subwoofer ve monitör

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
maynetik olarak bi zararı dokunmayacağından eminim.benim asıl sormak istediğim titreşimin bi zarar verip vermeyeceği.çünkü wooferin ön yüzü monbitörün arka yüzüne bakıyor ve bassı verince monitörün kasasında ufak titreşimler meydana geliyor.cevaplarınıza teşşekür ederim

Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Masayı ya da camı geçiniz. Duvarları titreten sistemler bile var. :) Evet; gördüm ve yaşadım bunu :) San ki filmdeki kapı düşerken yanımızda düştü. Öyle sistemler tabii ailesiyle yaşayan ve apartmanda oturan bir genç için epeyce fazla hayal. :)

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
''ailesiyle yaşayan ve apartmanda oturan bir genç için epeyce fazla hayal''
kendi yaptığım (vakit dalığından henüz tam olarak tamamlayamadım) 2*250 watt amfiye bu yüzden uygun hoparlörler alamıyorum :)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Esasında hayal değil biraz imkanlar zorlanırsa ses izolasyonu yapılabilinir. Bir de odanın içine bateri atılır; demeyin keyfe artık.

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
kirada oturduğum için şimdiye kadar ses izolasyonu yapmadım ama bu günlerde ev almak aile gündeminde, sonuçlanırsa yapacağım ilk işlerden biri olacak

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Ne kadara yapılıyor fiyatları hakkında bilgin var mı?

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
ben kendim yapmayı düşünüyorum; duvarlar için satılan piramit dokulu yanmaz süngerler var, izolenin yanısıra yankıyı da azaltığından ses kalitesini artırır sanıyorum, ısıcamlı ve izoleli lambri kullanarak kapı yapılabilir, pencere camlarıda iç ve dış camların kalınlıkları farklı ısıcam olmalı, zemin kaplamasının altınada uygun bir malzeme kullanılmalı, bunlar aklımda olanlar, internetten araştırarak daha sağlıklı bilgiler bulunabilir
profosyonel kişiler bu tip işlerde sadece keşif için bile dünyanın parasını isteyebiliyorlar, tabi bu dediğim ev ve sadece bir oda olunca değişir sanıyorum

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Gecenin bir yarısında bagetlerle abanabilmek ve yan odaların ve alt kat-üst katta bulunanların ruhu duymaması hoş olur. Benim ama gittiğim stüdyolar bile dışarıya biraz olsun ses veriyordu. Kastettiğim Kadıköy'deki öğrenci işi ucuz stüdyolar. Araştırıyım ben bunu. Kafamda bir de tonlara göre ışık oyunları var. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bendede bir gece emanet phonic amfi ve kabinleri kalmıştı ( 2 x 500 ) 9 kanal sesin 10 da biri benim 5+1 in son sesi kadar veriyordu ..inanılmaz bişey :D

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
@Selim Çam

o zaman biraz daha açayım: bahsettiğim süngerler bir iki renk olarak bahause da satılıyor yanmaz olması güvenlik açısından çok önemli bir özellik. ısıcamdaki camlar farklı kalınlıkta olunca titresim oranlarıda farklı oluyor ve bu sayede titreşim azalarak ses geçirgenliğide azalıyor, üç camlı ısı cam yaptırmakta mümkün, izoleli lambri dediğim malzeme ise plastik veya aleminyum kapılarda kullanılan lambrilerin kalın ve içi poliüretanla doldurulmuş hali, kapı kasasının alt eşiği yanlarda kullanılan profilden olmalıki alttan ses kaçması engellenebilsin.

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
@başarist

Bende istiyorum bu sistemi :(
Kendi evim olunca yapacağım :)

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
arkadaşlar yukarıda yazdıklarım amatörce düşünceler eğer böyle bir şey yapacaksanız iyice araştırmadan başlamayın

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@zürey

hayır yanlıs anladınız inanmama degıl yanı neden o kadar az acaba dıyorum:)

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@tuninger_haa

sayısal olarak bana da az geliyo ama arkadaşta 30 wattlık sunny marka woofer var.onunla hemen hemen aynı değerde bass veriyo:)