Takdir belgesi alırsan bisiklet alacağız deyip almayan ebeveynler

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Ben onu bunu anlamam. Takdir-Teşekkür vs. Yıl boyu biriktiririm parayı , kalanı da taksitle öderim yine de alırım alacağım bisikleti...

Scudo

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@enes savaş

1600 lirayı ben nasıl bir yılda biriktireyim onu bana söyle de :D.Yarısı gitti zaten şimdi :).Harçlık olarak 3 tl alıyorum,8 ders var.Yetmiyor :).

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
4yaşından beri yaklaşık 3tane bisiklet hediye olarak gelmişti,2010 yılının haziran ayında zarzor bir çift süspansiyonlu bisikelt aldırabildim.1,5yıl kullandıktan sonra forum ile tanıştım,çift süspansiyon tamamen gereksiz bir şeymiş onu öğrendim.Kafama koymuştum yeni bisiklet edinecektim.2012nin mart ayıydı galiba tam hatırlamıyorum aileme söyledim bisiklet istediğimi takdir getir alırız dediler,tabi bende aksesuarlar içi para biriktiriyordum.Haziran geldi taktir belgesini aldım sonrada tamam alırız yaparız falan diye diye kasım oldu bende sizin keyfinizi bekleyemem diyip abimin kolundan tutup bisikletçiye götürmüştüm ve aldırmıştım :D .Gerçi sadece kadroyu,aktarıcıları 1-2 ufak parçayı değiştirseydim neredeyse yarı fiyatına gelecekti tabi ozamanlar pek bişey bilmiyordum.Aynısı bu senede karşıma çıktı:Yaklaşık 5aydır yeni bisiklet almak için para biriktiriyorum ailemde karnede zayıf olmaz ise alırız diyorlar,2000lirada bütçe veriyorlar ama ben ne olur ne olmaz para biriktiriyorum.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Ali Ceylan

Ben 1600 liralara kadar çıkmıyorum :rolleyes: Max 600 lira birikiyor yılda. Kalanı da aydan aya veriyorum. :)

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umut Kılınç37

Lisede zayıf oluyor ya çok sıkıntı :D.O yüzden zayıfsız karne iddasında bulmuyorum :D.

• Beğen
Tepkiler: Cem Bayıll

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
benim çocukken hiç bisiklet hayalim olmadı.
köylük yerde 7 yaşından itibaren okul haricindeki tüm zamanınızı tarlalarda geçirirken aklınıza bisiklet falan gelmiyor zaten.
evlendik, çoluk çocuğa karıştık. çocuklarım istemeden ben onların bisikletlerini almıştım. bir uhde kalmış demekki bilinç altımızda.
ve ben niye bisiklet sürmeyeyim ki dedim sonra.
ve geçen sene oğlumun bisikleti üzerinde bisiklet sürmesini öğrendim (37 yaş bu işi öğrenmek için biraz geç ama ne demişler "geç olsun güç olmasın")
umarım her genç ebenevynleri ile mücadele etmek zorunda kalmadan bisikletlerine kavuşur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bizimkiler bana pek arıza çıkartmadan aldılar. Ben küçükken biraz utangaçtım. İstesem de reddedileceğini düşündüğümden söyleyemezdim. İçim giderdi ayrı konu...

Hasta Fenerbahçe'li babam bana şuna benzer bir şey almıştı.

http://i1262.photobucket.com/albums/ii608/giaro29/pt4.jpg

• Beğen
Tepkiler: ismail eren ve gok

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@Ali Ceylan

Son 2sınav var onlardanda birinden 21 diğerindede 33alsam geçiyorum sıkıntı yok yani :D

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
@enes savaş

Kardesim ben biriktirdim.Yemedim icmedim okulda,alacagim bisikletin fazlasi etti ama yine aldirtmadilar.Sanki kendilerinin bogazindan kistik. :)).En sonunda 270 sv yi alabildik zar zor.

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Önce bisiklet isteyebilmek için kendi paramızın olması lazım benim tecrübem var.15 yaşındayım ve lise 1. Sınıfa gidiyorum.Geçen sene sbs den önce söz verdi babam iyi bir lise kazanırsan bisiklet alacağım diye tabi o zaman istediğim bisiklete yetecek kadar param yoktu.Sbs den istediğim liseyi az bir farkla kaçırdım ama yinede vazgeçmedim ve sürekli bisiklet istedim tabi bu arada bayram harçlıkları falan para da biriktiriyorum.En sonunda çabalarım boşa değilmiş yeni bir bisiklet alabildim(kendi paramla :D) yaklaşık 2 hafta oldu 1 senedir uğraşıyorum sonunda aldım :D. İnşallah Mart ayında gelecek :)Kısaca tavsiyem kendi paranı biriktirip bisiklet istemek gerekirse de aileden biraz yardım istemek :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlk bisikletimi hatırlayamayacağım kadar küçükken almışlar, anlatılana göre evin içerisinde hiçbir yere çarpmadan, küçücük aralardan geçerek sürermişim. Hatta bisikletin gidonunu ısırırken bir fotoğrafım var, gerçekten küçükmüşüm.
Ardından biraz daha büyüdüğümde bir bisiklet daha alınmış, bunu biraz hatırlıyorum, mavi renkti. O zamanlar hafif rampa - ucu olmayan bir çıkmaz sokakta oturuyorduk. Sokağın başından bisiklete biner, sonunda ki düz duvara çarpararak dururduk :)
Bundan sonra da babamın katılmamı sağladığı bir fotoğraf yarışması sayesinde 18 vites bir bisiklet kazanmıştım. Yıllarca kullandım bunu, 4 arkadaş, yaz tatilleri sabah 8 akşam 8 bisiklet sürerdik.

Ardından bisiklet işini bırakıp eğitim hayatına ağırlık verdim, yıllarca dershane-okul, iyi derecelerle ortaokul-lise bitti. Birçok farklı hobi ile ilgilendim, ardından da üniversiteye geçtim. Ve geçtiğimiz yıl, hazırlık sınıfında iken tekrar başladım bisiklete. Bir ara paten kaymayı yada farklı birkaç hobiyle ilgilenmeyi de düşündüm ancak en mantıklısı bisiklet gibiydi, bisiklete başladım. Yaz boyu epey de sürdüm bisiklet, gelecek yaz da daha uzun turlar yapmayı planlıyorum.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ömer Tuna
Gidonun yarış bisikleti formatına dönüştürülmüş olması o dönem çocuklarının gözünden kaçmadı tabiki.

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
Anne ile baban parasızlıktan alamamışlar bence. Sen de bu yaşına gelmişsin hala bisiklet almadılar diye ağlıyorsun. Senin gibi milyonlar var. Seni büyütüp bir yerlere getirmişlerse bisiklet alamadıkları için olabilir mi?