Tour De France 2011

Tepki
202
Bisiklet
Lapierre
Arkadaslar merhaba.
Bu seneki turun Contador ve Andy arasında geçeceği söyleniyor. (tabi Contador'a herhangi bir ceza gelmez ise.)
Genel klasmanda bu ikiliyi zorlayabilecek herhangi bir sürpriz isim var mı acaba?
Bir de etaplar sanki Giro kadar zorlayıcı ve bıktırıcı değil. Daha keyifli daha çok kisinin genel klasman için mücadele edeceği yarışlar izleyeceğiz umarım.

Scudo

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Giro'nun yanında biraz soft kalıyor ama fena değil yinede 23 tane zirve var;
http://www.letour.fr/2011/TDF/COURSE/img/sommets_du_tour_01.gif
http://www.letour.fr/2011/TDF/COURSE/img/sommets_du_tour_02.gif

Cadel Evans
Ivan Basso
Roman Kreuziger
Robert Gesink
Bradley Wiggins
Samuel Sanchez

Bunlar diğer favoriler ama sanırım geçen seneki turun kopyasını izleyeceğiz. Schleckler ve Contador kapışıcak muhtemelen :)Geçen sene Frank kaza yaptı dağlara gelemedi bu sene Andy'ye sağlam domestiklik yapabilirse Contador'u geçme şansları olabilir.

Tepki
202
Bisiklet
Lapierre
@reha genç

Evet horner'in California'da yaptıgı contador'unkinden farksizdi.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Kaan Özçelik

Chris Horner'da geç açılan bisikletçilerden yada ben geç fark ettim . Gerçekten çok iyi sporcu ama benim tahminim bu turda Andreas Kloden , RadioShack takımının lideri olur .

Robert Gesink , podyum yapar diyorum ama 1-2 'yi tahmin etmek gerçekten güç .%50-50 diyelim .Adayları biliyorsunuz zaten

Tepki
202
Bisiklet
Lapierre
Bütün sayılan bu isimlere Philip Gilbert eklenebilir mi genel klasman için?
Bahar klasiklerinde muhtesemdi.

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Gilbert klasman adamı değil etap adamıdır.Son kmleri kısa yokuşu olan etapların favorisi olacaktır tabiki.Ayrıca bildigim kadarıyla Roman Kreuziger gelmeyecek onun yerine Vinokourov la gelecek Astana takımı.

Tepki
202
Bisiklet
Lapierre
Giro'nun bugünkü etabında yine Contador show vardı. Adam resmen astana takimindaki rakibine birinciliği ikram etti. Rakibini son 300 metre çekip birinciliği ona bıraktı. Bu Contador'un turdaki 2. Cömertliği.
Bu performansın tdf'te kesin olması lazım.
Ceza umarım olmaz ve kıyasıya bir yarış izleriz.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Californiya turunun lansman toplantısına Horner'i çağırmamışlar.
Adam buna çok içerlemiş ve "yıllardır arka plana atıldım, herkese gerçek değerimi göstereceğim" demiş.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Aşağıdaki link tour de France'ın resmi ritesi.Açılan sayfada tüm etapların genel anlamda profilini görebiliyorsunuz.
En sağdaki kırmızı oklara teker teker tıklayınca da etap ayrıntılarına ulaşıyorsunuz.Bu da tur takibini oldukça kolaylaştırıyor ve keyifli hale getiriyor.

Bilginize...

(link)

Tepki
202
Bisiklet
Lapierre
fransa turu'nda,contador'un dominantlığını dengelemek için yokuş etapları azaltılıp saatekarşılar(takım ve bireysel)artırılabilir. Bu arada contador'un mevcut form durumunu 1,5 ay daha üst seviyede tutması zor sanki.

Tepki
443
Bana kalırsa Tur direkt olarak Andy-Alberto şeklinde geçecek demek çok doğru değil. Contador Tur'a katılırsa, ki kazanamayacağını hissetmezse katılmayacaktır, Giro'nun yorgunluğuyla tökezleyebilir. Andy ise günü gününe uymayan bir bisikletçi.. Bi parça disiplin sorunu var ve bu sene TdF'de bi tırmanışta tıkanıp kaldığını görürsem çok şaşırmam açıkçası.

Horner, Klöden bu sene çok formdalar. Klöden çok iyi bir bahar sezonu geçirdi. Horner, California'da gençlere kök söktürdü. Ama yaş her zaman büyük turlarda çok etkilidir. Brajkovic sessiz sakin derinden iyi şeyler yapabilir. Levi'a pek şans vermiyorum, son yıllarda çok önemli performanslarını göremedik.

Cadel, Basso, Van den Broeck, Gesink, Vande Velde yine önemli tırmanışçılar...

ömerr

Aktif Üye
Tepki
83
Geçen seneki gibi yine en büyük favorilerim Andy ve Contador.Ama geçen senekine göre çok daha dişe diş bir mücadele yaşanacağını tahmin ediyorum.Eğer birisi sorun yaşamaz da diğeri onu geçmezse :) Ben Nibali' yi destekliycem ama o da çok yoruldu Giro da.Ama zaten ondan çok iyi şeyler beklemiyorum.Takımda ikinci planda kalacak ve diğerleri kadar çok çok iyi bir tırmanışçı değil.En azından takımındaki bir Basso değil.Contador hakkında birşey söylemek çok zor.Giro da çok yoruldu,çok şeyler yaşadı.Ama bir gerçek var ki katıldığı her turu alıyor.Onun için yoruldu diyorum ama diğerlerinden kötü durumda demiyorum.Adam Giro da istediği zaman atak yaptı ve çok rahat bir şekilde,abilik de yaparak yarışı aldı.Yine en büyük favorim o.Andy' e pek güvenemiyorum açıkcası.Contador gibi sürekli bir bisikletçi olarak gelmiyor bana.Contador' u ise Basso,Shcleck kardeşler ve Robert Gesink zorlar.

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
@Kaan Özçelik

Yokuşları azaltıp zamana karşı etap koymak Contador'u değil de Andy'yi daha çok olumsuz etkiler gibi geliyor bana. Contador TT etaplarda bi Cancellara olmasa da çok çok iyi. Andy'ye iyice fark atabilir.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
Tepki
202
Bisiklet
Lapierre
Contador tdf'e katılabilecek. Mahkeme tür sonrasına ertelenmiş , bundan dolayı Contador'un önünde bir engel yok su anda.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Philippe gilbert bu yıl tour a katılıyormuş,en azından 1 etap almak isteyecektir. Kaçışlar da ayrı bir heyecan olacak chavanel,voeckler,gilbert... 3 üde çok formda bu sezon.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Favoriler dışında konuşmak gerekirse. Xavier Tondo aramızda olsaydı, tırmanış mayosu için çabalardı diye düşünüyorum.
Sprintlerde de bu sene en çok en sevdiğim adam Tom Boonen'ı merak ediyorum. :)
Bu aralar en çok dikkatimi çeken adam ise Peter Sagan. Benimle yaşıt olan adam şimdiden böylesine başarılara imza atmışken ilerisini düşünemiyorum bile. Aynı şekilde gelişmeye devam ederse büyük başarılar elde edecektir, tabi 2. bir Riccardo Riccò olayına benzer bir olay yaşatmazsa bize.