Sulu Adam Sağlıklı Olur

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Said Ergöktaş tarafından paylaşıldı.

1. Said Ergöktaş

Said Ergöktaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Araştırmalar, su ile yakın olanların sağlıklı yaşadıklarını gösteriyor Haftada birkaç defa banyo yapmak, sinir sistemini güçlendiriyor.

Su, bireylerin vazgeçilmez yaşam kaynağıdır... Amerika'- da yapılan araştırmalara göre, günde 1 ila 1.5 litre su içmenin yanında sık sık banyo yapmanın da vücut için mutlak gerekli olduğu ortaya çıktı...

kaynak:aktifhaber.com

yalnız dikkat bir günde 4 litrenin üzerinde sadece su olarak sıvı alımı ise bazı rahatsızlıklara sebep olabilir..(uzmanlar öyle diyor...aşırısı da zarar..)

Saygılar..

Said E.

2. Mehmet Çiftçi

Mehmet Çiftçi Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkürler bilgiler için
    ben günde 2 litre su içiyorum zaten

Said Ergöktaş

Said Ergöktaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    bir de suyun lıkır lıkır(tek seferde) değil de yudum yudum içilmesi gerektiği söyleniyor..
    yudum yudum içildiği zaman daha da uzun süre vücutta kaldığı ve daha yararlı oolduğu söyleniyor...

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_8-48-58.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2017-1-3_15-30-31.png
Spor sırasında nabız bandı kullanıyorsak bazen nabzımızın en üst noktaya çıktığını görürüz. Bu üst noktayı oksijen kullanarak maksimum yakıt ürettiğimiz üst sınır olarak görebiliriz. Buna teknik...
IMG_20170405_113243.jpg
Herkese merhaba ben Necmettin Ünlü. İzmir'de yaşıyorum ve üniversite ögrencisiyim. 21 yaşındayım. Her şey 19 yaşında 133 kiloya kadar çıkmamla başladı.Boyum 1.9m idi ama yine de kilo oldukça belli...