Telekom 1 Nisan'da yeni tarifelere geçiyor

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Kayıt
19 Ocak 2007
Mesaj
589
Tepki
262
Şehir
İdealtepe-İstanbul
Türk Telekom Yeni ADSL Tarifeleri ile Herkesin Yüzünü GüldürecekTürk Telekom, Türkiye’de ADSL tarifelerinde yaptığı yeni düzenlemelerle toptan ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 55’e varan indirimler yaparak, internet servis sağlayıcılarının (ISS) müşterilerine daha uygun fiyatlarla hizmet vermesine olanak tanıyacak.İnternet kullanımını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, Türkiye’de ADSL için gerekli altyapıyı oluşturduğu gibi yeni ihtiyaçlar doğrultusunda da bu altyapıyı sürekli yeniliyor.2003 yılında ilk ADSL hizmetinin sunulmaya başlandığı günden bu yana ADSL için toplam 300 milyon ABD Doları yatırım yaparak 3 milyondan fazla ADSL müşterisine ulaşan Türk Telekom, 2007 yılı sonunda hanehalkı internet erişimini yüzde 28’e yani 5 milyona çıkarmayı hedefliyor. Bu sayede Türkiye’de internet penetrasyon oranını Avrupa seviyesine taşımayı amaçlayan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye’nin her köşesinde hızlı ve kaliteli internet erişimini sağlamayı planlıyor.Hedefleri doğrultusunda çeşitli düzenlemeleri hayata geçiren Türk Telekom’un yeni indirimleri ise internet servis sağlayıcılarının müşterilerine uygun fiyatlı hizmet vermesini sağlayacak.1 Nisan 2007 tarihinde devreye girecek toptan tarife düzenlemeleri aşağıdaki değişiklikleri içeriyor:· Yeni müşteriler için bağlantı ücretinde %51 indirim

· Veri akış erişimi tarifelerinde %55’e varan indirimler

· Kotasız paketlerin toptan tarifesinde %44’e varan indirimler

· Kotalı paketlerin toptan tarifesinde %35’e varan indirimler

· 1024 Kbps 3 GB kotalı paketin kullanım kotasının 4 GB’ye çıkarılması

· Kota aşım ücretlerinde indirimler


Telekom Hizmet Kalitesini ve Hızını ArtırıyorTürk Telekom daha kaliteli ve kesintisiz internet hizmeti vermek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 2006 yılı başına oranla arıza giderme süresini üçte birine düşüren Türk Telekom, teknik hizmet kalitesini artırarak, bağlantı sürelerini kısalttı ve çağrı merkezlerinin geliştirilmesiyle hizmet kalitesini artırdı.

Türk Telekom mevcut ADSL altyapısın %74’ünü oluşturan ADSL 2+ teknolojisi ile Avrupa’nın en modern altyapılarından birine sahip. Önümüzdeki dönemde IPTV ve benzeri ileri teknoloji geniş bant servislerini (ses, veri, TV’nin tek ortamda aktarılması) vermeyi hedefleyen Türk Telekom, bu amaçla altyapısını FTTx ve VDSL teknolojilerini kullanarak güçlendiriyor.


256 kb (Kotasız) 35,00 YTL den , 33,44 YTL ye
512 kb (Kotasız) 62,00 YTL den , 51,68 YTL ye
1024 kb (Kotasız) 92,00 YTL den , 57,11 YTL ye
2048 kb (Kotasız) 144,00 YTL den , 65,42 YTL ye indiriliyor.


1024 kb 3 gb Kotalı tarife ise 4 gb kotaya çıkartılıyor.


Bilgiler Turk Telekom'un sitesinden alıntıdır.


Ben bunun 1 Nisan şakası olabileceğini düşünüyorum :D Eğer 1 Nisan'dan bu tarifeler başlarsa hiç beklemeden 2048 e geçerim. Kota ömrümü bitirdi :)
 
Scudo
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Yukarı Alt