Tern Kullanıcıları Kulübü

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Tern A7 bisikletimin rublesini 28 yerine megarange 34 ile değiştirmek istiyorum. arka aktarıcı üzerinde tourney rd ty 21b yazıyor ama bacak boyu yazılmamış. megarange ruble alsam mevcuttaki arka aktarıcı destekler mi, yoksa bir de uzun bacaklı aktarıcı mı almak gerekir?
RD-TY21-B'nin hem kısa hem uzun bacaklısı var: (link) , (link)
SS ya da GS işareti var mı üstünde?
Kısa ise (link) ile kullanılabilir ama zaten az daha ekleyip uzun bacaklısı ((link), (link)) alınabiliyor.
Zincire bakla eklemek de gerekebilir ama kısa bacaklı ise bakla eklemek kurtarmaz, attırıcı bacağının üst dişlisi mega range dişlisine çarpar, zinciri geçiremez.
Göz kararı da aşağı yukarı anlaşılır aslında. 14-34 ruble 14-28'den 1.5 cm kadar aşağıda bitiyor (çapları yaklaşık 14 ve 11 cm). 14-28 ile bacağın üst dişlisi arasında 2 cm'den biraz fazla pay varsa uzun bacaktır, kurtarır.

Scudo

fell4tress

Üye
Tepki
5
İsim
Aykut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@cosmos16
@cosmos16
kesinlikle bekle. Bende 2016 var illallah ettim. Aktarıcısı ayrı dert aktarıcının makarası ayrı dert, katlanma mekanizması dert(bütün gövde yükü 5mm vidaya biniyor, ve sonunda kırıldı. Bu konuda yabancı sitelerde konular var. Mesela tern catastrophic frame failure yazarsanız googlea orda tartışmaları görebilirsiniz. Neos aktarıcı ters yönde çalışıyor, bir arkadaş bunun için vites kolu aramış bulamamış, yukarılarda yazılı.
Ayrıyeten ben fikrimi söyleyeyim Tern bisiklet alınmaz. En azından Dahon varken alınmaz. Dahon un daha güvenilir ve köklü ve tecrübeli bir firma olduğunu düşünüyorum.

@Mydonose2 Fotoğrafta gördüğünüz gövdeleri birleştiren menteşenin vidası yüke dayanamadı ve bir süre sonra koptu. Menteşe vidası üstten başlayıp alta kadar devam ediyor normalde ama bendeki vidanın alt kısmı kopuk. Sadece bir miktarı içerde kalmış duruyor.

Çözüm yeni bir menteşe vidası. Tabi önce matkapla içerde kalan vidayı çıkarmak gerekecek.

Bu tern'in alnında büyük bir lekedir. Sorunlu gövdeler geri çağrılmalı diye düşünüyorum. Tasarım hatası bir problem.
Yalnız burada paylaşmış olduğunuz bisiklet Tern değil sanıyorum :) Resimdeki menteşe vidası kopuk model bisikletin katlama mekanizmasına ve de sele kelepçesine bakarak kesinlikle Dahon olduğunu söyleyebilirim 👍🏼 birşeyler paylaşırken daha net ve emin olunarak paylaşmak lazım sanıyorum insanları yanlış yönlendirmemek adına. Saygılar..

fahofb

Üye
Tepki
27
İsim
Ömer
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba İlan nasıl açılıyor bulamadım.Tern Link D8 katlanır bisikletimi satıyorum temiz durumdadır. Herhangi bir arıza çalışmayan aksamı yoktur. Fiyat olarak 9800 TL istiyorum. İlgilenen arkadaşa özelden mesaj atarsa resim yollayabilirim. İstanbul'da yaşıyorum dileyene Beylikdüzünde bisikleti gösterebilirim.

fahofb

Üye
Tepki
27
İsim
Ömer
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaşlar Tern Link D8 katlanır bisikletimi nakit ihtiyacım sebebiyle satıyorum temiz durumdadır. Herhangi bir arıza çalışmayan aksamı yoktur. Fiyat olarak indirim yaptım 9200 TL istiyorum. İlgilenen arkadaşa özelden mesaj atarsa resim yollayabilirim. İstanbul'da yaşıyorum dileyene Beylikdüzünde bisikleti gösterebilirim.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar Tern Link D8 katlanır bisikletimi nakit ihtiyacım sebebiyle satıyorum temiz durumdadır. Herhangi bir arıza çalışmayan aksamı yoktur. Fiyat olarak indirim yaptım 9200 TL istiyorum. İlgilenen arkadaşa özelden mesaj atarsa resim yollayabilirim. İstanbul'da yaşıyorum dileyene Beylikdüzünde bisikleti gösterebilirim.

Bisikletin
detaylı
fotoğrafları
satılma
olasılığını
yükseltecektir
derim...

• Beğen
Tepkiler: fahofb

fahofb

Üye
Tepki
27
İsim
Ömer
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaşlar Tern Link D8 katlanır bisikletimi nakit ihtiyacım sebebiyle satıyorum temiz durumdadır. Herhangi bir arıza çalışmayan aksamı yoktur. Fiyat olarak indirim yaptım 9200 TL istiyorum. İlgilenen arkadaşa özelden mesaj atarsa resim yollayabilirim. İstanbul'da yaşıyorum dileyene Beylikdüzünde bisikleti gösterebilirim.IMG_20220619_175850.jpgIMG_20220619_175900.jpgIMG_20220619_175904.jpgIMG_20220619_175918.jpgIMG_20220619_175855.jpg

fahofb

Üye
Tepki
27
İsim
Ömer
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaşlar Tern Link D8 katlanır bisikletimi nakit ihtiyacım sebebiyle satıyorum temiz durumdadır. Herhangi bir arıza çalışmayan aksamı yoktur. Fiyat olarak indirim yaptım 9200 TL istiyorum. İlgilenen arkadaşa özelden mesaj atarsa resim yollayabilirim. İstanbul'da yaşıyorum dileyene Beylikdüzünde bisikleti gösterebilirim.290159 dosyayı görüntüle290161 dosyayı görüntüle290162 dosyayı görüntüle290163 dosyayı görüntüle290160 dosyayı görüntüle
İlan güncellendi fiyat 8.900 TL ihtiyacı olan kaçırmasın.

fahofb

Üye
Tepki
27
İsim
Ömer
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba arkadaşlar Tern Link D8 katlanır bisikletimi nakit ihtiyacım sebebiyle satıyorum temiz durumdadır. Herhangi bir arıza çalışmayan aksamı yoktur. Fiyat olarak indirim yaptım 9200 TL istiyorum. İlgilenen arkadaşa özelden mesaj atarsa resim yollayabilirim. İstanbul'da yaşıyorum dileyene Beylikdüzünde bisikleti gösterebilirim.290159 dosyayı görüntüle290161 dosyayı görüntüle290162 dosyayı görüntüle290163 dosyayı görüntüle290160 dosyayı görüntüle
ARAKADAŞLAR ALMAYI DÜŞÜNEN OLURSA 8000 TL'YE VERECEĞİM

fahofb

Üye
Tepki
27
İsim
Ömer
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Son fiyat 7500 oldu almak isteyen olursa, bundan aşağı satmayip kullanacağım

• Beğen
Tepkiler: Ciclista
Tepki
118
İsim
Celal
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Selamlar arkadaşlar.

2 adet elektrikli bisiklet tecrübemden sonra ilki sıfır rks jeep fm 5 modeli ve diğeri 2. el alba fold 2 modeli satarak şu anda elimde katlanır bisiklet olsun mantığıyla katlanır bisiklet arayışına girdim. Şehiriçinde bisikleti aktif şekilde kullanıyorum.katlayıp sedan arabanın bagajına koyuyorum ve istediğim yere götürüyorum. Bu anlamda katlanma olayı ve katlı halde sürebilmek önemli ,kalite önemli çünkü sağlamlık ve kalite önemli benim için. En beğendiğim model Tern Link D8 modeli fakat fiyatları baya bir yükseldi. Şu anda üst segmentte Tern Link C8 2022 9000tl ve Dahon mu D8 10.000 tl , orta segmentte ise Carraro flexi 108 6200tl ve Pegeout F12 6000tl modellerine baktım. Daha önceki katlanır deneyimlerimden çıkarak bisikleti katlanır halde sürmek önemli ve direksiyonun dışa katlanması da daha pratik geliyor bana ve 8 vitesli modellere bakıyorum . Tern Link C8 i beğendim, boyum 1.78 Link C8 in sabit gidon olması sorun olur mu acaba ? kullanan da çok az kişi var kullananlar memnun mu ? Bi kaç kişiye bu modelleri sordum onlar link d8 alabiliyorsan onu al yoksa Link C8 alacağına Carraro flexi 108 al dediler. Bu arada carraro flexi 109 buldum 2. el uygun fiyata ama tarzı yarış bisikleti gibi lastikler baya ince çamurluk ve arka bagaj yok onu öneren var mı ? Bu arada elektrikli bisiklet konusunda yardıma ihtiyacı olan varsa yardımcı olurum.
instam celalcyhndemir
Tern Link C8 - Dahon mu D8 (
Carraro Flexi 108 - Pegeout F12
Carraro flexi 109

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Elinizdeki elektrikli katlanir bisikletkeri satip elektriksiz, normal katlanir bisiklet’e geçme nedenleriniz nedir acaba ?

Bende katlanır var muhabbet başladı mı elektrikli mi ? Elektrikli olsaydı iyiydi vs gibi konuşuyorlar . Yahu diyorum şöyle böyle falan fistan . Sizdeki nedenleri de ekleyeyim muhabbetlere ))

Tepki
118
İsim
Celal
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Elektriklinin mantığı sizi belli kademelerde belli hızlarda efor harcamadan götürebilmek. mesela 3. kademede 18 , 4. kademede 22 , 5. kademede 25kmh . Katlanıra takılan motor size ufak bir direnç illaki uyguluyor ve bir miktar ağırlığı da sözkonusu.

Batarya 18650 pillerle yapılıyor. En maliyetli kısım batarya kısmı bunlar eğer 37 volt bir batarya ise 3.7 volt 18650 10 arlı gruptan batarya yapılıyor. Burada mesela bir pilin kapasitesi 3200mah ise 30 adet pil 9.6 ah, 40 adet pil 12.8ah, 50 adet pil 16ah batarya yapar. burada menziliniz bu batarya kapasitesi kadardır. elektriklide yorulmadığınız için menzil problemi kalmıyor pek. bir süre sonra günde 40-50km ler bile yapabiliyorsunuz ama elektriklide de pedal atarsanız burada amacı size destek olmak ve sizi çok yoracak yerlerde de sizi efor sarfetmeden götürmek esas amacı. Yani siz düz yolda bisikletinizle 20 ile gidiyorsunuz sizi 5. kademede 25 e çıkarır siz yine pedal atarsınız senkronize şekilde bataryayı yormadan gidersiniz ama sizi 35 e çıkarması saçma çünkü bu sefer sürekli pilden yer sizin pedal atmanız sadece pedal sensörünü uyarmaya yarar çünkü siz o hızlarda gitmiyorsunuz. Elektriklide bir bataryaya bağlısınız ve rahata alıştığınız için kondüsyonunuz gelişmez haliyle rahat seyahat, sıcak havalarda konfor olur bu olay spor odaklı değil de ulaşım amaçlı oluyor artık ama yine de pedal attığınız için bir yerde daha konforlu bir sürüş de denebilir.

Gelelim benim sattığım bisikletlere ;

-Rks de ince tekerlide normal şekilde 15kmh ile gidiyorsun seni istediğin hızlara getirmek için sürekli pilden yiyor . bisiklet mühendislik olarak zayıf ağırlığı 24kg civarı idi . Mekanik disk fren vardı gerçekten katlanırlar için disk fren çok gereksiz onu hidrolik fren yaptım zırhlı lastik taktım sele vs değiştirdim ona rağmen sattım. çünkü normal bisikletle de ben 20kmh ile gidiyorum.
-Alba ondan daha iyi normal hızda 18-20 kmh civarında gidiyorsun, alba 20kg civarı ,bisiklet olarak daha kaliteli ama alba'da batarya kadroya giriyor burada kapasite arttırma şansın yok. 2. olarak normal bir katlanırdan elbetteki daha iyi değil bisiklet olarak. e bisiklet olarak albayı tavsiye ederim. 9.6 ah batarya seçeneği ile 50km civarı gidersinz. bisiklet olarak da normal katlanırlara yakın mühendislik olarak.

Zaten katlanırlarla gideceğiniz maks hız 25-30 civarı.iyi bir katlanırla zaten 25 lere yaklaşılabiliyor. Ben spor amaçlı keyfe keder biniyorum bir de bacaklarım kuvvetli maksat sedan aracımla gittiğim yerde bisikletimi çıkarıp gezmek veya şehiriçinde toplu taşımanın olduğu yerlerde onların da yardımıyla seyahat etmek gerçekten çok pratik oluyor. Hergün bisikletle işe gitme gibi bir durumum da yok bu yüzden elektrikli katlanıra ihtiyacım yok ha yarın öbürgün elektrikli yaptırmak istersem alba veya byqee kit taktırırım bisikletime diye düşünüyorum hem de çok daha kaliteli bir e bike olur bu şekilde yaptığımda. Bugün herhangi bir katlanıra e kit takmak bence sıfır e bike almaktan daha mantıklı bir hareket diye düşünüyorum.

Tepki
118
İsim
Celal
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaşlar çok temiz az kullanılmış olması kaydı ile 2021-2022 tern link d8 i olup satmak isteyen varsa yazabilir. Özelden

Bilge dönmez

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
bilge dönmez
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Az yukarda bir arkadaş satıyordu sanki.

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
Merhaba ikinci el olarak tern bakıyorum piyasa genel olarak a7 dolu a7 ile b7 arasında çok fark var mı. Ve a7 bazı seriler bagajlı iken bazıları bagajsız bunlar hangi seriler açıkcası ben bagajlı istiyorum. Bugün bir tane a7 bakmaya gittim vazgeçersem tek sebebi bagajı olmaması

Enes1181

Üye
Tepki
3
İsim
Enes
Bisiklet
Drag
Arkadaşlar herkese merhaba.

Tern link a7 ye 7 li megarange 11x34 ruble takan var mı? Acaba oluyor mu? Olmazsa en uygun yoldan yokuş performansını nasıl arttırabiliriz?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar herkese merhaba.

Tern link a7 ye 7 li megarange 11x34 ruble takan var mı? Acaba oluyor mu? Olmazsa en uygun yoldan yokuş performansını nasıl arttırabiliriz?
Tern Link A7'nin arka göbeği vidalı rubleye uygun olduğu için arka göbeği değiştirmedikçe 11-34 ruble takamazsınız, 14-34 megarange takabilirsiniz ama (link) maksimum 28 diş desteklediği için ya wolftooth takmanız ya arka attırıcıyı değiştirmeniz lazım. Alternatif olarak aynakolu küçültebilirsiniz.