Trafik canavarından nasıl korunulur?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında ymgirgic tarafından paylaşıldı.

 1. ymgirgic

  ymgirgic Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Ocak 2006
  Mesajlar:
  101
  Beğeniler:
  128
  Şehir:
  Konya civarı...
  Seviye:
  (Konu Ruh Sağlığı ile ilgili olduğundan bu msj. Sağlık bölümüne gönderilmiştir. )

  Bu canavarlarının kişilik çeşitlerini daha iyi bilirsek, bisikletçiler olarak belki kendimizi daha iyi koruyabiliriz…

  İşte trafik canavarı çeşitleri…
  Kaçıngan kişilik
  (inisiyatif kullanamaz,yolcuların istekleriyle uğraşır durur,)
  Bağımlı kişilik
  (her şeyi babaya veya bağımlı olduğu kişiye sorar,yalnız kalamaz ...)
  Aşırı kuralcı,titiz kişilik
  (Koltukların kılıfları hiç atılmaz,yerlerde gazete kağıtları sürekli vardır,sigara içilmez,sürekli uyarır,arabaya bindiğinize pişman eder...)
  Pasif agresif
  (Yolcuların sataşmalarına-kavgalarına müdahale etmez, müdahale ederse her ikisini de araçtan dışarı atar,kolay kolay kaza yapmaz,yaparsa çok ciddi kaza yapmaya adaydır,bir pire için yorgan yakan karakterdendir..)
  Kaderci,telkine açık olma hali
  Nereye çekersen oraya gider,her yerde mola verir,müşteriyi memnun etmeye çalışırken ölçüyü kaçırır,çocuklar kolayca yönlendirir,çocuklara simit,şeker,sakız her şey alır,hayır diyemez,iyilik meleği gibidir,çocukların en çok sevdiği sürücü tipidir.
  Hız tutkunu yarış meraklısı iddialı ve tehlikeli sürücüler
  Araba delisidir,çok sık araba değiştirirler,sürekli arabasından diğerlerin arabaları ile kıyaslama yaparak bıktırırcasına bahsederler,araba renkleri hemen fark edilir,karanlıkta bile siyah gözlük kullanırlar,kendisinden bahsedilmesinden hoşlanırlar.
  Sınır kişilik
  Spor,tehlike meraklısı,rallici,kendine aşırı güvenen,intihar ve ölümü hiç tehlike olarak algılamayan,intihar sürüşü yapabilecek karakterdedirler..
  Psikopat kişilik.
  Sürücü belgesi kullanmaz,trafik kurallarına hiç uymaz,zora gelemez,genellikle ehliyeti yoktur.Ehliyetsiz kullanır.Her sürücüye hata yaptığında küfreder,hatta arabadan inip kavgaya tutuşur,genellikle karakolluk olur,trafikte silah çeker,trafik polisinin kenara çekmesine aldırmayıp gaza basar çeker gider,trafik cezalarını ödemez,ödese bile makbuzu trafik polisinin yanında yırtar. Genellikle sürücülükten çok koruma (bodygard)dırlar.Arabada silah ,bıçak, levye her zaman ulaşabileceği yerdedir.Arabayı kullanmaktan öte tehlike anında nasıl davranacağı daha önemlidir.

  Kaynak: Bakırköy PDTD Merkezi.

  Not: Beğendiğiniz msj. a puan vermek, sahibini motive etmek için güzel bir yol…
  (msj. sahibi puanların ne işe yaradığını tam olarak bilmese de :) )
   

İlginizi Çekebilir

ONECOL.jpg
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
upload_2015-11-18_17-9-12.png
Canyon Strava'daki son 30 aktiviteni inceleyip, sınırlarını zorladığın bir aktiviteyi bulup, ödülü 'Canyon Exceed CF SLX' olan bir yarışmaya da dahil ediyor. Strava kullananlar, beklemeye gerek...
upload_2017-2-1_9-3-58.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...