Topbaş: Doğalgazı bonkör kullanmayın

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Ocak 2006
Mesaj
1.532
Tepki
1.666
Şehir
Ataşehir
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in "2 günlük stoğumuz var" açıklamasının ardından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluları doğalgaz kullanımı konusunda tasarruflu olmaya davet ederek, "bonkörce davranmamak lazım" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara doğalgaz kullanımı konusunda tasarruflu olmaları uyarısında bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Afet Koordinasyon Merkezi’nde doğalgaz sıkıntısı ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Topbaş, İstanbulluları doğalgaz kullanımı konusunda "tasarruflu olmaya" çağırırken, "tüm odalarınızı ısıtmayın" dedi. Bilinçli tüketici olmak gerektiğini ifade eden Topbaş, tasarruf tedbirleri kapsamında doğalgazdan elektrik üreten yedi fabrikanın doğalgazının kesildiğini açıkladı. Sanayi kuruluşlarının da ekonomi için önemini hatırlatan Topbaş, henüz konutlarda bir sıkıntı beklemediklerini söyledi.


(HHA)
 
  • Beğen
Tepkiler: huseyinsak
Scudo

BF Okuru

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
311
Tepki
275
hangi ekonomik şartlada doğalgazı kim bonkörce kullanabiliyor acaba.laf ola beri gele işte..
 

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Ocak 2006
Mesaj
1.532
Tepki
1.666
Şehir
Ataşehir
KARTONSAN'da üretim tamamen durdu


Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş (KARTONSAN) Üretim Müdürü Bülent Kaya, doğalgaz kesintisi nedeniyle üretimi durdurduklarını ve 400 çalışana izin vermeyi planladıklarını bildirdi.

Bülent Kaya, doğalgazın kesilmesiyle enerji üretemediklerini, bu nedenle de üretimin dün kısmen, bugün de tamamen durduğunu söyledi.

BOTAŞ ile yapılan görüşmelerde doğalgazın uzun süre gelmeyeceğini öğrendiklerini ifade eden Kaya, “Doğalgaz kesintisi nedeniyle günlük 450-500 ton üretim kaybımız söz konusu. Fabrika çalışmayacağı için 400 çalışana ücretli izin vermeyi planlıyoruz” dedi.
Kaya, Türkiye'nin enerji politikasının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini sözlerini ekledi.

GOODYEAR'IN AÇIKLAMASI
Goodyear Lastikleri TAŞ Halkla İlişkiler Müdürü Nedret Türkkuşu da, İzmit'te kurulu fabrikada elektrik üretimi için kullanılan oto-prodüktör tesislerindeki doğalgazın dün saat 11.00 itibariyle kesildiğini ve elektrik ihtiyacının şehir şebekesinden karşılandığını belirtti.

Lastik imalatı için gerekli buharın temin edilmesinde kullanılan doğalgazda bir kesintinin yapılmadığını ifade eden Türkkuşu, ”Üretimin durması söz konusu değil ama elektriği şehir şebekesinden aldığımız için maliyette artış olacak” dedi.

A.A