Tayt veya şort önerileri

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Formayı alıp memnun olanlar da vardır elbet. Amacım kötülemek veya sizleri etki altında bırakmak değil asla. Sadece ben de formayla ilgili düşüncelerimi satın alan biri olarak paylaşmak istedim.
Site ve düzeni konusunda da haklısınız. Siteye eklenen forma fotoğrafları gerçek üründen ziyade çizim gibi görünüyor ki muhtemelen öyleler. Düz bir kumaş gibi görünüyor olmasına rağmen çizgili, daha doğrusu elastik çizgileri olan bir forma geldi. Çizim oldukları için site üzerinde çok daha net ve renkler çok daha canlı görünüyor ama maalesef gelen ürün için aynı şeyi söyleyemiyorum.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tayt yerine brooks sele almak daha mantıklı. Zaten kalburüstü bir tayt bir brooks fiyatında neredeyse. Kişisel olarak da taytı görsellik açısından itici buluyorum. Brooks seleye gelecek olursak konforu kesinlikle abartılmış değil. Ayrıca estetik olarak çok başarılı.

not: yukarıdaki değerlendirmeler yol bisikleti haricinde yapılmıştır.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.024
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bende de kışlık forması var. konfor ve kalite olarak memnunum. ama dediğiniz gibi kışlık forma da yazlık forma gibi. üst taraf yazlık forma ile kışlık forma arasında bi yerde , alt taraf da tayta parça eklenmiş gibi. şuan havalar 5-6 derece cıvarındayken leg warmer ile kullanıyorum sorun olmuyor. kışlık forma üstüne de ince birşey giyiyorum.

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
Arkadaslar bu tayti kullanan var mi? Yorum ve onerilerinizi paylasirsaniz sevinirim. (link)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Motorola geçen yıl 30€ a almıştım, çok kaliteli süper bir tayt. Gayet memnunum. 181 boy 78_80kg için M beden uyar. Daha uzun ve kilolu iseniz L seçebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Motorola

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@alper 76Tesekkurler bende sizin olculerinizdeyim. M icin stok kalmamis. L cok mu buyuk olur?

Tepki
8
İsim
Mehmet ardic
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaslar bende mtb(dag bisikleti) var kask almayi dusunuyorum max 100 yada 150 butcem var hangi kask modelini tavsiye edersiniz yardima ihtiyacim var

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Motorola M tam olur ancak L büyük olur diye düşünüyorum. Yinede siz bilirsiniz...

@Motorola Burada M beden var
(link)
178TL+kargo
Bu da kaliteli ancak ben kullanmadım, askısı biraz farklı aslında kullnıslı geldi bana, yine de siz bilirsiniz
(link),
132TL

Bende bu da var ve en sık kullandığım ve çok da memnun olduğum bir tayt, Kumaş kalitesi ve ped kalitesi de çok iyi. Hatta aşklıdan çok bunu kullanıyorum çoğu zaman askılıyı giymeye üşeniyorum. Bunun beli yüksek ve serin havalarda da beli koruyor. Paçadaki lastik yüzünden yukarı çıkmıyor ayrıca Tayt tan çok kıspet gibi biraz daha da uzun bir modeli var bu nedenle bacağın çok üzerinde boxer gibi kalmıyor.

Ben funkier panel 10 dan sonra decathlon un 500 model ini denedim ve bana çok kısa ve rahatsız edici geldi. uzun sürüşlerde de memnun edebilecek bir tayt, süngerli yani jel li değil. Ama jelli olanlardan aşağı kalmaz bir destek sunuyor. Bazı yorumlarda arkadaşlar jelllilerin zamanla aşınıp kullnılmaz hale geldiğini bunların daha çok uzun dayandığını söylemişlerdi. Benim en sıklıkla kullandığım 2 senedir üzerinde 1500km falan yaptığım ve memnun kaldığım üründür. 1.81 boy- 75-82kg arası M beden tavsiye ederim.
(link)
139TL

Ancak aynı modelin jelli olanında yorumlar ebatlar ile iligli olarak değişiyor kullananlar keismin daha dar olduğunu söylemişler. Bende yok o yüzden yorum yapamayacağım. Ben Funkier den çok memnun kaldım. elimdeki 3 tayt da bu marka ve ilk aldığım tayt da buydu

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Mağlum havalar ısınıyor. (Antalya :D) Kısa tayt bakıyorum daha önce alan veya kullanan önerebileceği pedi rahat,askılı,yukarı kaymayan tayt önerecek var mı ?

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@alper 76 elite olani aldim :)

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba Decathlondan şu taytı S beden olarak denemeden aldım. Boyum 1.78m, kilom 67kg. Decathlonun beden tablosuna göre m ya da l beden almam gerekiyor fakat taytı giydiğimde beni rahatsız eden çok bir durum yok. Sadece pedin alt arka kısmı tam oturmuyor gibi geliyor. Bu taytın bedeni benim için uygun mu ? (link)

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@trainspotting35
Estağfurullah özür dilemenizi gerektirecek bir durum yok :) Henüz aldığım ilk tayt olunca normal mi değil mi diye biraz acemilik oluyor :D

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Emert20
Taytın ped kısmı kalça kemiklerinize rahatlıkla değmiyorsa o tayt sizin için küçüktür tavaiyem vaktiniz varken m beden almanızdır.İyi günler

• Beğen
Tepkiler: Emert20

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@Fırat Ç.
Peki bu şekilde kullanmam sağlık bakımından bir problem yaratır mı biliyor musunuz ?

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Emert20
Yani pek yaratmayabilir veya yaratabilir bilmiyorum ama tayt giymenin anlamı kalmaz bu şekilde.eşoftmanla sürsen daha iyi yani şu şekilde.

• Beğen
Tepkiler: Emert20

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@Fırat Ç.
Teşekkür ederim.