Tour of Antalya 10-13 Şubat 2022

orthomike

Aktif Üye
Tepki
195
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
UCI 'nin uluslararası yol bisikleti takviminde 2.1 kategorisinde yer alan ve 4 etaptan oluşan “TOUR OF ANTALYA powered by AKRA” 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden Antalya’da dördüncü kez düzenlenecek. Turun teması "iklim değişikliği farkındalığı" olacak. Büyük ihtimal TRTsporYıldız kanalından canlı yayınlanacak.

Katılımcı takımlar:
1643279581261.png

• S1. Etap: Side - Antalya
  • S2. Etap: Kemer - Antalya
  • S3. Etap: Aspendos - Termessos
  • S4. Etap: Antalya - Antalya

1. Etap: Side - Antalya
  • Tarih: 10 Şubat 2022
  • Toplam Mesafe: 144,5 km
  • 0 km: 2,1. km
  • Sprint Primi: 49,9. km
  • Feed Zone: 70,1. km
  • Yokuş Primi (Kategori 3): 98,5. km
  • İklim Değişikliği Farkındalığı Primi: 121,5. km
  • Start: 12:15
  • Tahmini Finiş: 15:45

2. Etap: Kemer - Antalya
  • Tarih: 11 Şubat 2022
  • Toplam Mesafe: 183,3 km
  • 0 km: 3,0. km
  • Yokuş Primi (Kategori 2): 48. km
  • İklim Değişikliği Farkındalığı Primi: 76,6. km
  • Yokuş Primi (Kategori 2): 89. km
  • Feed Zone: 97. km
  • Sprint Primi: 145,9. km
  • Start: 11:00
  • Tahmini Finiş: 16:00

3. Etap: Aspendos - Termessos
  • Tarih: 12 Şubat 2022
  • Toplam Mesafe: 110,6 km
  • 0 km: 1,1 km
  • Feed Zone: 44,6 km
  • İklim Değişikliği Farkındalığı Primi: 53. km
  • Yokuş Primi (Kategori 4): 72,7. km
  • Sprint Primi: 88,3. km
  • Yokuş Primi (Kategori 1): 109,5. km
  • Start: 12:45
  • Tahmini Finiş: 15:40

4. Etap: Antalya - Antalya
  • Tarih: 13 Şubat 2022
  • Toplam Mesafe: 162,1 km
  • 0 km: 5,6. km
  • Yokuş Primi (Kategori 3): 15,2. km
  • Sprint Primi: 46,9. km
  • Feed Zone: 76,2. km
  • İklim Değişikliği Farkındalığı Primi: 125,9. km
  • Start: 12:00
  • Tahmini Finiş: 16:05

Turun basın lansmanı 25 Ocak'ta yapıldı.

Son düzenleme:
Scudo

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Tur mutlaka canlı olarak yayınlanmalı. YouTube üzerinden canlı yayın yapılmalı. Televizyon yayınları sağlıklı değil. Kimse televizyon başında değil ki. Telefondan, bilgisayardan takip edecekler nasıl izleyecek televizyonu. Klasik televizyonların netteki yayınları sürekli kopuyor. Kalitesiz.

sahrana

Daimi Üye
Tepki
578
Niye kışın yapıyorlar bu organizasyonları,mis gibi ilkbahar yaz varken.hem Antalya'nın güzel doğası ndan mahrum kalcaz.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.647
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Niye kışın yapıyorlar bu organizasyonları,mis gibi ilkbahar yaz varken.hem Antalya'nın güzel doğası ndan mahrum kalcaz.
"Tour of Antalya" dediği bir gezi değil yarış olduğundandır. Zaten deli gibi pedal çevirip motoru ısıtacaklar. Dış ortamın serin olması daha iyidir.
İzmir'lisiniz... radarı, Karagöl'ü falan bilirsiniz. Hadi onları geçtim Belkahve tırmanışı bile sıcakta bir boksörden yumruk yemiş gibi yapar insanı.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tura katılımın yüksek olacağı en iyi tarih bu muhtemelen. ilkbahar ve yaz aylarında bu turdan daha prestijli turlar oluyor dolayısıyla ozamanlarda organinasyon yapılsa getirecek takım bulmak zor olur. Şuan bile gayet iyi 10 tane pro takım katılıyor.

sahrana

Daimi Üye
Tepki
578
"Tour of Antalya" dediği bir gezi değil yarış olduğundandır. Zaten deli gibi pedal çevirip motoru ısıtacaklar. Dış ortamın serin olması daha iyidir.
İzmir'lisiniz... radarı, Karagöl'ü falan bilirsiniz. Hadi onları geçtim Belkahve tırmanışı bile sıcakta bir boksörden yumruk yemiş gibi yapar insanı.
Evet sıcakta sürmek sıkıntı,ama havalar eksinin altında gitmeye de devam ederse,yarışçıların sıcağı arayacağına eminim,Semih arkadaşın dediği gibi pro takımların sayısını arttırmak anlamında mecbur bu tarihe aldılar.

Tepki
119
İsim
Mustafa
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
TRT Spor veya başka bir kanalda kesinlikle yayınlanmalı, hatta tekrarı bile verilmeli, sporcularımızın kürsü ve etap galibiyetleri ile taçlandıracakları bir tur olmasını temenni ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

orthomike

Aktif Üye
Tepki
195
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sakarya BB

Leopard Pro Cycling

SunGod

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.669
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
4:42'deki arkadaş kimdir, iyi midir? Video her yerde var ama durumu hakkında bilgi bulamadım.

Efe ÇEPEL

Daimi Üye
Tepki
983
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
stage 1’i izledim ve turun sunumunu beğenmedim. sunucu arkadaşım buraları okuyorsan eğer biraz yarıştan bahset. kaçış grubu ile ana grup arasında kaç dk var, mevcut eğim ne, pelotonun hızı ne, kim kaza yaptı, kazanan kim, arada yolun grafiğinden bahset vs vs… iki saat yayın izledim ve kimin kazandığını kürsüde isimler çağrılana kadar bilmiyordum. podcast yapar gibi sunmayın şunu, bir şeyler öğreneyim diye açıyorum yayını, iki buçuk saat goygoy ve helikopter kaydıyla kapatıyorum. cidden o helikopterin yakıtına yazık.

mesela geçtiğimiz yıl hem kadın hem erkek grubunda bilgi dolu eurosport yayınıyla paris -roubaix’i izlemek çok keyif vermişti. çamur-düşmeler-kan-hırs ve sonny colbrelli’nin son finali…

stage 1’de yarışı sonuna kadar izledim ve o havaya uçan kimin bisikletiydi bilmiyorum. iyi ki üstteki arkadaş paylaştı da öğrendik. yarış finalinin de kaza yapanın da adam akıllı tekrarı yok.

tamam, bakanlıktan aldığınız destekle yapıyorsunuz yayını. ama bir zahmet yaptığınız işin hakkını verin.

kürsü desen tam facia. sunucu yarışmacının adını söyleyemiyor, ben utandım o sırada. pro takım üstelik.

stage-1

seljuk11

Aktif Üye
Tepki
365
İsim
selçuk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Efe ÇEPEL İlk defa mı bir bisiklet yarışı izliyorsunuz ? Yarışı sunan ekip Türkiye de tek sayılan bir ikili aralarına Caner Eler de geldi mi daha muhabbetli hoş bir yayın yapıyorlar. Bence gereğinden fazla tepki vermişsiniz, fotofinishe giden yarışın sonucunu uci kameralarından görüntü gelmeden nasıl bilecekler merak ediyorum? Eurosportda dönen bir klip var pidcock ve van aert yarışı öyle bir photofinish ile bitti ki eurosport bile telefon ekranından paylaştı sonucu (2021 amstel gold race sanırım) o işler dediğiniz gibi kolay olmuyor Le tour da olsa Giro da olsa. Podyum da heyecan ve biraz acemilik olması normal. Tüm gördükleri kameranın verdiği görüntüler ki her yarışta öyledir ufacık yayın kabininden bu kadar bilgi beklemek acımasızlık ki bir çok büyük tura eşdeğer yayın kalitesi oldu bence. Ben şahsen bu turun yayının olmasına şaşırmışken siz beğenmiyorsunuz ki dediğim gibi hiç kötü bir yayın değildi. Birde geçen senenin paris-roubaix yarışı erteleme yapılıp sonbaharda olunca öyle epik bir yarış çıkmıştı onu canlı izlemek bisiklet yarış severi için hayatı boyunca bir kere olabilecek güzellikte olmuştu haklısınız ama o yarış ile bu yarış arasında karılaştırma yapmak çok saçma değil mi sizce ? size göre Fransa ve İtalya turları bazı etapları da son derece gereksiz olacak desenize :) Ki o yarışın erkekler kısmını da yine Berkem Ceylan Caner Eler ile sunmuştu sarper bey yoktu sanırım.

Son düzenleme:

Efe ÇEPEL

Daimi Üye
Tepki
983
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@seljuk11 öyle değil de hadi öyle olsun; ilk defa yarış izliyorum. daha önce hiç yarış izlemedim. bir itirazınız mı var? izlediğimiz bir içerik hakkında eleştiri yapma hakkım size ait değil. kendinizi nasıl ve nerede konumlandırdınız bilmiyorum ancak yorum ve eleştiri yapmak en amatöründen en profesyoneline herkesi hakkıdır. acımasız olduğumu düşünmüyorum. eleştiriler içeriğin kalitesinin artmasını sağlar. ayrıca böyle bir yarış olmasından çok memnunum zamanla çok daha iyi olacağına inanıyorum.

stage 1 özelinde konuşuyorum, diğerlerini henüz izlemedim. düşünün yarışın en heyecanlı yeri olan son sprintte havaya bisiklet uçuyor ve tekrarını izleyemiyoruz. pelotonla kaçış grubu arasındaki mesafeyi ve süreyi daha öğrenemeden peloton kaçışı yakalamış oluyor. nasıl, ne zaman yakaladı orasını da izleyemedik. sürüş boyunca yarışçılar tırmanıyor mu düzde mi gidiyor anlamadık. podyum olayını söyledim zaten. ben iyi bir çekim ve sunum göremedim. siz gördüyseniz sizin bakış açınızdır saygı duyarım.