Topbaş: Doğalgazı bonkör kullanmayın

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Derya AKYILDIZ tarafından paylaşıldı.

 1. Derya AKYILDIZ

  Derya AKYILDIZ Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.551
  Beğeniler:
  1.813
  Şehir:
  Ataşehir
  Seviye:
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in "2 günlük stoğumuz var" açıklamasının ardından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluları doğalgaz kullanımı konusunda tasarruflu olmaya davet ederek, "bonkörce davranmamak lazım" dedi.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara doğalgaz kullanımı konusunda tasarruflu olmaları uyarısında bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Afet Koordinasyon Merkezi’nde doğalgaz sıkıntısı ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Topbaş, İstanbulluları doğalgaz kullanımı konusunda "tasarruflu olmaya" çağırırken, "tüm odalarınızı ısıtmayın" dedi. Bilinçli tüketici olmak gerektiğini ifade eden Topbaş, tasarruf tedbirleri kapsamında doğalgazdan elektrik üreten yedi fabrikanın doğalgazının kesildiğini açıkladı. Sanayi kuruluşlarının da ekonomi için önemini hatırlatan Topbaş, henüz konutlarda bir sıkıntı beklemediklerini söyledi.


  (HHA)
   
  huseyinsak bunu beğendi.
 2. specialagent

  specialagent Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Eylül 2004
  Mesajlar:
  562
  Beğeniler:
  388
  Şehir:
  İSTANBUL
  Seviye:
  hangi ekonomik şartlada doğalgazı kim bonkörce kullanabiliyor acaba.laf ola beri gele işte..
   
 3. #3
  Derya AKYILDIZ

  Derya AKYILDIZ Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.551
  Beğeniler:
  1.813
  Şehir:
  Ataşehir
  Seviye:
  KARTONSAN'da üretim tamamen durdu


  Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş (KARTONSAN) Üretim Müdürü Bülent Kaya, doğalgaz kesintisi nedeniyle üretimi durdurduklarını ve 400 çalışana izin vermeyi planladıklarını bildirdi.

  Bülent Kaya, doğalgazın kesilmesiyle enerji üretemediklerini, bu nedenle de üretimin dün kısmen, bugün de tamamen durduğunu söyledi.

  BOTAŞ ile yapılan görüşmelerde doğalgazın uzun süre gelmeyeceğini öğrendiklerini ifade eden Kaya, “Doğalgaz kesintisi nedeniyle günlük 450-500 ton üretim kaybımız söz konusu. Fabrika çalışmayacağı için 400 çalışana ücretli izin vermeyi planlıyoruz” dedi.
  Kaya, Türkiye'nin enerji politikasının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini sözlerini ekledi.

  GOODYEAR'IN AÇIKLAMASI
  Goodyear Lastikleri TAŞ Halkla İlişkiler Müdürü Nedret Türkkuşu da, İzmit'te kurulu fabrikada elektrik üretimi için kullanılan oto-prodüktör tesislerindeki doğalgazın dün saat 11.00 itibariyle kesildiğini ve elektrik ihtiyacının şehir şebekesinden karşılandığını belirtti.

  Lastik imalatı için gerekli buharın temin edilmesinde kullanılan doğalgazda bir kesintinin yapılmadığını ifade eden Türkkuşu, ”Üretimin durması söz konusu değil ama elektriği şehir şebekesinden aldığımız için maliyette artış olacak” dedi.

  A.A
   

İlginizi Çekebilir

1.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...
upload_2016-9-26_14-17-55.png
Birkaç yıldır yazdığım mesajlarda 'yokuş özürlü' olmaktan bahsediyordum. Bunu hep yazıyorum da, sakın ola bundan övündüğüm veya buna güvenip rakiplerimi yolda alt etme niyetim olduğu anlaşılmasın...
upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...