Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

suspansiyonda travel nedir?

tanerm

Üye
Tepki
3
cesitli suspansiyon markalarinda travel boyu icin cesitli degerler veriliyor ornegin 75 mm veya 80 mm bu degerler neyi ifade ediyor

Scudo
süspansiyonun maximum yaylama mesafesidir, en dibe vurduğu an ile en yüksekte oldugu an arasındaki mesafe farkıdır.

Peki bu durumda yuksek travel degerine sahip olan suspansiyon daha mi iyidir?

Bence en iyisi travel ayarı(rebound) olan amortisörlerdir. Bunları alçaltıp yükseltebilirsiniz (80-120 mm gibi). Travel ayarının yanında Lock-out özelliği olması daha da iyidir. Benim amortisörüm her iki özelliğe de sahip. 200-220 Usd ye bu özellikte bir amortisör alabilirsiniz.

tamamen kullanım amacına ve bekelentilerine bağlıdır. ben genelde afsalt ve stabilize toprak yollarda binerim. yüksek travel değerine çok ihtiyaç duymam.zaten yol düzgün olduğundan 12cm. gibi bir yaylanma pek mümkün olmaz...

12 cm kullanmak için sağlam bi atlayış yeter bi olur sanırım.zaten asfalt'ta dediğin gibi mümkün olmaz..burada duke hakkında biraz yorum alabilir miyim?

Yeni nesil üst sınıf amortisörlerde lock out özelliği otomatikleştirilmeye çalışılıyor, birçok firmanın değişik isimlerde bu teknolojiyi üst sınıf amortisörlerine uyguluyor. üstten gelen darbeleri değil de alttan gelen darbeleri emen amortisörler düz yolda sanki kilitliymiş gibi çalışıyor, araziye girdiğinizde görevlerini yerine getiriyorlar, bu teknoloji geliştikçe yüksek travel'li amortisör kullanımı artacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: efeugur
Back