Taner Kafes ile problemli Sedona 781 alışverişi

B

BF Okuru

Misafir
@TANER KAFES

herkes herşeyi çok iyi anlıyor merak etmeyin ! siz anlaşmaya uygun hareket etseydiniz bu durum olmazdı ! neden kargoyu karşı ödemeli gönderdiniz ! herşeyinizi çaldırmanızla ne alakası var ! zeytinyağı gibi üste çıkmayın birde ! size ne demiş karşı taraf 10 tl daha fazla havale yapayım kargosunu siz ödeyin demiş ama siz ne yapmışsınız karşı ödemeli göndermişsiniz ! bu ne pişkinlik ! edep yahu !

Scudo

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Başınıza gelen hiç bir şey bu yaptığınızı malesef ki haklı çıkarmıyor. Ben forumda 4 senedir bir şeyler alıp satıyorum.Başıma gelmesini istemeyeceğim bir şeyi yapmışsınız. Bende bir çok satışımda kargo benden diyorum.Yerine göre bir ürün sattığımda cebimde 5 kuruş param bile olmuyor alıcı parayı göndermeden ürünü gönderecek oluyorum arkadaşımdan para alıp kargoyu gönderebiliyorsam sizin kargoyu alıcı ödemeli göndermeniz hiç hoş değil.Üstelik kargo parasının yarısını da almışken...

B

BF Okuru

Misafir
ben mesaj atıp özür diledim kusura bakmayın kargo 35 tl tuttu die gönderdiğiniz 10 tl yi hesap no veririseniz yatırırım dedim ilk başta teşekkür ederim deyip hangi banka olduğunu bilmediğim bir hesap numarasının mesajını aldım daha sonra yok yarısını siz ödeyin normalde kargoyu satan öder flan zeytin yağı lafınıda iyi biliyorsunuz bakıyorum.birde şu kelime var araplar zeytin yağını çok bulunca orasına burasına sürermiş o hesap sizinki

ve ous bey ben kargo prasının yarısını falan almadım herkes olayı bilmeden bir tarafından laf uyduruyor

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
@TANER KAFES

Konuyu başından beri okudum ama % 100 haksızsınız !:mad: ve artık nedendir bilmem terbiyenin sınırlarını da aşıyorsunuz. Ne demek arap zeytin yağını bulunca .....:boese157: İyice saçmaladınız artık. Doğru dürüst özür dileyip sorunu çözme yoluna gideceğinize önünüze gelene sataşıyorsunuz. Beden çok alışveriş yaptım ama kimseye sorun çıkarmadım çok şükür, hep kendimden verdim fedakarlık ettim.
Siz resmen adamı kazıklamışsınız. İnşallah bu sorun kısa sürede hallolur.

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
Konuyu başından sonuna kadar okudum,
TANER bey, öncelikle size şunu söyleyim. Eğer siz anlaşmanın ilk gününden itibaren sadık kalsaydınız, hiç birşeyiniz çalınmazdı. Etme bulma dünyası, hak edene ALLAH veriyor işte...
Birde bir cümle kurmuşsunuz, Araplar zeytin y.... diye, hadi onlar bol bulmuş sürüyor. Sİz olmayan zeytin yağını sürmeye kalkıyorsunuz!!!
Şimdi diyeceksiniz bana, SEN hem konuyla ilgin yok, hemde salak salak konuşuyorsun diyeceksiniz. (Sİz olmayan zeytin yağını sürmeye kalkıyorsunuz!!!) yukarıdaki cümlem yüzünden bana kızacaksın, Bende sana şunu söyleyecem, Kardeşim sen o cümleyi kurunca güzzel oluyorda, Ben söyleyince kızıyorsan yine suç sende kardeşim! Neyse benden bu kadar.

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
taner bey geçmiş olsun herkesin başına böyle olaylar gelebilir bu karşı şahsa haksızlık etmenize sebebiyet vermez siz bu şahısa kargo yollamadınızmı nasıl olurda hiç bilgi elinde olmaz bari ileride telafi edin de haksızlık olmasın yok ileride elinize para geçincede telafi etmezseniz ayıp olur

• Beğen
Tepkiler: Alper Yıldırım

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Hala haklıymıs gıbı davranıp gergınlıgı surdurmeye calısıyorsun taner.Kadro ucretı +10 tl ısteyıp ptt kargo ıle gonderecegım dıyerek farklı bır kargo sırketıyle 35 tl masrafla alıcı odemelı gondermek delıkanlılıga yakısırmı.Neredeyse sıfır fıyatına denk gelıyor masrafa bakarmısın!
Maşa dıp yatagıda yok:(
Yıllardır forumda alısverıs yaparım tanımadıgım arkadaslara cok sonra odemelı parca sattım,daha parasını yatırmadıgım halde kargom yola cıktı (bılırsın once para yatar sonra kargo yola cıkar).
Ama allaha cok sukur boyle bı sorun yasamadım hatta senı tanımadıgım halde ıhtıyacın oldugu ıcın sana sıfır kalıper yayı gonderdım,ısın gorulsun dıye ama karsılıgında sen etrafına saldırmaktan baska bırsey yapmıyorsun.Daha ozur dılerım bı yanlıslık oldu en kısa zamanda telafı ederım demıyorsun:(
Bu olaydan dolayı ben bıle mahcup oldum kadroyu sattıgın arkadasıma,cunku ben referans olmustum sana:((((((

silverfox

Üye
Tepki
37
@RECEP ÇALIŞKAN

ilk alışverişte artı 10 tl yi de taner bey istedi. 10 tl daha gönderin kargo bana ait olsun dedi. benim teklifim de değil yani. resmen göz göre göre dolandırıcılık. ve hala o 10 tl yi bile alabilmiş değilim bırakın diğer 35 tl yi.

silverfox

Üye
Tepki
37
@TANER KAFES

ben size IBAN numarası yolladım. hangi banka olduğunu işlemi yapmaya zahmet etseydiniz IBAN numarasından görürdünüz.

ayrıca siz bana ne dediniz. 10 tl daha gönderin kargo bana ait olsun dediniz. bu ne demek. artık laf ağızdan çıkmıştır. bir daha ne diye 35 tl yi ödemeli gönderiyorsunuz. beni toplamda 45 tl dolandırmış oldunuz.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Bunların üstüne hala kendini savunan bir zihniyet.. Gerçekten yazık. Acımıyorum bile o derece Taner ;)

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Vukuatı olan adamlar ikinci el satış yapabiliyor... Ben daha ne bir şey aldım ne sattım, ben yapamıyorum benim de anlayamadığım bu ...

Edit: Artık düzeldi ilan verebiliyorum... önemi kalmadı.. :)
Ama tabi ki düzenbazlar ilan verememeli..

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
@Bülent ONUTKAN

Ben konuyu baştan sona kadar okudum

Taner bey'in yaşadığı olayın gerçek olduğunu varsayarak konuşacağım.

İlk mesajlarda kargonun 10 tl karşılığı satıcının yani Tane bey'in ödeyeceğinde anlaşmışsınız ve Taner bey üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmemiş sanırım bu durum başına gelen talihsiz olayla hiçbir alakası yok. Bu durumda Taner bey açıklamasıyla size geri dönmesi gerekiyodu onu yapmamış hatta telefonlarınıza cevap verememiş(talihsiz olay). inanmadığım birşey var Taner bey sizi forumda bulamadığını iddaa etmiş daha sonraki mesajlarda da anladığım kadarıyla forumda da mesajlaşmışsınız. İyi niyetli olsaydı ulaşamaması olanıksızdı. Şayet iyi niyetli birisinin bu kötü duruma düşmek isteyeceğini sanmıyorum.

Taner bey'in sonraki mesajlarıda kendini ele vermekten başka hiç birşey yapmıyor sizinde dediğiniz gibi sadece etrafa saldırıyor hiç bir açıklamada bulunmuyor. Açıklayacak bir çok konu var halbuki bu davranış şeklide Taner bey'in suçluluk pisikolojisiyle davranmış olması demek yani durumu gayet iyi anlatıyor. Bu üzücü olayın çözülmesi için ilk önce Taner beyin size yaptığı hataları düzeltip sonrada Bisiklet forum ailesinden özür dilemesi gerekiyor çünkü 'arap' diye başlayan ve sonu hoş olmayan yerlere çıkan bi cümle kurmuş. Bu tatsız olayın yaşanmasından dolayı duyduğum üzüntüyü dile getirmek için yazdım bunları.

sorunların çözülmesi dileğiyle iyi günler

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
2. El bölümü ile hiç ilgilenmem. Bunun baş nedeni maalesef güvensizlik. Konuyu okuyunca çok şaşırdım. İnsan nasıl böyle küçücük şeylere tenezzül edebiliyor? İnsan önce kargo ücretini araştırır sonra 10 TL daha yolla kargo benden olsun der. Eğer ben böyle bir durumda kalsaydım kargo ücreti 50 TL bile tutsa 40 TL yi cebimden öder, benim hatam derdim, yada kusura bakmayın zarar ediyorum paranızı geri iade ediyorum derdim.
Nihan sanada geçmiş olsun. Meblağ önemli bir rakam değil ama insanın enayi yerine konulması ağrına gidiyor.

silverfox

Üye
Tepki
37
Haklısın Orhan Abi. Burada meblağdan daha önemlisi ben ve benden başka tüm forum ailesine yapılan bir saygısızlık ve hiçe sayma var.
konuyu açmamın nedenlerinde biri de 2. el bişey alırken herkesin 2 kez düşünmesini önermek istemem. malesef hiçbir güvelik önlemi olmadan alışveriş yapmak zorundayız. e ekonomik oluyor malum 2. el.

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç

silverfox

Üye
Tepki
37
Ha bu arada..Taner Beyden hala ses yok. Hesabımda ondan geri ödenmiş bir para yok yani.

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
insanların güvenin kaybetmektense,para kaybetmeyi tercih ederim.
Boşu boşuna söylenmemiş,malum arkadaş düşünür,biraz.

• Beğen
Tepkiler: Murat Uluoğlu

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Arkadas hala sesını cıkartmıyor,parayıda ıade etmıyor! Yonetıcı arkadaslar ılanlarmızı kılıtlemek yerıne bu arkadasa mudahale etmelı...

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
Öncelikle Nihan hanıma çok geçmiş olsun.
Bende bir zamanlar 2.el bölümünü kullanıyordum ancak gözlemlerime göre zaten o kadar ucuz değil, satılan malzemelerin fiyatlarına bakıp biraz araştırma yaparsanız muhtemelen aynı fiyata bir yerde sıfırını bulmanız çok mümkün (tabi istisnalar var)

Murat Uluoğlu

Daimi Üye
Tepki
145
@Orhan Kılıç

çok haklısınız. sorumluluk sahibi dürüst bir insanın yapması gerekenler bunlar.
ama günümüzde konuya böyle yaklaşacak dürüst insanlar yok. mağdur durumdayken bir anda sizi mağdur eden durumuna bile düşebilirler. tam 3 aydır parasını ödediğim (60 tl gibi komik bir rakam) ama karşılığında hizmet alamadığım bir dava için uğraşıyorum (bisiklet forumla ilgili değil). göz göre göre paramı vermiyorlar ve mahkemeler yetersiz kalıyor. insanların çalışmadan kazanılan 3 kuruş için yapmayacağı şey yok malesef.