Toplumda bisikletlinin dışlanması

Scudo

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Bisiklet çocuk oyuncağıdır! tabi öyle bakarlar :)

Bi nesil geçmesi gerekiyor ki bence bu düzelsin yada hemen duzelsin isterseniz milleti (link) diye bi site var oraya yönlendirin.

Ha şu var tayt olayına da karşıyım arkadaş o ne öyle her yeri de ortaya koymanın anlamı yok [Erkek kadın dahil ] benim görüşümdür kabul eden olur etmeyen olur saygı duyarım. Ama taytın üzerine bi şort giyse performanstan da birşey düşmez zannımca.

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç.

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Kudret Kurtcebe hocam istanbuldan izmite geliyorsunuz demek bende izmitte oturuyorum bisikletliler dernegi kocaeli temsilciligini biliyor musunuz?

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açıkçası artık bu söylemleri iplemiyorum herkes birşeyler söyleyip duruyor bende sen kendi işine bak deyip arkamı dönüp gidiyorum tavsiye ederim karşındaki dumura uğruyor.

corokodeus

Üye
Tepki
14
İsim
Gjbddgh
@UtkuSener katiliyorum anlatmakla olmuyo o para bisiklete verilirmi diyo kendi gunde 30 tl sigaraya veriyor elindeki telefonu saymiyorum bile yeni model ciktikca yeniliyor cahil cahil konusma diyorum sen bisiklete binince cahil olmadinmi asıl sen cahilsin o parayi bisiklete veriyorsun diyor ben bunlarla nasil anlasayim bilemedim en iyisi yas odun :)

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
dışlanması değilde "önemsenmemesi" şeklinde düzeltilmesi muhtemel ifade.

dışlamak bambaşka bir terim. değil bisiklet herhangi bir "şey" için insanı dışlayamazsın. yok öyle bir şey. türkiye'de bisiklet kültürü olmadığı için bisikletliler önemsenmiyor. altındaki güzelliğe "çocuk oyuncağı" muamelesi yapılıyor. çok fazlada abartmamak lazım aslında. kimseye faydası olmaz. bu konu ile alakalı resmi-gayri resmi kuruluşlar, gruplar ancak propaganda yapabilir. insanları bilinçlendirebilir. başka türlüde bir çözüm göremiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Toplumda spora çok önem verilmediğinden kaynaklanıyor. eğer gerçekten önem verilse kimse çıkıpda yuh kardeş o kadar para verilirmi demez.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Serkan Mıstınoğlu onlar bizi kabul etmiyor önümüze kırıp frene basıp park etme numarası yaparak rampalarda vs önümüzü kesiyorlar kapıları bizim geldiğimizi gördükleri halde park yasak olmasına rağmen yolun 2 şeridini işgal ederek park ederek bisiklet yollarını kapatıyorlar. Altında 4 teker olunca bisiklet nedir ya benim önceliğim var kimseyi beklemem bisiklet beni beklesin kapımıda açarım bisiklet yolunuda kaparım yoluda keserim zihniyetindeler...

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Verdikleri tepki gram umrumda olmasa da insan yine de çevresindeki 1-2 kişiden destek bekliyor. Ama yok.
Bir söz vardır ya hani herkesin yaptığından farklı bir şey yaparsan dışlanırsın diye aynen öyle. Adamlar o kadar monoton ki sabah atla arabaya işe git akşam yine atla arabaya eve gel sonra uyuyana kadar tv. seyret. Bu kadar gereksiz hayat yaşayacağıma yaşamam daha iyi.
Para konusuna da gelince. E kardeşim sen yok art arda çekim özelliği var şusu var busu var diye 2500 tl yi bir telefona bayılıyorsun ya. Hemde max. 1-2 sene kullanmak için. O kadar para veriyorsun şarjı seni bir gün bile idare edemiyor.
Tek istediğimiz trafikte biraz olsun saygınlık. Ama o da yok. Devlet bütün yolu benim arabalı abim ablam için yapmış sanki.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@aeneskra MOTOSİKLETE SEYTAN İCADI 2 TEKER TAŞIT MI OLUR DİYEN ZİHNİYET BİSİKLETİ DE ÇOCUK OYUNCAĞI OLARAK GÖRMEYE DEVAM EDİYOR DEĞİŞEN BİŞEY YOK...

• Beğen
Tepkiler: corokodeus
Tepki
18
İsim
Enes
Bisiklet
Colnago
Bak bak koca koca insanlar utanmadan bisiklete biniyor:) Bir de o üzerindeki tayt mi ne terbiyesiz bunlar :)

Araba kullananların araba kullanmanın bisikletten daha kolay olduğunu söylerken.
2 teker üzerinde denge problemi yasayacak çok insan olacağını doğuruyor bu.
Bu nedenle evinden markete veya bir deniz kenarına arabayla gidip sağ sağlim dönmek varken bisikletle gönderip kolunu bacağınımı kırdıracaksınız.
Beceremeyenlerin burun kıvırdığı spor dalıdır gözümde hep bu bisiklet sporu.
Hiç futbol oynanamıs bir insanın halı saha macında ne işim var demesı gibi.Yetenek kabiliyet gerektirebilecek bir hadise.
O yüzden bu sporu hafife almıyorum alanları tınlamıyorum.
Karşıma bunun çocuk oyuncağı olduğunu dile getiren 500 vatandaş cıkarsalar.
Ben onlarla araba sürerek istdan karsa giderim.
Ama onlar benimle bisikletle 150 km ye gelebilecekler mi?

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
market seköründe calisiyorum bisikleti aldım ilk gittim.iş arkadaslarım farları filan görünce o ne öyle cocuk gibisin dediler.Güvenlik için dedim.Tabi anlamazlar.zaten markete girdim bisikletle depoya koyuyorum.kasklı eldivenli filan görünce müşteriler uzaylı görmüş gibi bakıyorlar.evdeki cevrem aynı sekilde buna bu kadar para verilirmi cocukmusun git evlen bunlarla uğrasma bıdı bıdı gibi laflar.Aynı düşüncelere sahip sevgilimle kavga ettim bu yüzden.EE sonuç ne; ben hala bisikletimle işe gidip geliyorum,illaki zamanla alışıp susacaklar cokta tın.o rüzgarı hissetmek giderken çok mükemmel bisey benim için.İnsanlar hep kendileri yapamadıkları şeyleri başkalarının da yapamayacağını söylerler yada alay ettiklerini düşünürler ti ye alırlar lakin umursamadığını görüklerinde hersey çözüme kavuşur :)

Trafikte çok dürzü var gecen aksam iş dönüşü bir ara sokakta bayır cıkarken yolda set vardı araç yavasladı ben solladım gectim.düzlükte gücüm azaldı kenara gectim yol verdim.sağa sola araçlar park etmişti,tek şeritti yol.araç hızlandı bende hızlandım ama mesafeyi korudum çünkü birsürü cukur ve tümsek vardı görebilmek için.Adam birden ani fren koydu lastik kaydırdı hiç birşey yokken.Çarpmadan son anda durdum.Sonra bastı gitti.Böyle insanlarda var trafikte işte.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@devilmycarlos bazı ehliyeti bile olmayan gençlerde yapıyordu bana motosikletle giderken önümde spin atarak kaydırıp durup gaza basanlar vardı bisikletlede şimdi bazı yine ehliyei bile olmayan lar yarışmaya çalışıyor ışıklarda falan durunca tozumu yuttururum falan diye dalga geçenler bile oluyor kaydırıp gaz verenlerde oluyor önümde neler var aslında anlşatmaya kalksak yolda arabasından içine tuvaletini yaptığı su sısesını bızım emnıyet serıdınde geldığımızı gorerek atanlar sıgara falan atanları saymıyorum hepsi ile kavga etmeye kalksak herhalde çoktan ya biri beni vurmuştu yada ben başkasını...

ha birde laf atan kufur edenler var durduk yere komıklık yapacaklar akıllarınca yada yanındakı kızlara espri yapacaklar

(link)

sonra bir de ironi yaptık derler kufur ve hakaretın ironisi olmaz...

toplumda tanınan kişilerin bisikletliye böyle bakması sayesinde ülkemizdeki bisikletin durumu budur

bugun işveç krallıkla yönetilir keza hollanda

oranın başbakanı bisikletle işine gider gelir makam arabasını kesinlikle kullanamaz sadece devlet işlerinde çok zorunlu durumlarda kullanır...

Tepki
18
İsim
Enes
Bisiklet
Colnago
@devilmycarlos
Abi bir yapamadıgım bu iş ile ev arası kullanamıyorum. Çok uzun mesafede her ikisi arası. Size söylenenler tıpa tıp bana da söylendi. Evlilikle bisiklet surmenın arasındakı bağı hala anlamış degilim:) 3000 ne bisiklet alıp 2000 daha verseydın araba alsaydın diyen zihniyeti hiç anlamış degilim :) araba fiyatlarından alakaları olmadıgı gibi bisikleti cok pahalı goruyorlar. Bahsettiğiniz gibi rüzgardakı özgürlüğü hissetmek lazım. Bunu yasayan birinin bu ozgurlugu bırakacağını asla dusunmuyorum. Kaç defa diz problemi cektim ne rahatsızlıkar gecirenler var ama hepsinin aklında tekrar sürebilecekmiyim oluyor.

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Şu " bisiklete bu kadar para verilir mi " muhabbetinin tek bir çözümü var bi market bisikletine binicek bide sağlam bi bisiklete binicek aradaki farkı anlasın.Bende foruma ilk geldiğimde " o kadar para verilir mi salak mısınız " diyordum.Şimdi anladımki durumum olsa daha fazla vericeğim herşeyin iyisi var.Bunları diyen adam her zaman " audi çok güzel mercedes alıcaz" derler neden diye sorduğumuzda daha hızlı daha rahat daha konforlu derler biz sanki başka şeylerden bu kadar para veriyoruz

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Cem Ç.

aynen öyle kardeş.Bu memlekette karşısındaki insana saygısı kalmamış kimsenin.Bir tartışmada biraz alttan alsan tartısmayı uzatmak istemesen korkak sanıyorlar daha da ezmeye calişiyorlar.Bütün bunların başlangıcı bence tv lerdeki esra erol tarzı programlarla başladı ve tabi ki internet.90 lı yıllarda bu kadar saygısızlık ileri seviye değildi.Otobüste genc liseli kızları görüyorum,yaşlı amcaya yer verirmisin diyen bayanla nerdeyse saç başa kavga edecek düzeyde saygı yoksunlugu.nerden tutarsan elde kalıyor.Spor,bisiklet vs gibi konulardan önce insanlarımızın bu depresif durumlarının çözülmesi lazım.Hiçbir insan kendini düzeltmeye çalışmadıkça böyle gelmiş böyle gidecek.Keşke herkesin kafada bir çip olsaydı da böyle problemli zihniyetler formatlanıp içine sevgi saygı alçak gönüllülük aşılanabilseydi.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

birkimse123

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
kk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Buyrun yorum sizin.
"Bisiklete 1000 lira verilir mi?"
"Kafandaki ne oyle uzayli gibi?"
"Araba alsaniza suna bisiklete biniyor hala" - Babaannem
"Tayt mi giyeceksin?"
"Ben kask giymem o ne oyle cok cirkin tipine ...."

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Ben de bisiklet ve bisiklete binme hakkında çok şey duyuyorum. Çoğu cahilce oluyor ve cevap verme gereği de duymuyorum.
Zamanında atalarımız böyle tipler için en güzel cevabı vermişler; it ürür kervan yürür.