The golden arrow marka bisiklet hakkında

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@tall81

Ingiliz maliysa buyuk ihtimal bu degildir. Raleigh Golden Arrow'dur o, Raleigh marka Golden Arrow modeldir yani.

• Beğen
Tepkiler: ilker kızılçay
Scudo

Musti S.

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Salcano
@Mert E.

olabilir, şuan tam hatırlamıyorum memlekete gittiğimde tam olarak bakar öğrenirim resimlerinide paylaşırım.

Tepki
10
Çok teşekkür ederim mert bey benim için çok büyük bir gizemi çözdünüz ilginiz ve sabriniz için çok teşekkür ederim bütün arkadaşlara.

Tepki
10
Bütün arkadaşlara herşey için çok teşekkür ediyorum. Bisikletimin marushi marka bir japon bisikleti olduğunu ortaya çıkaran mert beye çok teşekkür ederim tekrar. Acaba bu japon şirketi bisikleti yaparken selenin tasarımını brooks danmı yürütmüş yoksa brooks mu yapmış onlara seleyi. Çünkü kullanılan materyaller ve şekil aynı brooks.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Halil KURT
Tepki
10
Merhaba arkadaşlar. Golden arrow model bisikletimin cumartesi günü resimlerini çekip buradan paylaşacağım. Japonya menşeli bir bisiklet olduğunu daha önce keşfetmiştik ve enazından yapım yılına ulaşmak için Japonya'dan eski bisikletleri tamir ve restore eden bir kişiyle mail yoluyla bağlantı kurdum oda diğer fotoğrafları bekliyor tarihleme yapabilmek için sadece sele ve arma ile 1960 öncesi olabileceğine kanaat getirdi. Cumartesi günü yeniden toplayıp bisikleti fotoğraflarını paylaşarak onun görüşlerini de buradan paylaşabilirim. Saygılarla

Tepki
10
Arkadaşlar yarın daha iyi resimler ekleyebileceğim ama şimdilik bunları ekliyeyim dedim. Sizlerinde yardımı ile biraz bilgi edinmem lazım . Şimdiden teşekkürler.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Tepki
10
Merhaba arkadaşlar Japonya'dan bağlantı kurduğum ve bana çok yardım eden arkadaşım Richard yaptığı araştırma sonucu Golden arrow modelinin 2. sini bulabilmiş ve o modelin rozetini yollamış. Bu modelden daha eski olmalı seninki diyor yani 1956 modelden daha eski. Belki maruishi firmasıylada görüşebilirsem tam modelini bulabilirim. İnşallah yakın zamanda restorasyonuna başlayabilirim seleyi söküp temizliğini yapmaya başladım.

(link)

(link)

Musti S.

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Salcano
babamın bisikletide bunun aynısı bordo renk ve çok daha iyi durumda, ama biz İngiliz malı diye biliyorduk doğrusunu öğrenmiş olduk :)

Tepki
10
Aynı golden arrow sa eğer benim bisikletimde yaşını tam olarak belirliycek izler pek yok. Yani markanın yazdığı biryer bir japonca harf yada bir belge. Eğer birgün fırsat bulursanız tüm detaylarının fotoğraflarını çekip buradan yayınlayın belki maruishi bisiklet firmasıyla bile bağlantı kurabiliriz.

Musti S.

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Salcano
Bisikletin yanına gittiğim zaman ayrıntılı bir şekilde resimlerini çekip paylaşıcam ,gitmem 1-2 ayı bulabilir ruhsatı duruyosa orda şaşe no gibi bilgilerde olabilir, 68 de alınmış diye biliyorum bizimkini.

Tepki
10
Anladım siz bütün detayların resmini çekersiniz tüm logolar tüm seri numaraları rozetler yazılar ruhsat vb. Bende resimlerinizi kullanarak benim bisikletimi tarihliyebilirim. Hiiiihihih:evil::D:rolleyes::alkis:

• Beğen
Tepkiler: Burhan Balaban
Tepki
10
Tekrar merhaba arkadaşlar pek vakit bulamıyorum bisikletlerle uğraşmak için. Ama maruishi golden arrow seleyi büyük ölçüde restore ettim resimlerini ekliyorum.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Halil KURT

Üye
Tepki
211
İsim
Halil KURT
Bisiklet
Raleigh-USA
İlker bey selamlar bendeki Golden Arrow un jantları28 ve ön arması sizin yukarıda koyduğunuz mavili olan amblem bu da modelinin 1958 olduğunu mu gösteriyor. Ben de bu bisikleti İngiliz sanıyordum.