Suuçtu Şelalesi ve Çataldağ Bisiklet Turu

Scudo

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Son derece güzel, keyifli, macera dolu ve sıradışı bir tur daha gerçekleştirdik. Bu turdan önce "İlk kez bu tür bir tura çıkacak arkadaşlar için hava ve yol şartları güzel deneyimler sunacak" demiştim ama yanılmışım. Katılan herkes yeni deneyimler edindi. Yeri geldi sinirlendik, yeri geldi eğlendik, yeri geldi yardımlaştık.

Çok güzel yerlerde pedal çevirdik. Bu tura İstanbul, Bursa ve Mustafakemalpaşadan katılan herkese, başta Ahmet Centeli olmak üzere bize yakın ilgi gösteren Mustafakemalpaşalı dostlarımıza çok teşekkür ederim.

Tepki
25
Bu turda gerçekten önemli deneyimler yaşadım. 2 gün içinde güneşte , yağmurda, çamurda tırmanışlar ve inişler yaptık. yollar sürprizlerle doluydu. başta Orhan abi olmak üzere katılan tüm arkadaşlara ve maddi, manevi tüm imkanlarıyla bizi misafir eden mustafa kemal paşalı dostlarımıza teşekkür ederim.. Sizleri tanımaktan, birlikte pedal çevirmekten onur duydum..

Tepki
51
@Orhan Kılıç

Başta bu turu düzenleyerek bize bu güzl yerleri görme fırsatı verdiğin ve elindeki malzemeleri paylaşarak katılmamızı sağladığı için Orhan abiye,yardımlarını esirgemeyen Ahmet arkadaşın nezdinde tüm Mustafa Kemal Paşalı arkadaşlar teşekkür ederim.Çok sağolun yeni turlarda görüşmek ümidiyle. selamlar...

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
İdoya bisikletlerden para alıyor diye kızıyoruz ama bu hafta sonu Sapancata gidenlerden 7 si trene bindiğinde treni hareket etiren görevli nedeniyle 13 kişinin peronda kalıp sonrasında araç kiralayarak İstanbul'a döndüklerini okuyunca İDO yu daha çok sevmeye başladım. Her zaman söylüyorum para alsınlar önemli değil yeterki bisikletlerimizi de bizimle birlikte taşısınlar. Kalabalık gurupla tren ve otobüs yolculuğunu bu nedenle sevmiyorum, her zaman problem çıkabiliyor.
Arkadaşlara geçmiş olsun. Umarım bir daha böyle tatsız olaylar hiç birimizin başına gelmez.

• Beğen
Tepkiler: erdal ırmak

ali genç

Üye
Tepki
31
Çok güzel bir hafta sonu geçirdik, Orhan Abi'ye sonsuz teşekkür ediyorum, kamp malzemelerini bizim için ayarladı, hiç kimse bu sorumluluğu almaz. Bu kadar uzun ve teferruatlı bir turu hayal bile edemezdim. Artık tecrübemiz var diyebilirim. Orhan Abi'nin dediği gibi bize çok şey kazandırdı.

Kemalpaşa'da bizi misafir eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çayımızı bile doldurdular, Anadolu insanının misafirperverliğini gösterdiler bize. İstanbulda yaşayan biri olarak, bu şekilde ağırlanmak beni çok mutlu etti...

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
@Orhan Kılıç
Arkadaşım Kamil koç firmasıynan Datçaya giderken bi grup bisikletli ile birlikte seyehat etmiş.Hareket etmeden 7 bisikletli sorunsuz binmiş.İkinci yazıhanede 5 tane daha gelmiş.Muavin isyanlarda, bırakmış bagajı "nasıl koyuyorsanız koyun"demiş.Onlarda alta üste bi şekilde yerleşip hareket etmişler.İzmirde 5 tane daha binmek isteyince.Film kopmuş.Yaa biz söyledik bisikletli olduğumuzu deseler de bagajın bir kapasitesi var tabi.Herhalde paralarını geri alıp pedallayarak gitmişlerdir.Dediğin gibi Orhan abi.Parayla da olsa binebilmek güzel ama yine de ido'lu turlarda en azından deniz otobüslerinde sayıyı çok abartmamak lazım.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur Demirtaş

İDO konusunda aynı şey benimde aklıma geldi. Giderken ve dönerken ciddi anlamda yer kapladığımızı gördüm. Bazen öyle oluyor ki araçlar bile binmekte zorlanıyor. Bu tür araç kullanılarak gerçekleştirilen hafta sonu gezilerini fazla kalabalık olarak düzenlememek ve karşımızdaki insana da anlayış göstermemiz lazım.

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
@ali genç

Orhan abiyi bisikletiyle idonun kapıda görünce eyvahlar olsun, bu tur bitmez dediğimi hatırlıyorum.Port bagajı bir yüklemiş...Trafik polisi görse istihap haddi ve güvensiz sürüşten kesin men ederdi trafikten.:D Valiz valiz üstüne..Neyseki çantalar diğer arkadaşlara bölüştürüldü de güvenli sürüş imkanına kavuştu.
Bu arada Mustafakemalpaşalı dostlardan lojistik destek almasaydık o yüklerle alabalık tesisine kadar çıkabilir miydik acaba? Bbyı çıkardık diyesi;)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Çıkardık Uğurcuğum çıkardık hiç merak etme. Bu yıl bunun canlı şahidi olacak ve yine bana hak vereceksin. Başarılmayacak şey yoktur hayatta. Tur anlatımı için nihayet çalışmaya başladım. Tabi önce blogda yayınlanacak, sonra daha az fotoğraf kullanarak ve hiçbir yorum yapmadan burada yayınlayacağım.

Uğur ŞENCAN

Daimi Üye
Tepki
147
Orhan abi, son gezinizin anlatımı ve fotoları henüz yayınlanmadı değilmi?:)

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@Uğur ŞENCAN

Uğurcuğum şu anda bloğum için hazırlıyorum daha sonra forum için hazırlayacağım. Hafta başı hazır olur diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Uğur ŞENCAN

Hasan 16

Forum Bağımlısı
Tepki
236
Bisiklet
Cannondale
Merhabalar Arkadaşlar!..
Biz de bu geziye Karacabey den katılanlar olarak mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim.Güzel bir paylaşım oldu.Uludağda birlikte pedal bastığımız,bisiklet sırtlayıp taşıdığımız birkaç İstanbullu dostumuz, arkadaşımızla sohbet imkanımız oldu.Herkese teşekkürler özellike Ahmet Centeli ye, Orhan abiye, Sercan a, Bahattin e, kargomuzu taşıyıp pit stoplarda red bul takviyesi yapan Abdullah a, velhasılı herkese...