Sulukta tercihiniz hangisi: zefal, elite?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İki suluk arasında kaldım. İkiside plastik. Zefal arctica ve Elite ıceberg. Termoslu suluklar. benim için tek kriter hangisinin daha sağlıklı ve hijyenik olduğu. Konuya bir el atarsanız sevinirim.

Scudo

asamiles

Üye
Tepki
2
İsim
Abdullah Şamil
Bisiklet
Salcano
ben elite iceberg kullanıyorum ama zefal i bilmiyorum

@rif

Üye
Tepki
34
Ben de bakıyorum şu anda suluğum yok mesajım bulunsun okuyayım

Klasikci

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Yavuz.O.YILMAZ.
Bisiklet
Diğer
Benim markadan ziyade işimi görmesi yeterli yazın bayağı saat soğuk tutan çelik termosum var.kışında sıcak tutuyor tam 1 lt'lik yetip artıyor bile.plastikle zaten işim olmaz;yakınıma bile sokmam..

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Son bir yıldır elit iceberg kullanıyorum. Sıvıyı bir kaç saat sıcak soğuk muhafaza ediyor. Aynı zamanda ufak bir sıkma ile ağız dolusu suyu bisiklet üzerindeyken kolaylıkla tüketebiliyorum. Kapaklı olması ağız ucunun temiz kalmasını sağlıyor. Ağırlık olarak diğer markalara göre dezavantaj sağlıyabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
zefal arctica kullanıyorum eksisi kapağı yok toz toprak değiyor, zaten yolda o tozlar paso yutuyorum diye kendimi teselli ediyorum, artısı ise 500 değil 700 ml olması

scarpaner

Üye
Tepki
13
İsim
selami
bende benzer bir ürün bakıyorum elimde btwin kafes var zefal artrica ona uyarmı acaba ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@scarpaner (link) ben bundan kullanıyorum kafes olarak, diğer sabit genişlikteki kafeslere belki sığmaz ama bu kafes esneme yaptığı için sorun yok

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
bende, zefal suluk kafesi var. yarın Turuncu bisikletten (Ankara-Maltepe) zefal arctica bakacağım. eğer boyut ve materyal olarak beğenirsem almayı düşünüyorum. alırsam yorum yaparım, foto da atarım :)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Tepki
115
Bisiklet
Sedona
Bu aralar bende suluk arayışı içindeyim tercihimi bundan yana kullanacağım galiba (link)

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Çelik değil de Plastik olanlardan tavsiye ederim.Gelen köpeklere matarayı sıkınca güzel kaçıyorlar :))

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@C.Öz

Teşekkürler bisikletçi dostum. Peki hangi hacimde olanı aldın. (500-650) 650 lük acaba bisiklet üzerinde kaba dururmu. 500 lükte yeterli olmaz kanaatindeyim.

@Murat B.

Murat B. dostum hiç duymadığım bir markadan bahsediyorsun. Nereden temin edebiliriz internet üzerinden. Şimdi baktım sanırım iç piyasada yok. İç piyasada satılan en iyi plastik termos özellikli suluk hangisi olabilir.

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
Elite iceberg ve polar bottle var. her ikisi de termoslu ve 50cl. elite iceberg'de plastik kokusu biraz daha az oluyor, ayrıca kapaklı olması yağmurlu ve ıslak günlerde acaba yerdeki su ağızlığa bulaştı mı derdini çözüyor. polar bottle'ın ise inanılmaz şekilde ne işe yarar kı bu dediğim ufak tutma sapı çok kullanışlı. yağmurlu günlerde eliteiceberg, kuru zamanlarda kapağı çıkartılmış elite iceberg veya polar bottle kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

AyhanG

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Scott
@Murat B. CamelBak Podium Chill Türkiye'de satılıyor mu yoksa adres yurtdışı mı yine :)
Tşk,

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@AyhanG @mehmetsunu
Ben yurtdışından aldım; CamelBak'in bazı ürünleri (mesela sırt çantası şeklindeki suluklar) Türkiye'de satılıyor ama bildiğim kadarıyla mataralar yok maalesef.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
Zefal arctica kullanıyorum şimdilik sorun yok su zaten uzun süre kalmıyor içinde 700 lük suluk bile yetmiyor :(

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
@Cem Ç.
bu merlincycles dan alınan malzemeler kaç günde teslim ediliyor acaba ali expresten biri 18 diğeri 26 martta aldığım iki malzeme daha yeni geldide

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dr_mrh

Bu durumda Merlinden sipariş edersem yaz biter.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.