Tayt veya şort önerileri

Scudo

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
O gözlük yerine bunu seçin bence U17 Türkiye şampiyonu da bu gözlükten kullanıyordu sanırım. Bu arada Özceylanda 100 TL

• Beğen
Tepkiler: M.Furkan Kurt

KRY

Üye
Tepki
25
İsim
Koray Veziroğlu
Bisiklet
Salcano
(link)

numaralı gözlük kullandığımdan linki verdiğim gözlükten sipariş ettim kullanıyorum gayet memnunnum. tek dezavantajı yurt dısı olduğundan eline 10-20 gunde ulaşması aciliyeti yok ise öneririm benim siparişim 10 günde geldi

M.Furkan Kurt

Forum Demirbaşı
Tepki
134
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
@KRY Teşekkür ederim.Yurtdışından almayı düşünmüyorum deneyerek alacağım. :)

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@M.Furkan Kurt kardeşim gozluk mağazalarında uygun fiyatlı spor modeller var eğer ist da isen yardımcı olurum seve seve benimle özelden irtibata geçebilirsin

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
Yeni başlık açmamak adına araya sıkıştırayım.
Yeni bir bisiklet gözlüğü almayı düşünüyorum ama numaralı alacağım. Bu şekilde bisiklet gözlüğü bilen kullanan var mı? Marka model tavsiye edebilir misiniz?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba konu açamadığım için bende gözlük ile ilgili bir şey sormak istiyorum.Acaba gözlük alırken rengini bir önemi var mı ? Mesela sarı camlılar için genelde gece sürüşlerinde iyi oluyor diyorlardı motorlar için şimdi full face kask ( downhill kaskı ) için gözlüklerden almayı düşünüyorum fakat şeffaf camlı mı yoksa sarı mı yoksa bu aynalı camlılardan mı almalıyım bilemiyorum.Konu hakkında önerisi olan var mı ?

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
beyaz, sarı, ekru vb camlar gece veya yağmurda sürüş içindir. Siyah, aynalı vb camlar güneşli havalarda güneş gözlüğü vazifesi de görür. Açık renkli camlarla güneşli günlerde gündüz sürüşünde bir fayda sağlayamazsınız ve UV ışınlarından korumaz.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cengo çok teşekkür ederim saolun

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
@M.Furkan Kurt Ankara da Decahtlon mağazasından (link) kaskı alabilirsin. Hem fiyatı uygun hem de son derece şık ve kaliteli bir kask bence. Fiyatı 79tl idi sanırım 99tl olmuş. Decathlon daki BELL marka kaskları da inceleyebilirsin onlar da 79-99 arası fiyatlarda. Yalnız kaskı mutlaka deneyerek alın, internetten tipine aldanıp almayın, benim gibi pişman olup satmak zorunda kalırsınız. Gözlük için de yine Decathlon da satılan ORAO marka gözlüklere bakabilirsin. Bütçene ve yüzüne uygun olanı alırsın seçenek çok orada. Eldiven olarak da Decathlon da (link) modeli öneririm, ayrıca Adidas'ın (link) eldiveni de indirimde adidas mağazalarında mevcuttu, fitness için ama bisiklet için de uygun bir kalıbı var.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Cengo açık renkli camlarda da uv ışıklardan korunursunuz, şeffaf camlarda da bu böyledir.
Camın veya plastiğin kendisi uv ışınları süzer, üstündeki renkli plakalar değil...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
uv korumalı ve sağlık bakanlığından onay almış bir gözlük almanı tavsiye ederim. göz bu şakaya gelmez. polarize özellikli olursa daha da rahat edersin diye düşünüyorum.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Her cam (renginden bağımsız) UV filtreli değildir. Her koyu renkli cam UV koruması da yapar demek değildir. Kırılma sebebi ile bir miktar ışın belki süzebilir ama en az (UV400) ibaresi olmayan camlar için bu da UV korumalıdır demek doğru değildir. Su sporları, dağcılık, aktif doğa sporları, uzun tura çıkanlar gibi aşırı güneşe maruz kalanlar için daha yüksek seviye UV koruması gereklidir. Ayrıca polarize özelliğe sahip olmaları da çevreden/yüzeylerden yansıyan ışıkları da engellemesi açısından + bir özelliktir.

Bisiklet konusunda bildik, güvenilir markaların Avrupa üretimi ürünleri, normal güneş gözlüğü konusunda kaliteli optik mağazalarından alınmış uluslararası bilinen büyük markaların gözlüklerinde bu özellikler mutlaka vardır. Olmalıdır. Zaten bu seviyede marka ve ürünler CE ve TSE şartlarını + sağlık bakanlığı onaylarını taşırlar. İnternetten, Çin'den, işportadan, piyasa esnafından sırf ucuz diye alınmış bisiklet gözlükleri bir işe yaramayacağı gibi gözünüzü de bozabilir.

• Beğen
Tepkiler: çağatay_çankaya