Suluk ve suluk kafesi tavsiyesi

Scudo

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Koku yapmayan, maksimum 100 tl civarında bir suluk bakıyorum. Önerisi olan var mı? Elite termal suluklar hoşuma gitti ancak, onun için ayrıca elite suluk kafesi mi almak gerekiyor yoksa decathlonda satılan kafeslerle uyumlu mudur? Öneriler için şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Mösyö Salyangoz

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Koku yapmayan, maksimum 100 tl civarında bir suluk bakıyorum. Önerisi olan var mı? Elite termal suluklar hoşuma gitti ancak, onun için ayrıca elite suluk kafesi mi almak gerekiyor yoksa decathlonda satılan kafeslerle uyumlu mudur? Öneriler için şimdiden teşekkürler.
Tüm soluklar, satılan tüm kafeslere uyuyor hemen hemen, çok nadir de olsa aero tarzda sukuklar hariç.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
elite-corsa-team-bottle-550ml.jpg

Elite marka sulukları gözünüz kapalı alabilirsiniz. Profesyoneller kullanıyor zaten. Fiyatları da gayet makul. Eğer her sürüş sonrası içinde artakalan suyu boşaltıp, güzelce çalkalayıp ters çevirerek kurumaya bırakırsanız hiçbir matara kokmaz :harika: Mataranın kokup kokmaması size bağlı yani. Matara kuru ve temiz olarak saklanmalı, asla bisiklet üzerinde kalmamalı

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.589
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben termal suluk kullanıyorum. Renk olarak kadroya uymuyor ama yaz kış rahatlıkla içilecek ısı seviyesinde tutuyor.

• Beğen
Tepkiler: OgulcanGuven

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Decatlondaki hem metal hem de plastik kafeslere (daha sıkı tutuyor) uyumlu . Başka bir tane daha var markasinj hatırlamıyorum ona da uyumlu. Matarayi ağzı kapalı içi şu dolu bırakmayın yeter. Arada sirkeli yada tuzlu su ile yıkıyorum. Bir kere içi tuzlu su var iken sürüşe çıktım. Yolda mataradaki suyun tuzlu olduğunu farketmek komik oluyor....

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kullandığım kafes;

(link)

Alüminyum ve çok hafif. Kadrosu küçük bisikletler için uygun. Fiyatı da iyi.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bpa içermeyen suluklar kolay kolay koku yapmaz, sıkmalı ağızlıklı olanları tercih edin. Elit sulukları diğer kafeslerle kullanabilirsiniz, yalnız diğer kafesler suluğu sıkıştırarak sabitler, elit in kendi kafesi ise suluk üzerinde ki oyuğa oturur ve sabitler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Anladığım kadarıyla suluk işinde Elite favori gibi... Şu nasıldır acaba arkadaşlar n11.com/elite-suluk-crystal-ombra-sari-550ml-P366574573?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAv8PyBRDMARIsAFo4wK384gfU7X5xWQ-8XpqiXwyUMjFlgBrMcLln0ysjoDWT_qIsqmDeoj0aAm_wEALw_wcB Elite Suluk Crystal Ombra Sarı 550ml

Tepki
120
İsim
Mert
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elite ombra aldım geçenlerde kapağı açtığım an burnuma çok kötü plastik kokusu geldi. Yıkadım ettim ama bir türlü gitmedi koku. Elite marka nasıldır, bu modeli kullanan var mı arkadaşlar?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Elite ombra aldım geçenlerde kapağı açtığım an burnuma çok kötü plastik kokusu geldi. Yıkadım ettim ama bir türlü gitmedi koku. Elite marka nasıldır, bu modeli kullanan var mı arkadaşlar?
İçine bir limon sıkıp geri kalanını suyla doldurup beklemeye bırakın. Limon zamanla dibe çökeceği için aklınıza geldikçe çalkalarsanız (birkaç saatte bir yaptım ben) sanırım daha iyi oluyor. 1-2 gün bekletmiştim ve hiç koku kalmamıştı ben de elite matara için yapmıştım aynısını :harika:

• Beğen
Tepkiler: favallikulli
Tepki
120
İsim
Mert
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu Aynen abi şu an neredeyse bir haftadır limonlu su var içinde ama bu koku böyle yanmış plastik gibi, gidecek gibi değil ama umarım kaybolur. Teşekkür ederim cevap için.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklet alt boruya takılacak Türkiye'de satılan 1 lt. kapasiteli suluk kafesi ya da aparat önerileriniz nelerdir?

Dosyalar

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tolga Özdemir (link) böyle birşey takıp üzerine suluk kafesi bağlayabilirsiniz.

Saol abi. Bu kadar olmaz. Yine decathlonda satılan bunun bir değişik versiyonuyla kadroya 3 tane sabitlemiştim. Fakat alt boru kalın olduğu için uymamıştı. ürün şu:

(link)

Sizin gönderdiğinizi nasıl görmemişim hayret. Tam aradığım ürün. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35