Training Peaks kullanımı ve semboller hakkında bildikleriniz

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar içinizden traning peaks programını kullanan yada ordaki sembol grafiklerin anlamları ve olması gereken değerleri bilen varsa, training peaks'ın ücretli veya ücretsiz sürümde bize sunduğu değerlerden yararlanmamız adına bu konuyu açıyorum.

IF:değeri ne anlama geliyor, üst ve alt sınır nedir, yüksek olmasımı yoksa düşük olmasımı gerekir?

tss ve hr.tss arasındaki farklar?

normalized power'in tur sonunda çıkan watt değerinden farkı nedir?

Laktat eşiğimizi programın bize bildirmesi için izlememiz gereken yol?

Race day conditions (yarış günü kondisyonumuz) ve kısa mesafe, uzun mesafe, formumuzu gösteren grafiği power meter kullanmadan varsa sadece nabız saatiyle yaklaşık değerleri öğrenmenin yolları..

Ve bu gibi programın bize sunduğu yararlar..
Yada bu bilgilerin hepsine veya daha fazlasına ulaşabileceğimiz alternatif yolllar nelerdir?..

Sporu daha kısa sürede daha verimli sonuçlar almak adına bilinçli yapmak gerekdiğini düşünüyorum..

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
(link)

TSS hesaplanması için powermetre gerekiyor, nabız değerlerine göre tahmini belirlenen TSS'e HR.TSS deniyor.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Yeni bir sembolün anlamınıda @Hüseyin Çelebi arkadaşımız vasıtasıyla öğrenmiş olduk

FTP: functional threshold power. Yaklaşık 1 saat sürdürebileceğiniz maksimum güç seviyesi.

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Bu kadar önemli bir konunun böyle cücük kalıp o.ur.kt.n teyyare konuların 59867493 sayfa olması gerçekten düşündürücü. Bu platform gerçekten bir bisiklet ve spor platformu mu yoksa geyik platformu mu?

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Garmin Connect'de antreman planlayıp TrainingPeaks takvimine nasıl atacağım konusunda yardımcı olabişecek kimse var mı acaba? Garmin Connect'de bir workout oluşturuyorum. Garmin'i bilgisayara'a bağlayıp cihazdaki dosyayı buluyorum. Bilgisayara kaydediyorum Sonra Training Peaks'den upload diyorum. "No workout found in the file" hatası alıyorum. İşin ilginç yanı aynı hatayı TrainingPeaks'te hazırlayıp Garmin'e attığım workoutları geri tekrar TrainingPeaks takvimine atmaya çalıştığımda da alıyorum. Neden olduğu konusunda fikri olan var mıdır acaba?