Telefon Önerisi

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
marka savaşına girmeyin aman :)) Bazen nadide markalar çıkar ortaya piyasanın ortalamasından kat kat iyi işler çıkaran. (misal laptop olarak ben monster kullanıyorum ve herkese de öneriyorum. benim 1 yıl önce kullanmaya başladığım işlemci tipini daha yeni yeni üst sınıf markalar kullanmaya başladılar). general mobile ın ürünü örnekteki gibi olabilir . s3 de sütten çıkmış ak kaşık değil elbet. araba parasına alınan nice telefonda saçma sapan sorunlar varken orta düzey telefonlardakini tartışmak ne kadar yeridir. Discovery ile s3 ü karşılaştırmak gerekirse açıklamalarda discovery daha önde gözüküyor. Özellikle IPS ekran olayı bitiriyor. Ancak şu da var ki ürünü daha sonra satma ihtimali varsa 2.el piyasasını ve herhangi bir arıza durumda ( garanti bittikten sonra) tamir ve parçaya kolay ulaşma durumlarını göz önünde bulundurmak da önemli. Samsung artık çoğu parçayı kendisi üretiyor uyumluluk açısından önemli bir artı. General mobile da yılların firması elbet ancak akıllı telefon piyasasında istediği yeri yakalayamadı. Samsung sağdan soldan parça toplayarak bir telefonun %30 unu kalan % 70 ini kendi oluşturabiliyorsa General mobile da %70 ini toplama %30 u kendi oluşturabiliyor. Garanti bittikten sonra bir parça değişecektir s3 e 30 ürün bulunurken diğerini de 4 ürün bulunabilir. Şimdiki piayasa şartlar apple vs samsung oldu. bir kaç firma da tutundu ancak bu 2 linin yanına yaklaşmaları için epey vakit gerekiyor. Bunları da göz ardı etmemek gerekir. Yatacak bir asgari maaş sonuçta az değil bu devirde. İmkanın varsa ürünlerini görmeni tavsiye ederim. Ücretleri birbirine yaklaşık git gör kullan hangisi içine siniyorsa al derim. kolay gelsin...

Scudo

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Gm discoveryi cok inceledim. Ama en sonunda gidip s3 aldim. Eger marka takintiniz, kucuk kozmetiksel sorunlara (ekranin kenarlarinin renk dengesinin daha acik ton olmasi, ekranda birkac olu pixsel, bazi yazi karakterlerinin ingilizce olmasi vs vs) gibi nedenlere takintiniz yoksa gm gayet alinip kullanilabilir kulvarina gore cok ustun bir telefon. Sistemsel olarak sadece uyku modundan bazen cikamama durumu var. Yani uyku modunda birsure kaldiktan sonra telefon kendisi kapaniyormus. Bunun disinda teknik mekanikbolarak herhangi bir sorunu olmayan tel olarak dusunuyorum. Millet ne rom ne cusyomlar eklemus tel resmen ucmus boyut degistirmus. Fiyatina gore gzl urun. Ben hem marka hemde soyledigim gorsel nedenlerden dolayi samsungu tercih ettim. Gm alsaydim icim rahat etmicek gibiydi. Bunlara onem vermiyosan valla hic dusunme al gm.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
bence bilinen markaladan şaşmayın samsung sony gibi.
diğer markalar zaman içinde telefona olan desteğini kesiyor yazılım olarak. güncelleme çıkarmıyorlar. he güncelleme çıkmayınca telefon ölüyormu ölmüyor ancak firmanın sizle ilgilendiğini hissediyorsunuz.

bencede gm lg falan uzak durun

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Xperia U kullanıyorum Android 4.1.2 (ICS) sürümü mevcut gayet yeterli ve boy olarak ideal bir telefondur. Need For Speed Most Wanted (sistemin biraz sağlam olması lazım) hiç kasmıyor gayet akıcı tavsiye ederim. Biraz daha zorlarsan hepsiburada.com'da S3 1000 liraya düştü.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Bir zamanlar Note kullanıcısı iken LG Optimus Vuu alma gibi bir hatada bulundum. Hata diyorum şu şekilde bakın;
Ekran muhteşem gerçekten çözünürlük olsun parlaklık olsun tatminkar, performans deseniz keza öyle ama gel gelelim peki ya gerekli ana özelliklere. Dokunmatik iğrenç ötesi hani bir dokunmatik ne kadar kötü olabilir demeyin olunca oluyor, aynı şekilde mikrofon ve üzerindeki entegre headset... Ne ses alabiliyorsunuz ne de sesini duyurabiliyorsunuz. Kamera var bir de! Tavuk karası bir kamera olur mu? İşte LG'de saat 16:00'dan sonra tavuk karası var ve üzerindeki kamerası değil 8, 2mp performansı verse kafamı kıracağım. Noise, gren hepsi bu kamerada! Ve son olarak hepsini geçtim gelelim en bomba özelliğine, şu teknolijide bir üründe hala toz sızıntısı olur mu? Evet oluyor hemde toz perdesi kapasitif süper amoled ekranın tam arkasında sıfır alınan cihazda 4. gün olabiliyor ve servise götürdüğünüzde de kabul etmeyip düşürmüşsünüzdür efendim diyebiliyorlar. LG mi? Telefonda asla!
Şuan tekrar Samsung kullanıyorum, "Mega 6.3" büyük evet ama ihtiyaçlarımı karşılıyor, ve sorunsuz kullanıyorum. Şu bir kaç sene daha Note3 gibi çin malı telefon görünümlü çerçevede kasalı telefonlar üretmezler ise tercihim yine Samsung tan yana olmaya devam edecek.

• Beğen
Tepkiler: CevdetBilge

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende yakın zamanda almayı düşünüyorum hem de Sizin gösterdiğiniz ikinci telefonu Huawei'yi.

Yaklaşık olarak burada konusu geçen 4-5 telefonuda inceleyip araştırdım sorunları olsun telefonu aldıktan sonraki servislerin ilgisi olsun ön plana çıkan özellik olarak ilk GM Discovery > Huawei Ascend P1 > Samsung S3 Mini şeklinde bir sıralama oldu. Ancak aldıktan sonra destek konusunda Samsung > GM Discovery şeklinde, Huawei ise şu an sorunla karşılaşan birisini ben nette görmedim.

-Şarj konusunda nette okuduklarıma göre Huawei önde.
-İşletim sistemi olarak Samsung'un desteği daha fazla ayrıca Huawei'de Turkcell uygulamalar var sanırım Türkiye'ye Turkcell sayesinde geldiği için. GM Discovery ayrıca işletim sisteminde birkaç sorunu varmış menüler Türkçe-İngilizce karışık.
-Kamera olarak GM Discovery ve Huawei 8 MP, Samsung 5 MP ancak kamera kalitesi nasıldır tartışılır zira internette hem GM hem de Huawei kamerasında bir takım sorunların olduğu yazılmış ama bunlar versiyon atınca düzeliyormuş
-GM ilk alındığında ölü pikseller ve ışık süzmesi ile karşılaşma gibi bir ihtimal var.
-Ekran olarak GM 4,7 inç, Huawei 4,3 inç, Samsung 4 inç. Ayrıca ekran olarak içlerinde GM discovery ön planda.
-GM çift kart desteği var yani eğer iki hattın varsa alabilirsin.
-İşlemci hızı olarak Huawei önde
-Ayrıca içlerinde en incesi GM Discovery.

Kısacası benim Tercihim Huawei olacak çünkü ekran boyutu benim için en uygun olanı bu, işlemci hızı en yüksek olan, şarj konusunda okuduklarıma göre içlerinde en dayanıklı olması etkili. Diğerlerini eleme sebebim de GM Discovery çift hat, ekranının çok büyük olması, nette yazılan sorunlarından dolayı, Samsung'u ise herkeste olmasından, ekranın küçük olmasından, kalın bir kasaya sahip olmasından dolayı eledim.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Samsung galaxy not 2 kullanıyorum gayette memnunum. Not 3 alacağım önümüzdeki hafta :)

Tepki
2
Ben biraz araştırıp ikinci el temiz bir alet bulmanızı öneririm. Hem satın alabileceğiniz ürün çeşitliliği çok artar, hem de tereddütlü yaklaştığınız ürünlerden daha çok güvenebileceğiniz bir telefon bulabilirsiniz. Ben tabletimi ikinci el aldım sıfır gibiydi -bir hafta kullanılmıştı- ve sıfırı ile 300tl farkla aldım. Bu tecrübeden sonra sıfır ürün almayı düşünmüyorum.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakan aydın55

Şuan piyasada donanım olarak birbirleri ile rekabet edecek 4 makine var.

Xperia Z1 - Galaxy Note 3 - HTC One - LG G2

Öncelikle Iphone 5 yada 5S modellerini listeye katmıyorum neden derseniz sistem, ekran büyüklüğü ve kamera konusunda hiçbiri ile rekabet edemez.
Bunların arasında fiyat olarak en düşük cihaz LG G2 ve aralarında en büyük 2. ekrana sahip olan cihaz da LG G2 5.5 inç ekran ile (En büyük Note 3 5.7 inç) Ekran konusunda en iyi ekran LG'de IPS ekran mevcut IPS ekran en gelişmiş görüntü kalitesini sunan camdır çözünürlük hepsinde 1980x1080p, işletim sistemi 4 cihazda da Snapdragon 800, RAM, Note 3 de 3 GB diğerlerinde 2 GB ancak dağlar kadar bir fark olacağını sanmıyorum 2 GB ram Snapdragon 800 lü bir sistemi zorlayacak bir mobil oyun henüz yok 3 GB ram çok büyük bir artı sağlamaz. Kameralara gelince 3 cihazda da 13 MP kamera mevcut ancak Sony Xperia Z1 de ise kamera 20.1 MP.
Sonuç olarak LG G2'de öne çıkan özellik 5.5" IPS ekran, Xperia Z1'de önce çıkan özellik 20.1 MP kamera, HTC One'da önce çıkan özellikle Beats Audio Ses/Hoparlör desteği, Note 3'de ise 3 GB RAM.
Fiyatlar olarak LG G2=1500-1600 Xperia Z1=Henüz gelmedi ama 2000-2100 arası olacak. Note3= 2100-2200 Htc One= 1700-1800
Bu cihazlar arasındaki farklar çok büyük farklar olmadığı için benim tercihim görüntü kalitesi ve fiyat olurdu bu nedenle tercihim LG G2 olurdu.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Berke, o modellerin konuyla ne alakaları var? 1500-2000 liralık telefonları yazmışsın.

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
@Berke1903

Merhabalar,

Konuyu açan arkadaşımız 700 TL'lik bir telefon önerisi istemiş.Sizin verdiğiniz örnekler yaklaşık 2.5, 3 katı fiyat bandında.

Bir diğer konu da iPhone 5 ve 5s'te sistem olarak yarışamaz dediğinizden kasıt işletim sistemi mi ? Yani IOS ?

Konuya gelecek olursak eğer marka takıntınız yoksa ve android bana uygun derseniz GM Discovery tavsiye ederim.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
700tl'ye vereceğin telefon seni en fazla 1 sene götürür ondan sonra yeni telefona ihtiyaç duyarsın o yüzden 400tl daha ekleyip s3 al artık fiyatı 1100tl ye kadar düştü. Yapılacak en mantıklı haraket budur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Çetin Güzel

S3 mü? Discovery varken, hatta 1000 liraya Nexus 4 gibi telefonlar satılırken, miadı çoktan dolmuş olan S3'ü önermenizin sebebini merak ettim. Diğer telefonlar 1 sene götürürse, S3 birkaç gün götürür. Çünkü burada bahsi geçen hemen hemen hiçbir telefondan (S3 Mini hariç) bir üstünlüğü yok.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@ahmetcan44

Sana birşey söyleyeyim mi, sırf samsung garantisi yetiyor o kadar. Daha vereceğim bir cevap yok. Saf android'e birşey dediğim yok ama lg mi uzak dursun. Teknik servisiyle, garantilerini iyi bilirim. Neden mi Samsung Aşağıdaki video hislerime tercümandır.

(link)

İşte bu yüzden samsung.

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
@Çetin Güzel

"şimdi kullandığım telefon HTC Wildfire S ve 2-3 sene oldu gibi kullanalı şu an kullandığım telefon."

aranızda gm discovery telefon kullanan var mıdır? önerir misiniz?.... :)