özel durumlar için kuralları esnetmeleri iyi olmuş.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@mümtaz öztürk
Bunu sorduk zaten karalamaya çalışmıyor kimse Yusuf'u :harika:

Eleştirmek için önce katılıp bitirin demek konu spor olunca biraz komik kaçıyor bu arada. Giro'da TDF'de yarışan sporcular hakkında yorum yapmamız için önce katılıp derece mi yapmamız gerekiyor :D

@İki Teker Bir Adam
Cevapta gelmiş :) Geçmiş olsun tekrardan :harika:

• Beğen
Tepkiler: mmakif

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BerkEvren Niye alındınız ki, evet eleştirmek belli bir seviye gerektirir. Özellikle konu bisiklet olunca pratikte deneyiminiz olması kaçınılmazdır. Bence her şeye illa ki yorum yapma gereği duymak daha komik.

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
@mümtaz öztürk Eleştirmek için önce katılıp bitirin demek konu spor olunca biraz saçma olmuş ağabey. Şunu gibi düşün mesela, berbere gittik ve yaptığı tıraşı beğenmedik. Bunu berbere söylediğimiz berberin bize ''Sen önce bir saç kesmeyi öğren, berberlik yapmayı öğren de ondan sonra eleştir!''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Fixie Cem traşı beğenmemek senin kişsel zevkine kalmış, adam sana beğenmiyorsan git başka berbere diyebilir. Burada durum farklı, adam oniki gün yorgunlukla savaşmış, psikolojik travmalar yaşamış. İşte bunu anlayabilmek için o şartları deneyimlemiş olmanız şarttır. Damdan düşen adam misali.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@mümtaz öztürk
Canınız sıkıldı sanırım muhabbet arıyorsunuz.
2 kişi (biri @Fixie Cem biri ben) bir soru sorduk Yusuf'a yarışla ilgili. Sanki yarışı önceden bitirmiş gibi (saçma di mi?) araya girip cevap verdiniz. O halde size cevap verilmesini komik bulmayın bir zahmet. Gereksiz bir tartışma yaratıyorsunuz farkındaysanız.

• Beğen
Tepkiler: Fixie Cem

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Yusuf tebrikler ve geçmiş olsun. Sadece bu tarz yarışlardan bizi haberdar etmen bile başlı başına yeterli şahsım adına.

Sadece musait olduğunda bisiklet ile ilgili yaşadığın problemleri yazabilirsen belki birkaç nokta yakalarız.

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
Soruyu sorarken kötü bir niyetimiz de yok üstelik. O konu ile ilgili kuralları bilmediğimiz için soruyoruz. Ayrıca akademik yeterlilik gerektirmeyen her konuyu da herkes istediği gibi eleştirebilir.

Arada kaynamış tebrik etmeyi unutmuşum. Yusuf abimizi/kardeşimizi tebrik ederim.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

Kingebu

Üye
Tepki
19
İsim
ebubekir
Bisiklet
Carraro
Dostum tebrik ederim.Videoların sayesinde çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.Bu yarışa katılacağını izlediğimde inan senin adına heyecanlandım fakat yukarıda belirttiğin durumlardan ötürü adına üzüldüm diyebilirim.Umarım sağlığına tez kavuşur, daha fazla bisiklet videoları ile buluşturursun bizleri.Başarılar dilerim tekrardan.