Tour of flanders'13

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@ihtiyar

Ne dayak yemesi! Hanimi bitis cizgisinde bekliyormus. Ilk tebrik eden karisi oldu. Adamin bisikletin üzerinde oturusu bile sayani hayret bir zerafet örnegi.:in:
Bu kadar güzel bir stil pek nadir bulunur.

Scudo

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Bisiklet turundaydım yarışın başını izleyemedim son 30kmde geldim Cancellara nerde diyordum ki.. tüylerim diken diken izledim gerçekten muhteşem bir kaçıştı. Tek kelime ile muhteşem bir performans. "Fabian Fabulous Cancellara"

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gözlerim doldu yarış bittiğindeki o sarılma sahnesinde. İnanılmaz. Tek kelimeyle şahaneydi. Saatleri o an için bekledik ve her saniyesine değdi, o atak her şeyi aldı götürdü. Yarışın bitimini anlamlı kılan ataktı. Müthiş, enfes!

Caner Eler ve İnan Özdemir'e de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hele Caner Eler, bu ülkenin yetiştirdiği en büyük spor insanlarından biridir. Yaşadıklarına rağmen, spora, hele ki bisiklete böyle bir tat katabilmek, herkesin harcı değil. İyi ki varsın, iyi ki varsınız!

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
duygusal bir sondu, film tadında. Şu bitirirken ki dönüpte Sagan ı aradı ya gözleri, gerçekten inanılmaz bir bitişti. Sagan'a bir saygı dersi olsun.

• Beğen

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Bugün tarihi bir güne şahit olduk.

Sagan'a da bir abisi ve rakibi olarak,ders verdi Spartaküs.Sagan da bugünün kazanıydı.İleri de kendisine lazım olacak bir ders öğrendi.

Bu sporu seviyorum ya! Hayattan her şey var.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Sertaç EKİCİ

Bask Turu' nu zevkle izliyorum. Contador, Samuel Sanchez, Tony Martin, Janez Brajkovic, Damiano Cunego, Ritchie Porte, Andreas Klöden, Andy Schleck, John Gadret, Philippe Gilbert, Jürgen Vandenbrouck, Michael Albasini, T.J. Vangarderen, Cobo,.. Bir sürü isim.
Benim özellikle takip ettigim Sagan' in agabeysi, bugüne kadar hic yarisini görmemistim.
Bu kadar güzel dogasi olan bir bölge, yaza tekrar oradayim.

• Beğen

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@ihtiyar

Söylediğiniz gibi, baharla birlikte nefis manzaralar ve bol tırmanışları içeren bir tur.Gündüz yayın tekrarları olduğu gibi,16.30 gibi de eurosport da canlı yayınlanıyor.
Dünkü sor tırmanışın inişinde, Contador az kalsın çekim yapan motora yapışıyordu.:D
Zamanı olan için keyifli bir haftalık tur Bask turu...

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Sebastian Rosseler , Koppenberg yokuşunu son çıkan sporcu olmuş ama bu "did not finish-DNF" yarışı bitiremeyen 89 kişinin arasına adının yazılmasına engel olamamış . Proların bile bazen yokuş çıkamadığına delildir
http://www.pezcyclingnews.com/photos/races13/rvv13/rvv13-rosseler.jpg

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
@Cem Unden

Gerçekten derim klasikleri bitiren adamlar iman gücüyle yapıyorlar bu işi. Şu klasiklerdeki inancı tarif etmek zor.Gerçekten her babayiğidin harcı değil."Güven,Özveri,Ter" lazım.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Sebastien Rosseler, zaten sporcu hayatının sonuna gelmiş. Bahar klasiklerindeki görevi, kaptanları yarışın sonuna kadar korumak ve taşımak. Düz yolda hızlı(saate karşı özel disiplini zaten) olması dolayısıyla 250 km. 200 ünü rüzgarda gidiyor gariban. Arada kopmalar olunca arayı kapatıyor, kaptan arıza yapınca pelotona geri getiriyor. Cancellara gibi kocaman motorlular yarışın sonunda yarışın hızını artırınca, kaderine razı oluyor. Bu yüzden yarışların sonu gelince bitiremiyor, veya bırakıyor. Yani görevini yapıyor. Son katıldığı 4 yarışı da bitirememiş sayılıyor.(DNF) Bisiklet yarışlarına güzelliği katan insanlardan birisi bence!
S. Roosseler gbi, domestik olarak aynı görevleri yapmasına rağmen, Galibier' yi pelotondan kaçmış ve en önde,- hem de Richard Virenque ile beraber- geçen Rolf Alldag gibi isimleri hatırlarsınız mutlaka, sonradan sonraya yaptıkları itirafları da, ne biçim yakıt kullandıklarını, nasıl modifiye motor taktıklarını da!