Tahincioğlu: Parkur hazır olacak

specialagent

Forum Demirbaşı
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
558
Tepki
389
Şehir
İSTANBUL
TOMSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Uluslararası Otomobil Federasyonu’nun (FIA) Türkiye’de yapılacak Formula 1 Yarışı için belirlediği 21 Ağustos’un düşündükleri bir tarih olduğunu söyledi.
Tahincioğlu, FIA ile yaptıkları görüşmelerde iki tarih üzerinde prensipte anlaştıklarını belirterek, “21 Ağustos prensipte anlaştığımız tarihlerden biriydi” dedi. Tahincioğlu, Formula 1’in yapılacağı Kurtköy’deki parkurun inşaatının büyük ölçüde tamamlandığını kaydederek, “Kimsenin şüphesi olmasın parkur tamamen hazır olacak. Şu anda elektronik, elektrik ve çevre düzenlenmesi aşamasına geçtik” dedi.
Mümtaz Tahincioğlu, Türkiye’de Ağustos ayında yapılacak yarışın bu ay içindeki tek mücadele olacağını vurgulayarak, şunları söyledi:
“Türkiye’deki yarış ya 31 Temmuz’da olacaktı, ya da 21 Ağustos’da yapılacaktı. Dünkü karar bir prosedür kararıydı. Biz zaten takvimdeydik. 7 yıllık bir anlaşma var. Bu nedenle tarih fark etmiyor. Ancak ağustos ayında Formula 1’de tek yarış olacak. Herkesin tarihi bilmesi iyi oldu. Bugünden itibaren lojistik ve pazarlama çalışmalarına başlamalıyız. Ağustos aylarında İstanbul biraz boş oluyor. Turistler genelde güneye gidiyor. Bu nedenle böyle bir boş dönemde İstanbul’a canlılık getirmesi de sevindirici bir durum.”
 
Scudo
Yukarı Alt