Ter kokusu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kilom ve cild yapım gereği terliyorum ve bazen rahatsız edici kokuyor. Envayi çeşit şey denedim. Bunun illa ki doğal bir çözümü vardır dediğim gün, çözümü internetten buldum. Limon suyu. Çok komik ve çok basit. Limon 2 ye kesin, 4-5 damla avucunuza sıkıp koltuk altınıza sürün. 2 dakika içinde kökü kalmıyor, 12 saat etkili, kuru tutuyor. Kimyasal değil, çok etkili, epey doğal.
Paylaşmak istedim, umarım işinize yarar.

Scudo

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Eczaneye git terkur diye kremden al kullan. Ben ondan kullanıyorum bayağı etkili...

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
niye koltuk altı stick kullanmıyorsunuz? kimyasal diye sanırım ???

192192

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Şeffaf
Hepsini denedim. Sadece bulduğum çözümü paylaşmak istedim.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@Mehmet Metin Levent
Güzel yöntem bence :harika: Kendi adıma teşekkür ederim

Smh

Üye
Tepki
114
İsim
Semih ARSLAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de mevcut sıkıntıları yaşıyordum normalde. Her gün duş alıp her ne kadar temiz cilde deodorant kullansam da gün sonuna doğru koku oluyordu hafiften. Bi süre önce kıllar için lazer işlemi uygulattım kokuda ona orantılı %90 oranında gitti.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Benim de neredeyse 1 yıldır kullandığım karbonatlı doğal bir bileşenim var. Gayet memnunum. Isıtılmış soğutulmuş suya karbonat atıyorum, üzerine bir kaç damla limon, okaliptus yağı ve koku için sandal ağacı yağı atıyorum ve sprey şişelerine koyuyorum. Bir kere hazırladığım da bayağı uzun süre gidiyor.

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan B. ne kadar suya ne kadar ne kadar malzeme koyuyorsunuz açın azıcık şu tarifi :)

• Beğen
Tepkiler: Devenez ce que

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Benim sacim da asiri yaglaniyordu ki yikaya yikaya sinuzit bile oldum sonunda dogal sabunla yikamaya basladim hem dokulmesi azaldi hem yaglanmiyor eskisi gibi

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim cözümüm daha basit aslinda , terleyecek kadar cok bisiklet sürmüyorum rahat oluyor keh keh :D

ikemath

Aktif Üye
Tepki
718
İsim
Uğur
Bisiklet
b'Twin
Hiç bir şey sağlığımızdan daha değerli değildir.

Günlük yaşantımızda en çok karşılaştığımız sıkıntılardan birisi, aşırı terleme ve terlemeyle birlikte ortaya çıkan ter kokusudur. Terlemenin yanı sıra ter kokusu özellikle hem bireyi hem de çevresindeki diğer bireyleri rahatsız etmektedir.Bunun çözümü olarak roll-on ve deodorantlar üretilmiştir. Ter kokusunu tamamen ortadan kaldıran , terleyen bölgeye kuruluk kazandıran bu roll-on ve deodorantların (link) toksinler içerdiğini biliyor muydunuz ?
Deodorant olarak tek bildiğimiz sıkıştırılan gazların ozon tabakasına verdiği zararlardı. Doksanlı yıllardan bu yana sürekli ozon tabakasına verdiği zararlar ön planda tutulmuş ve ardından roll-on lar üretilmişti. Fakat ozon tabakasının da ötesinde insan sağlığına verdiği zararlardan bahseden hiç olmadı. İnsan sağlığından daha önemli bir şey var mı dünya da ?

Sorularımızın yanıtlarını kendimiz bulalım ve sonrasında kanserli hastaların dokularında bulunan kansorojen maddeler ile karşılaştıralım. Karşımıza çıkan tablonun hepimizi ürküteceğinden eminim...
Re. marka roll-on 'un içindekiler :Aqua , Alüminyum Zirconium Pentoclorohydrate,Helianthus Annuus (Sunflower ) Seed oil , Glycerol ,Benzyl alkol .....
A.marka deodorant'ın içindekiler: Butane (Metal bidonlar içinde az bir basınç altında sıvılaşan, yakıt olarak yararlanılan HC formülündeki hidrokarbür gazı. ) Achol Denat , Propylene glycol , Linalool , Carboxamide , Alpha-ısomethyle ıonone , vanlylyl butyl ether , butyl alcohol .....

İçindekiler kısmını görürüz ama hiç incelemek aklımıza gelmez. Oysa ki roll-on deodorant pazarında yer alan tüm ürünlerin içerisinde alüminyum var. Alüminyumun gözenekleri tıkama özelliğine sahip olmasından dolayı bu ürünlerin içerisinde yer aldığı bilinmektedir. Famale 8 bayan ) ürünlerinde bu oran %20 lerdeyken male/erkek 'lerin kullandığı ürünlerde bu oran daha fazladır. Bunun nedeni erkelerin bayanlara göre daha fazla ter üretmesidir.

Alüminyumun zararlarına gelecek olursak eğer , yapılan bir çalışma bize tüm gerçeği göstermektedir." İngiltere'deki Reading Üniversitesi'nden Dr. Philippa Darbe de benzer bir sonuca vardı. 20 göğüs tümörünü inceledi ve bunların 18'inde çoğu ter önleyicilerde koruyucu olarak kullanılan parabenler tespit etti. Bilim adamı sonuçları kamuoyuyla şu cümlelerle paylaştı: "Yeni bir çalışma yaptık. Kimyasal olarak 20 tümörün 18'inde paraben tespit ettik. Bu da göstermektedir ki cildimize yaptığımız bazı uygulamalar buna sebep oluyor. En olası adaylar ise deodorantlar, antiperspirantlar (ter önleyiciler), kremler ve vücut spreyleri." dir. Birçok bilim adamı kanserle alüminyum arasında önemli bir ilişki olduğunu iddia ediyor. Çünkü bu metal DNA'yı bozuyor. DNA kırılması da kansere yol açıyor.

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@karton_piyer
bunları denedim. uygulamalardan bir zaman sonra, bu kimyasallar ile ter birleşiyor ve daha ilginç daha başka aromalar ürüyor vücutta. sıksık kullanılan bu ürünleri tazelemeniz gerekiyor. antiperspirantlar ise, terlemeönleyiciler diye çevirebiliriz dilimize, ter gözeneklerini tıkıyor.

jestercat

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Mirza
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Mosso
deotak denedin mi eczanelerde satılıyor. Ben de çok terleyen biriyim iki gün koku gelmiyor bu deotakla

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
yılan gibiyim, yazın mont giysem terlemiyorum. sadece spor yaparken terliyorum.

• Beğen
Tepkiler: BurakMehmet

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ter kokusu problemim hiç olmadı ama çok terliyor koltuk altım.. Bu nedenle çok sevmeme rağmen açık mavi gömlek hiç giyemiyorum. Bu terlemenin önüne geçecek birşey olsa keşke.