Termos (matara) tavsiyesi

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
Bim'e 750 ml termos geliyor fiyatı 22.5 TL. 6-8 saate kadar minimum kayıpla ısıyı muhafaza ediyor fiyatına göre çok iyi Decathlon daki ürünlerle kıyaslanabilir.

Cuma günü geliyor

Scudo

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağdaş78
Hocam geçende bende 750ml lik bir tane termos aldım. Ağız kısmı basmalı. Matara kafesine güç bela sığdırdım.Tabi çok kullanışlı olmuyor ya çok sıkı giriyor yerine takmakta çıkarmakta baya zorluyor ya da çok rahat giriyor ama çok oynuyor. Ortasını bulmaya çalıştım. Ama bahsettiğin bantlama olayını yapacağım, çünkü kaldırımdan giderken tıkırtılar oluyor,özellikle boşken.
Benim termos kullanmamdaki amaç çay vs taşımak için değildi.Bende 1ltlik çelik, kampçı matarası var.Yazın onu kullanıyordum işimi görüyordu.Kışın ise kullanışlı olmuyor, içindeki suyu buzdolabındna çıkmış gibi soğutuyordu.Eski 500ml plastik termal suluğumda var,yalnız 1lt çelik matara için genişlettiğim matara tutucuya doğal olarak uymadı. Üstelik matara tutucum ucuzundandı, tırnak kısımları 1ltlik mataraya dayanamarak kırılmıştı.Bende 40tl zefalin demir matara tutucusunu aldım,diğer yandan yazın ayrı kışın ayrı matara kullanmak olayınada giresim gelmedi.Arkadaş şöyle 1ltlik, boyu uzun olmayan, içindeki sıvıyı 4-5 saat muhafaza eden bir matara ve bu matarayı takabileceğimiz bir matara tutucu yok piyasada...
Sonradan aldığım 750ml işte kullanıyorum, yalnız onda da şöyle bir sıkıntı var.Termosu kapaklı bir şekilde takmaya çalıştığımda kadronun üst kısmına vuruyor.(kadroda sadece tek matara tutucu yeri var,oda standart bölgede) O yüzden her defasında önce kapak sonra termosu olacak şekilde çıkartıyorum.
Kapaktan su içmek güzel oluyor ama hijyen açısından bakarsak,kapağın kenarları açıkta kalıyor buda çevrenin tozu, mikrobunun oralarda olma olasılığını arttırıyor.Kapaksız direk kafaya dikledim, bu seferde üzerimde benimle içti.:D
Hiç hesapta olmayan bir alışveriş daha gerçekleşmiş oldu.Bisiklet,motor, araba vs hep masraf bunlar ya.:p

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Raptor8 olsun sen kendince bir yol bulduysan en güzeli odur. Keyfini çıkar.
Bisiklet mtb galiba. O zaman hemen tur bisikleti ilanlarına bakıyorsun. Hesaplara dalıyorsun. Şaka şaka . Kimisi yanına şu bile almaz; kimisi de ocagini ,cezvesini, kahvesini eksik etmez. Ne diyem carpe diem.:):):)

• Beğen
Tepkiler: mazot ve -Skynet-

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar,bu termal mataraların 750mllik olanları var mı,ben bulamadımda. Kapaklı olması lazım.Tek matara ile aradığım kriterlere ulaşamadım, 1ltlikler bisiklete uymuyor, 750mlliklerde yeterli gelmiyor.O yüzden 2 matara (bir tane 500ml termal var, bunun yanına bir tanede 750ml termal takarsam 1250ml yeter diye düşünüyorum.) kullanacağımda.
(link)

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Tuttacak mı ayranı tutuyor, yoksa ayran mı tutacağı tutuyor bilemedim doğrusu.:D
Sallanma vs olmuyor mu, sanki sallanınca bisikletten hissetilir gibi geliyor bana. :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
@Raptor8

Ayran zaten bir zahmet sallansın, sallamaya gerek kalmadan direk içilir :komik:

• Beğen

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ekranci
Ona bakarsan, yağlı sütte koyup tereyağıda yapılabilir. Fantazide sınır yok.:koptum:

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@-Skynet-
Yayik ayrani ozellikli bu abisi :D

• Beğen
Tepkiler: Hakan38

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Isı korumalı olmasa da daha çok günlük kullanım için düşündüğüm şu suluktan 2 tane aldım. Kullanımı oldukca pratik ve her ne kadar iki elle kullanılabilir dense de, bisikelt üzerinde tek elimle açıp kullanabildim. Metal matara kafesine de rahatça sığdı ve Tritan olduğundan koku da yapmadı, adeta cam gibi ürün :) İkinci fotoğraftaki ürünü bulduğum gibi alacağım, mantıklı geliyor. Almayı düşünen arkadaşlar bir baksinlar derim. (+0.5 litre olanı da var)
Screenshot_2018-06-08-12-58-24.png
Screenshot_2018-06-08-12-58-43.png

Revolutions

Aktif Üye
Tepki
139
Asagidaki Mug ı buradan bir arkadasin tavsiyesi ile aldım. ürün gayet güzel.Dısari hiçbir sekilde ısı kaçırmıyor terleme yapmıyor. Mat güzel bir silicon kaplaması var. Ama decathlon dan aldıgım normal matara tutucağına sıgmadı . tutucağı ona göre almak lazım.

(link)

• Beğen

zagnos

Üye
Tepki
66
İsim
Yavuz hasan
Bisiklet
Carraro
Screenshot_20180709-035818.png unnamed (1).jpg ne kadara aldığımı hatırlamıyorum ama sıcağı da soğuğu da gayet iyi muhafaza ediyor bir de gören herkesin hoşuna gidiyor
haa unutmadan made in china sağlık neydi sağlık emekti

• Beğen
Tepkiler: mazot

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
contigo west loop/byron/huron farkını bilen var mı ? autoseal mı snapseal mı tercih edilmeli farklar nedir ? nette vs li olarak arattım ancak düzgün sonuçlar elde edemedim.
16 ve 20 ozluk modeller var genelde. almışken 20 oz olsun diyorum 590-600ml civarı. bunlara uygun kafes bulunur mu bisiklete takmak için ?
diğer marka önerilerine de açığım stanley thermos vb.

• Beğen
Tepkiler: tartari

bkcihan

Üye
Tepki
30
İsim
Armağan
Bisiklet
Bisan
Şu modelleri kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirebilir mi nedir, ne kadar kullanışlıdır?
(link)

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
@bkcihan hocam 5M migroslarda 14 tl falandı bunlar. Isı yalıtımı olmayan, alüminyum olduğu için suda koku bırakmayan malzemeler. Matara olarak kullanılabilir suluk kafesine sığar

pikehunter

Üye
Tepki
2
İsim
hüseyin
Bisiklet
Cannondale
Tavsiyem jackeovskin 0.6 lt suluk kafesine sığıyor 10 saat kesln garanti sıcak su
Bu ebatta alladdin termosu da denedim jackeovskin 1 tık daha iyi çıktı vede kapak açılıp kapanışı daha pratik

Dosyalar

• Beğen

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Termal matara tavsiyeniz var mı 2022 senesi için?

ahmetcaliskan

Aktif Üye
Tepki
713
İsim
Ahmet Çalışkan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link) kullanıyorum.
Yazın bir ürün alırken yanında indirimde diye almıştım ama çok bir etkisini göremedim.
Ortalama 15 dk sürüyor etkisi.
Decathlon un (link) u baya etkili.
Böyle bir şey düşünürsen değerlendirmeni tavsiye ederim.

Tepki
105
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tur bisikleti kullanıyorum ve dchatlon termoslar gayet güzel. Yazın suyu buz gibi tutuyor 4 saat boyunca. Bu aralarda birine kahve, diğerine meyva suyu koyuyorum 😂😁0.5 su alıp onuda formanın arka cebinde tutuyorum. Biz de isteriz Stanley falan ama, enflasyon mağduruyuz😂

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yaz başında Raceone igloo 650 thermal matara aldım, BPA içermiyo, koku ve tat olarak suyu etkilemiyor. Zefal Arctica mataram da var, soğuk tutma konusunda bence fark yok aralarında. Raceone igloo şu anda 150 tl'ye bulunuyo gördüğüm kadarıyla.