Tern Kullanıcıları Kulübü

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@T35
Aynen öyle, hatta bisiklet pahalandıkça %65-70ler %50lere doğru geliyor.

Scudo

Erh@n

Üye
Tepki
147
İsim
Erhan
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
A7 kullanan arkadaşlara bir sorum var. Ayaklıkla bisikleti park ettiğimizde yana doğru çok eğik duruyor sanki yıkılacakmış gibi. Bu ayaklığın bir ayarı varmı yada bu soruna nasıl çözüm buluruz. Bisikleti park pozisyonunda daha dik konumda nasıl durdururuz?

Ewim

Üye
Tepki
4
iyi forumlar. Bende 2018 model tern link a7 modeli var. Bisikleti katlanmış vaziyetten açarken gidonu doğrulttuğum sırada gidonun katlama mekanizmasını tutan vida kırıldı. Her zaman yaptığım bir şey zorlama vs. olmadan bir anda elimde kaldı. Bisikletin garantisi var. Servise götürmeye vaktim olmadığından bisiklet yatıyor. Bu parçayı nereden bulurum. İnternet te araştırdım fakat hiç bir yerde bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
IMG_20190513_225615.jpgIMG_20190513_225624.jpg

oha

Üye
Tepki
23
İsim
Kani B..
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ewim
duyduğum kadari ile tern müşteri hizmetleri'ne mail atıp durumu anlatman iyi bir başlangıç olabilir.. = )

Ewim

Üye
Tepki
4
@oha
aradım ve konuştum mailde attım yardım edeceklerini söylediler bir aydır yardım ediyorlar sağ olsunlar.. :)

oha

Üye
Tepki
23
İsim
Kani B..
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ewim
garantisi var mı ? servisine götürüceksin o zaman. ; )

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
Arkadaşlar Tern Link D8 sahibiyim. Bisikletimin arka göbeğini değiştirmem gerekiyor. Bulabileceğim bir yer var mı Türkiye’den? Link atarsanız sevinirim. Aratmama rağmen bulamadım. Dahon buldum. O uygun olur mu?

oulouloul

Üye
Tepki
11
İsim
Oğulcan
Bisiklet
Whistle
@mericservet
Bu ilginç bir konu. Çünkü tchibo sitesinde nedense modeller yazmıyor. Fotoğraflar da yardımcı olacak kadar büyütülemiyor. Sadece tern bisiklet yazmışlar. Yardımcı olacak, sipariş veren arkadaş varsa ben de merak ediyorum.

oha

Üye
Tepki
23
İsim
Kani B..
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@oulouloul

resime büyültülmüş haldeyken bakınca, selenin borusunun bittiği yerde orta göbeğin üstünde bi yerde link D8 yazdiğini görebiliyorum. daha detayli model bilgisine nasil ulaşabilirsin bilmiyorum.. (link)
saygilar...

Ewim

Üye
Tepki
4
@oha
Garantisi var. Servise götürdüm servis ternle iletişime geçti ve bunun garanti dışı olduğunu garantiden karşılanmayacağını söyledi. Neyse buna da tamam dedim. Peki parça ne kadar parasını vereyim alayım dedim. Parça stokta yokmuş bir iki haftaya elimize geçer dedi fiyatı nedir peki dedim fiyatı parça gelince söyleriz dediler. Sonuç olarak kesinlikle ne servis nede Türkiye garantisi olarak tavsiye etmeyeceğim bir ürün ve firma. İyisi olsun diye alırsın garantili olsun diye alırsın maalesef öyle olmuyor. Tern filan hikayeymiş.

oha

Üye
Tepki
23
İsim
Kani B..
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ewim
hemde 2018 model.. ve garantiye almamışlar… çok geçmiş olsun.. inşallah ucuza kurtulursun.. tern'in bu yaptığı kulağımıza küpe olsun..

oulouloul

Üye
Tepki
11
İsim
Oğulcan
Bisiklet
Whistle
@oha
Tchibo müşteri hizmetleri ile görüştüm. Bisiklet d8 fakat 2017 model. Garanti durumunu sorduğumda ise daha çok şaşırdım. Garantisinin olmadığını söyledi. İnanamadım, bir kez daha sordum. Evet, 30 gün iade hakkınız var ama 30 günden sonra herhangi bir garanti kapsamı yok dedi. Ticaret kanununa bile aykırı.. Anlamadım. Uzak durmakta fayda var..

oha

Üye
Tepki
23
İsim
Kani B..
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@oulouloul
oha diyorum.. = ) eşsiz paylaşım için teşekkürler...

Sui

Üye
Tepki
1
İsim
Suat
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Tchibo sitesinden Tern almış biri olarak tecrübelerimi paylaşmak isterim. Sitede satılan 8 vitesli modellerin görsellerine güvenerek sipariş ettim. Bisiklet görsellerdeki Link D8 modeli, neden ayrıntılarda yazmamışlar diye düşününce aklıma piyasadan ucuza sattıları için model numarasını bilinçli olarak yazmadıklarından başka bir neden gelmiyor. Bisikletin yılını gösteren bir ibare ne kutu üzerinde ne kitapçıklarda yer almıyor. Kadroda bakılacak bir yer varsa bakıp söyleyebilirim.

Ürün kapalı kutu geldiği ve dışında servis vs bilgisi yazmadığı için kutuyu açmadan site ile görüştüm, Tern bisikletleri Kron Türkiye'nin ithal ettiğini ve onlarla görüşmem gerektiğini ilettiler. Kron Türkiye ürünü serviste kurdurmam gerektiğini yoksa garanti dışında kalacağı bilgisini verdi, kurulumun da ücretsiz olacağı söylendi. Gel gelelim bulunduğum şehirde aradığım Kron servislerinden ilk 3 firma ürünü ücret mukabili kurduklarını, ücretsiz kurulum hakkımın olmadığını söylediler. Neyseki dördüncü servis ücretsiz kurulum için yerine davet etti.

Servis ürününün garantisinin başlaması için garanti belgesi gerekli olduğunu, garanti belgesi sayesinde de ücretsiz kurulum yapacağını gittiğim zaman söyledi. Zurnanın zırt dediği yer şurası, bisikletin kutusu içerisinden garanti belgesi çıkmıyor. Evet koca kutunun içerisinden Tern'in kendine ait onlarca dökümanı çıkmasına rağmen ne ithalatçısının, ne servisinin ne de garantisinin ne olduğunu gösteren bir adet a4 dahi çıkmıyor. (link)'nun aldığı yanıt bu nedenle olabilir.

Kron ve Tchibo ile defalarca görüşme sonrasında Tern bisikletlere ait bir garanti belgesi olmadığını, garanti için Kron'un Kron bisikletlerine ait bastırdığı Garanti Kitapçığının tarafıma iletileceğini ve bu kitapçığın bisikletimin garantisini sağlayacağını söylediler. Sonuç olarak ortada bir garanti belgesi var ama iş hakkınızı aramaya gelince ne işe yarar orası soru işareti.

• Beğen
Tepkiler: oha

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar, uzun suren arastirma sonunda katlanir bisiklet olarak Tern Node c8 alarak ben de araniza katildim :) (Diger bisikletim, Giant Escape 2)
Simdilik bisikleti Anadolu yakasi sahil yolunda 50-100km arasina kullandim, bisikleti daha detayli tanimak icin 100km uzeri bi tur yapacagiz artik ;)

- Aracta tasima konusunu nasil cozuyorsunuz ? Benim aracin bagajini tamamen dolduruyor, onun icin bisikleti simdilik arka koltukta tasiyorum.
- Gidona kucuk bir canta falan alip, kimligi/kartlari, telefonu falan koymak istiyorum. Tavsiye ettiginiz bir zanta var mi?
- Tern lerin kendi sele leri nasil ? Diger bisikletimden kalan Brooks sele var, onu taksam mi bilemedim.
- Yokuslar icin aynakolu degistirmek istesem. hangi aynakollari taktirabiliyoruz ?
- Kendi lastikleri, patlamaya karsi korumali degil sanirim. Patlama korumali lastikle degistireyim mi, tavsiye eder misiniz ?

Dosyalar

Tepki
7
İsim
Soul Rider Yılkı
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
@Ewim
Selam, aynı problemi bende yaşadım. Bilinçsiz bir şekilde sıkmaya çalıştım ve gidonu aç kapa yaparak kırıldı. Bende A7 Link var Bike and Outdoor Fenerbahçe'den aldım. Yedek parça siparişi verdiler ama Kron aylardır sadece bu vidayı getirmedi halen. Bende sorunumu Tern Amerika ile çözdüm sağolsunlar faturayı beyan ettikten sonra kit olarak bedelsiz olarak Amerika'da ki bir tanıdığıma yolladılar ve oradan gelen birisiyle getirtebildim.

Yeni parça geldimi bilmiyorum ama BAO'dan takip ederseniz vidaya sahip olabilirsiniz.

Tepki
7
İsim
Soul Rider Yılkı
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Geçen yokuş aşağı inerken stok frenler gerçekten güven vermedi. Bende fren bacaklarını ve fren kollarını değiştirdim. Uygun fiyata Shimano Deore ön/arka ayak takımı ve Shimano fren kolları ile değiştirdim. Stok frenlere göre benim açımdan hissedilir derecede iyileştirme oldu. Katlanırlarda ilk önce fren yükseltmesi yapılması gerekiyormuş.

IMG-4615.JPG

IMG-4616.JPG

Turgay Kaptan

♫♫ ╔══╗ ♫♫ 📍İ𝓈𝓉𝒶𝓃𝒷𝓊𝓁 🔜𝒞𝓎𝒸𝓁𝒾𝓃𝑔 🚲🚴‍♂️🚵‍♂️ 🔙
Tepki
571
İsim
Turgay
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar carraro 225 sportive 2019 model bisiklet düşünüyorum katlanır bisiklet konusunda kararsız kaldım model olarak b7 düşünüyorum tavsiyeleriz ne olur acaba...

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee