The 300

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
filmin bütçesi hakkında bilgisi olan varmı acaba . yani nekadara mal olmuş bu film......

Scudo

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çekim masrafı 65 milyon doları bulmuş.gösterime girdikten 10 gün sonra sadece amerikada 127,5 milyon dolar gişe hasılatı ile rekor kırmış...

artofriding

Daimi Üye
Tepki
261
Bu filmi izlemeye hiç gerek yok, yine aynı şeyler, batı ırkçılığı ile dolu olduğu kesin.Zaten abd kazanamadığı savaşları hep filmlerde kazanmaya çalışır ya(vietnam), onun gibi birşey.Tarih bilmeyen insanımız da maalesef yunan hakkında iyi, iran hakkında kötü fikirler oluşturabilir bilinçaltında.

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@oxsy

paranın gücü . birde biz yapsak ama biz 1 milyon dolara bile yapsak kesin zarar ederiz . nede olasa türk filmi oluyor markadan kaybederiz başta ..
ama abd de yapıp oradaki şirketler üzerinden satışa sunulabilir yani içten çalışmak lazım ..
o zaman kendimize göre barbarları tanımlarız. ne güzel olur.
parada kazanırız bakalım bu Çanakkale savaşı ile ilgili film nasıl ...
inşallah başarılı olur para kazandırır da devamı gelir.

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Filmlere ideolojik anlam yükleyenler hakkında hiç hoş düşünmem, bu gözle bakanların filmden bir halt anlamadığına da eminim, bence film birçok yönüyle çok güzeldi, çok eğlendim izlerken, ama beğenmediğim görüntü efektleri de vardı, 10 üzerinden 8 rahatlıkla veririm.

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Biz izlerken ekranın tepesinde sayaç çıkacak sandık :D Hani şu Hot Shots 2'deki gibi :D Ben hoşlandım filmden en azından bolca güldüm :) Body çalışmış 300 kasabın hayatta kalma mücadelesi konusu bu :)

Onun dışında benzer bi filmi biz çeksek biz de kendi ırkımızı sürünüyo şeklinde göstermeyiz dimi :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Güzel film. Gladyatörü andıran bazı sahneler dikkatimi çekti. Başak tarlasında bekleyen eş ve çocuk gibi. Yeni uygulanan teknikler ilgi çekici. Çizgi roman tadı veriyor.
Sanat eserlerinde gerçeklik veya tutarlılık aramak sanata hakarettir. Sanat zaten biçimin ve özün çarpıtılması ve yeniden yorumlanmasıdır.

Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman Şatır

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@artofriding

Neden izlemeye gerek yokk .. Sanırım efekt duygusun sende gelişmemişş .. Bu filmin bu kadar gişe rekoru kırması ana konudan ziyadee sergilenen efekttir .. Film cekimlerii tamamen dijital ortamda cekildi .. Bu film bence bir saheser ..

• Beğen
Tepkiler: Süleyman Şatır

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
@Ergün (Divinity)

bence de yani. iranda da o kadar güzel-etkileyici filmler çekecek gelişmişlik olsun onlarda madem abd'i falan kötülesinler.. aynı şey türkiye için de geçerli..

filmden çok eylendim ben, efektler ve müzikler harikaydı, yavaşlatılmış çekimler özellikle tadına doyulmaz sahnelerdi.

yaptığım en büyük hata filme bayaa bi milliyetçi olan bi arkadaşla gitmem oldu; filmden sonra aşırı miktarda küfür dinlemek zorunda kaldım, gereksiz yere savrulan küfürlerdi bence.. :eek: :eek: :eek:

ben imdb.com'da 9/10 verdim filme, ki sonuna kadar haketti diye düşünüyorum...

rahat rahat izlemek lazım işte filmi, kasmaya gerek yok illa o kadar kötü şeyler çıkarmak için..

Cemowski

Daimi Üye
Tepki
105
bu filmi çok beğeniyorum fragmanlarını gördüm ama gidemedim filme

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
git gitt dostum kacırmaa .. Acaip bi bas var filmde koltuklar sallanıor :)

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
bu filmde bütün herşeyi gözardı edip de,ideolojik kaygılara girerek,doğu-batı savaşı mantalitesiyle izleyenler çok büyük hata yapmış olurlar !!!

inanılmaz bir hayal gücü ve görsel efektler vardı,tarih ile fantastiği birleştirmek hep aklımda olan birşeydir ve bu filmde bunu görünce ayrıca bir hoşuma gitti..

daha önce de çizgi roman tadında sin cityi izlemiştim ama o,bu film kadar başarılı değildi..
bu filmde görsel efektlerin dışında aynı zamanda gayet başarılı bir senaryo işlenmiş ve sizi de bu hikayenin içine çok başarılı bir şekilde dahil ediyorlar,hatta izlerken o kadar kaptırmışız ki;güldükleri sahnede biz de koptuk arkadaşla,sanki biz savaşıyor,biz dalga geçiyoruz :) adamlar resmen kendilerine güvenle bütün düşmanlarının üstesinden geliyorlardı..
işte bunu ve bunun gibi birsürü duyguyu (kahramanlık,ihanet,aşk,sadakat vs vs..) çok güzel hissettiriyor izleyiciye...

perslerin kralı (ne müthiş bi görsellikti o,tahtı falan,bittim :) ),savaşcıları,fantastik karakterler....spartalılara hainlik yapan yaratığın (adını unuttum) harem gibi mekandaki,okların üstünüze geldiği andaki sahneler tekrar tekrar izlenesi...

ben gerçekten çok beğendim bu filmi..

kesinlikle izlenmeli.

(burdan bana bu filmi duyuran arkadaşlara da teşekkürü bir borç bilirim :))))) )

azrail

Üye
Tepki
8
Ghost Rider gibi 300 de, başarılı bir fragmanla çok iyi pazarlanmış, gereksiz,ucuz senaryolu filmler, bence.. Ama, tabii ki her malın bir alıcısı olacaktır.. Ben para verip gitseydim kahrolurdum.. Arkadaşım almış ona eşlik ettim, ama yine de üzüldüm verilen paraya..

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
arkadaşlar ben izledim kaçırmayın derim :)