Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

tekli aynakol

phoebus

Üye
Tepki
3
merhabalar, uzun zamandır bisikletimde fark ettim ki önde en küçük dişlimle en büyük dişlilerimi çok nadiren kullanıyorum çünkü zaten arkası 9lu deore ve en küçükte 11 en büyükte ise 32 gayet de iyi rakamlar. Neyse önde Alivio aynakolum var. bildiğim kadarıyla alivioların dişlileri tek tek sökülebiliyor, ama çok da emin değilim. sizce alivio aynakolun en büyükle en küçük dişlilerini, ön vitesi ve ön vites attırıcıyı yerlerinden çıkarıp ullansam ne kadar uygun olur (bildiğim kadarıyla uzun yol bisikletlerinde bu sıkça yapılan bir şey). düşündüğüm başka bir şey ise öne tekli shimano saint aynakol ve orta mil alıp işi daha sağlama alsam diyecem de o da çok pahalıya mal olur ve türkiyede saint ürün bulmak pek bir zor. ön vitesi geçirmek zaten zor bir iş ve az da kullanıyorum, önerilerinizi ve sistemin ne kadar sağlıklı çalışacağı hakkındaki düşüncelernizi bekliyorum
saygılar

Scudo
eger aynakolunun en kucuk ve en buyuk dıslılerını cıkartırsan ustune ustluk birde on degiştiricini cıkarırsan her atladıgın yerde zincirin aynakolun dısına dogru cıkarki buda senın canıını fazlasıyla sıkar bu sorunu halledebılmek ıcın zıncır makaraları mevcut amoebanın sanırım satılıyor su an turkıyede ama ben kalıtelı bişi istıyorum dersen o zaman truvativ in zincir makarasını getirtebılırsın yaklasık 150$ + kargo gibi bir ucretle.Ben turkıyede su ana kadar hiç saint aynakol gormedım.ancak saglam bi aynakol ıstıyorsan turkkıyede bulabılcegın tek bi model var oda Hone serisi...

Back