Suluk ve suluk kafesi tavsiyesi

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Topeak drinkers?
Their holders are not great imho, I bough SYNCROS and (link) .
I bought Topeak bag. Its pretty good and under saddle bag nothing was same size (2lt).
I have never heard of that brand before, maybe because im new to biking but after i saw their high prices, i just questioned why are they so expensive (speaking of 500 TL) compare to other brands such as Zefal etc but after reading Spartiat's comment now ive realized why they are overpriced. In my opnion i would not pay such price for it but everyone is different so i dont judge.

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Scudo

pix530

Üye
Tepki
52
İsim
Max
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
I have never heard of that brand before, maybe because im new to biking but after i saw their high prices, i just questioned why are they so expensive (speaking of 500 TL) compare to other brands such as Zefal etc but after reading Spartiat's comment now ive realized why they are overpriced. In my opnion i would not pay such price for it but everyone is different so i dont judge.
- Topeak is well known brand. Zefal is also well known. I have Zefal drink holder in Canada. Overprised for which item? I dont see Zefal or other bags for example.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
- Topeak is well known brand. Zefal is also well known. I have Zefal drink holder in Canada. Overprised for which item? I dont see Zefal or other bags for example.
My bad i didnt see the other link which includes Topeak water bottle cage for 187 TL, that is still is kinda expensive for me but as the dollar exchange rate goes up, so im not really suprized. I have zefal water bottle 1L and cage, i bought them off from the local bike shop for 120 TL total price. The topeak bottle cage looks really solid to me.

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
zaten forumun amaci paylasim yapmak.yaz kis 10 saat civari en az icinde ki sivinin sicakligini koruyacak plastik olmayan bir urun paylasirsaniz alabilirim.
Matara önerim yok maalesef, decathlonun basit matarasını kullanıyorum şahsen fakat belirttiğiniz kritere takıldım ben. Örneğin yazın o sıcakta şişenin içerisindeki su nasıl 10 saat bekliyor ki onu koruyacak bir matara için ihtiyaç doğsun?

• Beğen
Tepkiler: ugurus ve enzo

pix530

Üye
Tepki
52
İsim
Max
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
My bad i didnt see the other link which includes Topeak water bottle cage for 187 TL, that is still is kinda expensive for me but as the dollar exchange rate goes up, so im not really suprized. I have zefal water bottle 1L and cage, i bought them off from the local bike shop for 120 TL total price. The topeak bottle cage looks really solid to me.
- I don't believe the 187TL bottle can be good. unfortunately. It would not hold the temperature.

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.527
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_4383.jpg
Merhaba arka matara kafesine matara taktığımda kadroya dokunuyor.
Matarayı daha yukarıda konumlayabileceğim bir matara kafesi var mı?
Varsa yardımlarınızı bekliyorum.

troy83

Üye
Tepki
14
İsim
Okan T.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, parasını göz önüne aldığımızda değer mi? normal suluklardan çok farkı var mı?

Raceone Igloo thermal Beyaz 650cc Matara 142 tl raceone x1 kafes 60 tl raceone x3 kafes 90 tl
Zefal Arctıca 550 ml Termal Bisiklet Matara Suluk 142 tl zefal spring kafes 71 tl
Elite Iceberg 500 ml Termal Matara 136 tl
Elite Loli Bisiklet Plastik Matara, Suluk + Matara Kafesi 66 tl

yada sulugu termal alıp kafesi plastik isimsiz bir ürün 25tl falan alsam olmaz mı ne dersiniz?

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, parasını göz önüne aldığımızda değer mi? normal suluklardan çok farkı var mı?

Raceone Igloo thermal Beyaz 650cc Matara 142 tl raceone x1 kafes 60 tl raceone x3 kafes 90 tl
Zefal Arctıca 550 ml Termal Bisiklet Matara Suluk 142 tl zefal spring kafes 71 tl
Elite Iceberg 500 ml Termal Matara 136 tl
Elite Loli Bisiklet Plastik Matara, Suluk + Matara Kafesi 66 tl

yada sulugu termal alıp kafesi plastik isimsiz bir ürün 25tl falan alsam olmaz mı ne dersiniz?
Elite Iceberg kullanıyorum 1 yıldır, geceden buzdolabı rafına bıraktığım suyu 2 saat civarı soğuk tutuyor.

• Beğen
Tepkiler: troy83

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.437
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
288479 dosyayı görüntüle
Merhaba arka matara kafesine matara taktığımda kadroya dokunuyor.
Matarayı daha yukarıda konumlayabileceğim bir matara kafesi var mı?
Varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Giant'ın kendi matara kafesini ön suluk bölgesinde kullanıyorum.
Vida ayar mesafeleri konumlandırma konusunda oldukça yer sunuyor. Belki sizin işinizi görebilir.
Arka suluk bölgesinde kullandığım ise bildiğimiz Decathlon ürünü.

(link)

foto.jpg

troy83

Üye
Tepki
14
İsim
Okan T.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
kadro mat kafesi parlak seçtim renk gri ağızlıklı alınabilir peki kırmızı sizce saçma mı olur?

legarda siyah 2.jpg
110000013492753.jpg

raceone x3.jpg

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
  • Beğen
Tepkiler: troy83 ve MakRo

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.527
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Giant'ın kendi matara kafesini ön suluk bölgesinde kullanıyorum.
Vida ayar mesafeleri konumlandırma konusunda oldukça yer sunuyor. Belki sizin işinizi görebilir.
Arka suluk bölgesinde kullandığım ise bildiğimiz Decathlon ürünü.

(link)

289272 dosyayı görüntüle
Tavsiyeniz için teşekkür ederim mesajınızı farketmemişim.
Zefalin başka bir suluk kafesini denedim ucu ucuna sorunu çözdüm.

• Beğen
Tepkiler: gunerokn

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
257
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
(link)

Bunu almayı düşünüyorum. Bu siteden daha önce alış veriş yapan var mı veya bu suluk kafesini daha önceden alan var mı? Zaten çok sık bisiklet süremeyeceğim için suluk kafesine fazla para vermek istemedim.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
başka uygun konu başlığı bulamadım. eski bisikletimde kullandığım vidalar matara kafesini yerleştirmek için büyük geldi. bu vidaların standart bir ölçüsü var mıdır acaba? araştırmalarıma göre m5 çap ve 16mm boy satılıyor genelde. çap değeri standart mıdır tüm bisikletlerde?

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.446
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
başka uygun konu başlığı bulamadım. eski bisikletimde kullandığım vidalar matara kafesini yerleştirmek için büyük geldi. bu vidaların standart bir ölçüsü var mıdır acaba? araştırmalarıma göre m5 çap ve 16mm boy satılıyor genelde. çap değeri standart mıdır tüm bisikletlerde?
Öyle biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: observer

wolverin

Üye
Tepki
38
İsim
Mert CESUR
Bisiklet
Diğer
Ben de öyle biliyorum, yalnız önceki bisikletinizde kafes dekikleri sonradan açılmışsa farklı vida takmış olabilirler, eski ve yeni bisikletinizin modeli nedir? merak ettim

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
Ben de öyle biliyorum, yalnız önceki bisikletinizde kafes dekikleri sonradan açılmışsa farklı vida takmış olabilirler, eski ve yeni bisikletinizin modeli nedir? merak ettim
eski bisiklet salcano nova. klasik vidalardan vardı diye hatırlıyorum eskiden sonra sürtünme nedeniyle yuva içleri hasar görmüş olabilir bisikletçi daha büyük bir vida takmıştı. şuan elimde standart vida yok muhtemelen. yeni bisiklet kron tx100 standart vida uyar muhtemelen buna yine ama emin olmak istedim.

• Beğen
Tepkiler: wolverin

wolverin

Üye
Tepki
38
İsim
Mert CESUR
Bisiklet
Diğer
Üzerinde gelen vidalar standart, uyar

Tepki
0
İsim
Sefa Ö.
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Haers Sızdırmaz Vakumlu Çift Katmanlı Mug Paslanmaz Çelik Termos 500 ml,

Bu termosu aldım ancak buna uygun kaliteli bir matara kafesi bulamadım bilgisi olan, bu termostan alıp da kullanan biri yardımcı olabilir mi hangi matara kafeslerini alırsam, düşer mi acaba diye düşünmeden sürerim. Yardımcı olanları şimdiden çok teşekkür ederim.

Dosyalar