Tiyatroseverler Kulübü

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Devlet Tiyatroları sezonunun açılmakta olduğu şu günlerde forumda tiyatroyla ilgili bir başlığın olmadığını gördüm ve hemen kulübümüzün temelini attım arkadaşlar.

Tiyatroyla ilgili her şeyi takip eden müdavimler, bilet almak için kâh internet başında kâh gişe sırasında bekleyenler, fırsat buldukça giden tayfa, bir gün ben de gideceğim diyenler, tiyatro bize göre değil diye iç geçirenler kulübümüze hoşgeldiniz :hhhhhh:

Devlet tiyatrosu, özel tiyatrolar, şehir tiyatroları, tiyatro festivalleri ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabiliriz. Tiyatro oyunculuğu yapan veya daha önce bu deneyimi yaşamış arkadaşlar da vardır belki aramızda.:)

Devlet Tiyatroları yeni sezona yeni oyunlarla giriyor. Tiyatroseverler için güzel bir sezon olmasını diliyorum.

Scudo

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ömer Ş. Çok isabetli bir konu olmuş.Sanatın ve sanatçının yaşamın anlamını sorgularken yüzyıllardır varettiği bir olgudur Tiyatro...
Değerini -herşeye rağmen- bilip yaygınlaştırmalı,yozlaşan kültür yaşamına gerçek bir düzey katmalı...

İbrahima

Üye
Tepki
34
İsim
İbrahim
Bisiklet
Mosso
Ankara da tatbikat sahnesinin bütün oyunları iyidir. Devlet tiyatrosundan biraz pahalı tabi.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@İbrahima

Bir Delinin Hatıra Defteri orda oynuyor artık. Zamanında devlet tiyatrosunda oynarken bilet bulmak için gişe önünde sabahlayanları hatırlıyorum. Ben o oyunu devlet tiyatrosunda izlemiş şanslı seyircilerdenim. Behzat Ç.'den önce bilet almak mümkündü.:)

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Ömer Ş. Güzel konu elinize sağlık.
Ben de ilk biletimi aldım bu sezon. Osmancık, cüneyt gökçerde.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ankarada Devlet Tiyatrolarında oynayan Cyrano De Bergrac izlediğim en iyi tiyatroydu. 3 saat 15 dk.ydı ama gerçekten efsaneydi. Genelde Devlet Tiyatrolarına gittim. Biletler gerçekten ucuz. Oyuncular ve oyunlar kaliteli.

Benim olumsuz eleştirim yeni oyunların çok az çıkması. Bir yıl boyunca aynı oyunlara mahkum oluyoruz.

buluthakan

Üye
Tepki
63
İsim
bulut hakan
Bisiklet
Fuji
devlet tiyatroları oyunlarını Sakarya' da da izleme şansımız oluyor, sezon boyunca Sakarya Büyükşehir Belediyesi vesilesiyle her hafta bir oyun iki akşam üst üste sahnede oluyor. Bir hafta önceden belediyenin sitesinden satışa çıkan biletler yaklaşık 1 saat içinde bitiyor, sürekli takipte olmak lazım :) bu başlık bana onu hatırlattı, hemen belediyenin sitesine baktım henüz etkinlik takviminde birşey gözükmüyor, takipteyiz :)

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@Kazuya

Ben de sezonu Akün'de İkinci Katil oyunuyla açıyorum. :)

@enes_vl

Cyrano de Bergerac yarısında çıktığım tek oyun :uzgnm: Kötü olduğu için değil ama çok uzun olduğu için Çayyolu'ndan erken çıkmak durumunda kalmıştım. Şiirsel, eğlenceli, çok hoş bir oyundu. Cyrano rolündeki Durukan Ordu'yu Giordano Bruno oyununda çok beğenmiştim. O oyun da benim için unutulmazlar arasındadır.

Biletlere zam geldi bu arada :ckskc: Ankara'da tam 15, indirimli 9 tl oldu.

• Beğen

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Devlet tiyatroları gerçekten kaliteli oyunculara sahip. Oyunları da genelde iyi oluyor. Biletler zamlanmamalı. Özel tiyatrolara göre çok ucuz evet, ama esasen özel tiyatrolar pahalı. Yani devlet tiyatrosunun bilet fiyatı olması gereken şekilde.

Keşke yıl içinde bütün devlet tiyatroları, bütün devlet tiyatrosu olan illere turneler düzenlese ve bir yılda onlarca farklı oyun izleyebilsek. Turne sayıları çok az.

Devletin tiyatrosu-sanatçısı olmaz gibi saçma laflar eden tipler ise keşke geberse. Çünkü o tiplerin bir kez olsun gidip bir devlet tiyatrosu oyunu izlediğini sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel bir gönderme olmuş."Ars Longa Vita Brevis": Sanat Uzun , Yaşam Kısadır...

• Beğen

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
İstanbul'da şehir tiyatrolarının çocuk oyunlarını çocuklu bisikletseverler kaçırmasın. Her haftasonu bir oyun var. Üstelik bir çok farklı sahneden bilet alabiliyorsunuz. Ben geçen sene çocuk oyunlarının farkına vardım ve her ay biletler satışa çıkar çıkmaz oğlum ve kendim için her haftasonuna bilet aldım. İnanın çocuk kadar ben de eğlendim. Stres atmak için bu kadar güzel bir terapi olamaz.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlarımın çekmiş olduğu; Ankara Sanat Tiyatrosu ile ilgili bir belgesel. İlgilenenler için aşağıda paylaşıyorum. Hem AST ı hatırlamak hem de dönemi anlamak için izlenmesi gereken harika bir yapıt. Şiddetle tavsiye ediyorum. Rutkay Aziz, Cezmi Baskın, Genco Erkal, Altan Erkekli röportaj yapılan üstatlardan birkaçı. İzleyenlerin daha önce izlemediğine pişman olacağına garanti verebilirim:)

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
İkinci Katil oyunuyla DT sezonunu açtım. 2,5 saat süren uzun bir oyun.
Oyun Macbeth'in arka yüzü gibi. Hani dizilerde spin-off olur ya bir karakterin hikayesi, bir kesit vs. anlatılır o türden. Macbeth'i daha önce okuduysanız veya izlediyseniz daha da oturuyor anlatılanlar. Benim beklediğimden çok iyiydi. Oyunun hikayesi, replikler, oyunculuklar -birkaçı dışında- çok güzeldi. Finali de etkileyiciydi. Güzel bir sezon başlangıcı oldu, sırada diğer oyunlar var. :harika:

1505998187215378080-b.png

Tepki
211
Bisiklet
Scott
İBB Şehir Tiyatrosu 'Ben Çağırmadım' isimli oyunda da madam karakterinin bir bisikletsever olduğunu belirtmek isterim:)

• Beğen

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Ankara Devlet Tiyatrosu oyunu Radyo-yu Hümayun'u tavsiye ederim. Akün Sahnesinde izledim. Çok eğlenceli bir oyundu :hhhhhh: Oyunculuklar da çok iyiydi.

images (1).jpeg

Oda Tiyatrosunda "Eyvah Nadir" i izledim. Çok beğendim. Mutlaka tavsiye ederim. "Tek kişilik dev kadro" denir ya öyle bir yetenek :) :harika:

15126514071467028682-b.png

Devlet Tiyatrosu yeni sezonda perdelerini açtı. Altındağ Tiyatrosunda "Misafir" oyunuyla açılışı yaptık. Yıllar önce turneye gelmişti, o zaman izlemiştim. O zaman da çok beğenmiştim yine çok güzeldi. Oyunculuklar şahane, konusu da çok. İzlemenizi tavsiye ederim :)

15379433751764334598-b.png

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Ankara DT oyunlarından 12 Öfkeli, Lüküs Hayat ve Maskeliler'i,
İstanbul DT'den Hırçın Kız ve Aziz Dostum Çehov'u,
Diyarbakır DT'den Amak-ı Hayal'i tavsiye ederim.
🎭