termal içlik tavsiye

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
211
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MuratHan öneri için teşekkürler. Şimdi Erdoğanlar'ı aradım ama bu ürünün soğuk kış günleri için ideal olmadığı söylendi. şu veya bu ürünü önerdi.

Scudo

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@MeTaLioNs, Sitelerinde rüzgar geçirmez ve ısı kontrolü sağlar deniyordu. Benim anladığım rüzgar geçirmez ve içeride ki nemi dışarı atabilir şeklinde. Ürün bilgisini yanlış vermişler o zaman. Ürünün evansta yeni modeli var ve yorumlarda soğuklarda kullanıldığı belirtiliyor.

(link)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
içlik -> (link)

rüzgarlık -> (link)

bu içliği ve rüzgarlığı al, bütün kış rahat et ;)

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Biraz hort olacak ama malum yeni konu açma sıkıntımız var. Forma sıkıntımı paylaşmıştım zaten. Normalde Decathlon'dan aldığım koşu tişörtlerini kullanıyorum yazın. Teri dışarı atıp kuru kalmamı sağlıyordu. Şimdi soğuk havalar geldiğine göre üst giyim için altta bir termal içlik ve onun üstüne o koşu tişörtünü giyeyim diyorum. Genelde turdaki arkadaşlar termal içlik üstü forma giyiyor ve üşümüyorlar görüyorum. Decathlon içinde 3xl üstü termal içlik bulamadım. Bir adet 3xl var o da kalıp olarak dar geldi gibi. Şu ürün :

(link)

Bunun dışında diğer tüm Decathlon içlikleri iyisinden kötüsüne 2xl'dan büyük yok.

Nette bakındım biraz. Çoğu markada limit 2xl. Sonra şu markaya denk geldim, Climbolic. 4xl termal var. Ekşi'de falan bayağı olumlu yorum yazanlar olmuş. Bursa firması olması da benim için bir artı oldu akşam iş çıkışı gidip deneyebilirim. Alıp kullanan var mı acaba aşağıdaki termal içliklerden? Veya markayı bilen, deneyen var mı? Dağcılık için ürün üreten bir firmaymış.

(link)

Ter tutar mı bilemiyorum. Bunu mu alsam yoksa dar mar farketmez deyip Decathlon'daki 3xl olanı mı alsam bilemedim. Gerçi o da kayak içliği. Teri dışarı atma özelliği çok zayıf.

Bildiğiniz başka bir marka varsa tavsiyeye açığım. Beden 3xl veya 4xl olacak.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz hort olacak ama malum yeni konu açma sıkıntımız var. Forma sıkıntımı paylaşmıştım zaten. Normalde Decathlon'dan aldığım koşu tişörtlerini kullanıyorum yazın. Teri dışarı atıp kuru kalmamı sağlıyordu. Şimdi soğuk havalar geldiğine göre üst giyim için altta bir termal içlik ve onun üstüne o koşu tişörtünü giyeyim diyorum. Genelde turdaki arkadaşlar termal içlik üstü forma giyiyor ve üşümüyorlar görüyorum. Decathlon içinde 3xl üstü termal içlik bulamadım. Bir adet 3xl var o da kalıp olarak dar geldi gibi. Şu ürün :

(link)

Bunun dışında diğer tüm Decathlon içlikleri iyisinden kötüsüne 2xl'dan büyük yok.

Nette bakındım biraz. Çoğu markada limit 2xl. Sonra şu markaya denk geldim, Climbolic. 4xl termal var. Ekşi'de falan bayağı olumlu yorum yazanlar olmuş. Bursa firması olması da benim için bir artı oldu akşam iş çıkışı gidip deneyebilirim. Alıp kullanan var mı acaba aşağıdaki termal içliklerden? Veya markayı bilen, deneyen var mı? Dağcılık için ürün üreten bir firmaymış.

(link)

Ter tutar mı bilemiyorum. Bunu mu alsam yoksa dar mar farketmez deyip Decathlon'daki 3xl olanı mı alsam bilemedim. Gerçi o da kayak içliği. Teri dışarı atma özelliği çok zayıf.

Ben o markadan günlük kullandığım bazı pantolonlar almıştım. Kalite açısından baktığımızda bence halen çok yolları var gidecek. Ama ürün çeşitliliği güzel. Kot pantolon giymeyi sevmiyorum, şort giyemediğim dönemlerde böyle spor hafif pantalonları malum markalardan alamayınca denedim. Ancak sonrası için alır mıyım bilmiyorum, Decathlon halen F/P olarak çok yeterli.

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben o markadan günlük kullandığım bazı pantolonlar almıştım. Kalite açısından baktığımızda bence halen çok yolları var gidecek. Ama ürün çeşitliliği güzel. Kot pantolon giymeyi sevmiyorum, şort giyemediğim dönemlerde böyle spor hafif pantalonları malum markalardan alamayınca denedim. Ancak sonrası için alır mıyım bilmiyorum, Decathlon halen F/P olarak çok yeterli.
Ürünleri çok kaliteli ama müşteri ilişkileri ve satış zayıf diye okumuştum, gerçekten öyleymiş. Dün akşam aradım 4xl içlik İhsaniye şubede var denildi. Atladım arabaya gittim. Elimizde yok vişne caddesinde var dediler. Ürünün özelliklerini soruyorum bilgi de yok. Internetten alsam yanlış ürün gonderebilirler yani o derece ilgisizler. Ben de vazgeçmiştim ki yorumunuz üzerine hepten vazgeçtim.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.066
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti

(link)

(link)

Kalite olarak ürüne birşey diyemem zira kullanmadım ama içlik alacaksanız bu kesinlikle kayak için tasarlanmış olsun. Ben Norveç gibi soğuk yerde. -5 dereceye kadar uzun kollu baselayer, swix markasının termal kayak içtiği üzerine rüzgar ve yağmur geçirmez mont giyiyorum. Daha soğuklarda yağmur olmazsa softshell mont ile değişiyorum. Kışın hybrid bisilet kullandığım için tayt kullanmıyorum. Alt kısma Craft markasının Siberian pant modelini kullanıyorum. O kadar sıcak tutuyor ki altına içlik bile gerekmiyor.

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kalite olarak ürüne birşey diyemem zira kullanmadım ama içlik alacaksanız bu kesinlikle kayak için tasarlanmış olsun. Ben Norveç gibi soğuk yerde. -5 dereceye kadar uzun kollu baselayer, swix markasının termal kayak içtiği üzerine rüzgar ve yağmur geçirmez mont giyiyorum. Daha soğuklarda yağmur olmazsa softshell mont ile değişiyorum. Kışın hybrid bisilet kullandığım için tayt kullanmıyorum. Alt kısma Craft markasının Siberian pant modelini kullanıyorum. O kadar sıcak tutuyor ki altına içlik bile gerekmiyor.
Tavsiye için teşekkür ederim. Decathlon'un kayak için olan modellerinden biri bana uyuyor ama aşırı kalın olan modeli. 3XL tam oldu. Şuan giyemiyorum tabii.

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugün yine öğle arasında içlik bakındım. Columbia mağazasına girdim. Ne kadar pahalı olabilir diye düşünürken amaaan dedim. Boş ver deyip içeri girdim. 2xl bir termal baktım. Kumaşı da güzeldi. İç kısmında balık pulu gibi parlayan bir malzeme kaplanmış. Beklerken vücut ısısını koruyormuş. Neyse baktım giydim ve tam oldu. Kumaş da ince terletmeyecek gibi. Ne kadar bu dedim? 4000 dedi adam ve ben şok 😅İçlik de üzerimdeydi. Dedim ben bir bütçe ayarlamaya çalışıp öyle geleyim. Ulan 1000 lira deselerdi alırdım da 4000 nedir yahu?! Decathlon'da kayak içliği 200 lira. 20 katı ya...

(link)

• Hahaha
Tepkiler: templeos

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
942
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Amazon’da xxl bedeni, aynı modelin benzeri 1900 civarında. Çok bakmadım ama siz isterseniz bakın, belki bulabilirsiniz.
IMG_3466.png
Bu daha uygun sizin aradığınız modele çok benziyor

• Muhteşem

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bugün yine öğle arasında içlik bakındım. Columbia mağazasına girdim. Ne kadar pahalı olabilir diye düşünürken amaaan dedim. Boş ver deyip içeri girdim. 2xl bir termal baktım. Kumaşı da güzeldi. İç kısmında balık pulu gibi parlayan bir malzeme kaplanmış. Beklerken vücut ısısını koruyormuş. Neyse baktım giydim ve tam oldu. Kumaş da ince terletmeyecek gibi. Ne kadar bu dedim? 4000 dedi adam ve ben şok 😅İçlik de üzerimdeydi. Dedim ben bir bütçe ayarlamaya çalışıp öyle geleyim. Ulan 1000 lira deselerdi alırdım da 4000 nedir yahu?! Decathlon'da kayak içliği 200 lira. 20 katı ya...

(link)
Climbolic iyidir. Zamanında Columbia, North Face, Jack Wolfskin gibi markaların ürünlerini ürettiler. Artık edindikleri arge bilgisiyle kendi markalarında üretim yapıyorlar. Şubelerine hiç gitmedim, anlaşılan çok üzerine düşmemişler. Merkeze gidin siz. Fiyatı da fena değildir. Bahsettiğim markalar ise sanıyorum artık Vietnam'a kaydılar.

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Climbolic iyidir. Zamanında Columbia, North Face, Jack Wolfskin gibi markaların ürünlerini ürettiler. Artık edindikleri arge bilgisiyle kendi markalarında üretim yapıyorlar. Şubelerine hiç gitmedim, anlaşılan çok üzerine düşmemişler. Merkeze gidin siz. Fiyatı da fena değildir. Bahsettiğim markalar ise sanıyorum artık Vietnam'a kaydılar.
Merkezi vişne caddesi tarafında sanırım. Geçen Bayağı bir sinir oldum şubedeki arkadaşa ama sanırım gideceğim. Columbia olanı redditte biraz araştırdım. İçindeki pullu yapı dağılıyormuş. Pek sevilmemiş vs.

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Climbolic merkez mağazaya gidip 3xl ve 4xl termal içlik denedim. Iki içtikte de vücuduma rahat oturdu ama koltuk altları çok sıktı. O yüzden alamadım. Boşu boşuna cumartesi trafiğinde şehrin öbür ucuna gitmiş oldum. Vişne caddesi taraflarındayken tanıdık bir fasoncuya da termal içlik sordum. Kumaşı daha iyiydi ama o da max 2xl satıyor. En son çare Decathlon'daki bütün içlikleri denedim. Çoğunda 2xl en büyük beden. Ve hicbiri olmadı. Kayak, futbol, trekking.

Alternatif bir ürün baktım. Koşu reyonunda şu ürün 2xl olarak çok rahat uydu. Sitede içlik olarak da kullanılabilir ve teri atar, sıcak tutar yazıyor. Çarşamba hava soğuk olursa deneyeceğim. Büyük beden içlik ihtiyacı olanlara tavsiye ederim. Fiyatı da normal.

Screenshot_20231028_203625.jpg

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Climbolic merkez mağazaya gidip 3xl ve 4xl termal içlik denedim. Iki içtikte de vücuduma rahat oturdu ama koltuk altları çok sıktı. O yüzden alamadım. Boşu boşuna cumartesi trafiğinde şehrin öbür ucuna gitmiş oldum. Vişne caddesi taraflarındayken tanıdık bir fasoncuya da termal içlik sordum. Kumaşı daha iyiydi ama o da max 2xl satıyor. En son çare Decathlon'daki bütün içlikleri denedim. Çoğunda 2xl en büyük beden. Ve hicbiri olmadı. Kayak, futbol, trekking.

Alternatif bir ürün baktım. Koşu reyonunda şu ürün 2xl olarak çok rahat uydu. Sitede içlik olarak da kullanılabilir ve teri atar, sıcak tutar yazıyor. Çarşamba hava soğuk olursa deneyeceğim. Büyük beden içlik ihtiyacı olanlara tavsiye ederim. Fiyatı da normal.

310910 dosyayı görüntüle
Kalenjiyi kışın kullanıyorum,hafif sıksa bile çok esnek ve yumuşak bir kumaşı var,teri fazla tutmuyor yani vıcık vıcık ter olmuyor sürüşlerde.

• Beğen

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
784
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

(link)

(link)

eğer naylon gibi olan değil de yün olan ise aynısından kullanıyorum. şaşırtıcı derecede sıcak tutuyor.

denemeden sipariş vermemenizi tavsiye ederim, içliklerde kumaş biraz farklı. bir tık büyük olursa üzerinden pantolon vs giyerseniz toplanıp sizi rahatsız ediyor, küçük olursa da hafif çekik durduğu için rahatsız edebilir. ben memnunum.

• Beğen

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Özcan selam,
ben 2-3 parça ürün aldım açıkçası çok memnun kalmadım. decathlon'dan aldığım ürünü yıllardır kullanıyorum, climbolic ise 1 yılda dağıldı aldığım 2 pantolanda. fiyatlar yakın, kalite uzak.

• İnanılmaz
  • Beğen
Tepkiler: Özcan ve -Deniz-